Filmy przyjaźń, na podstawie powieści, ubóstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, na podstawie powieści, ubóstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Krótko po upadku bloku komunistycznego Stavros (Gerasimos Skiadaressis) i Fotis (Stelios Mainas) zajmują się handlem walutami, co prowadzi ich z Grecji do Bułgarii, a następnie do Szwajcarii, gdzie ich marzenie ulatnia się z dymem.
XIV wiek, opactwo Benedyktynów w północnych Włoszech. Do klasztoru przybywa angielski franciszkanin Willhelm z Baskerville ze swym sekretarzem i uczniem. W starym, bogatym i szanowanym w Europie opactwie ma się odbyć ważne spotkanie o charakterze polityczno- religijnym na temat ubóstwa Jezusa Chrystusa. Tuż przed przybyciem Willhelma w opactwie ginie w tajemniczych okolicznościach jeden z mnichów. Uczony i inteligentny Anglik prowadzi śledztwo, ale morderstwa się mnożą, co komplikuje sprawę.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.


Współczesna adaptacja słynnej powieści Henri Murgera pokazuje wielkość i nędzę życia bohemy w Paryżu.
Bronka, Franka, Amelka i Kwiryna wychowały się, mieszkają w Nowolipkach. Wszędzie bieda, brak perspektyw i trzeba dużego hartu ducha, aby nie dać się dniu powszedniemu. Każda z dziewczyn ma swoje marzenia – bogactwo, kariera artystyczna, miłość, stabilizacja – cele, które zrealizować może być niezwykle trudno.
Sinuhe, lekarz na dworze faraona, jest mimowolnym świadkiem wszystkich odbywających się tam wydarzeń i intryg.
Młody ksiądz, mający przed sobą marne perspektywy, gdyż jest poważnie chory, przybywa do małego miasteczka, by objąć urząd proboszcza w skromnej parafii. Chce pomagać okolicznym mieszkańcom, niosąc im Słowo Boże. Szybko orientuję się jednak, iż parafianie nie darzą go zbytnią sympatią, nie za bardzo chcą się u niego spowiadać, ani nie mają do niego należytego szacunku. Ksiądz jest załamany takim obrotem sprawy. Dopiero rozmowy z przyjacielem, wikarym z sąsiedniego miasta, oraz zapisywane w osobistym dzienniku przemyślenia, dają mu siłę do działania...

Lalka

6,7
Ekranizacja powieści Bolesława Prusa. Stanisław Wokulski jest warszawskim kupcem, który zakochuje się w ubogiej arystokratce Izabeli Łęckiej. Pod wpływem tej miłości wchodzi w niekorzystne dla siebie interesy, chcąc pomóc rodzinie ukochanej.
Kapitan Crewe przywozi z Indii swoją siedmioletnią córeczkę, Sarę,by dziewczynka kształciła się w Londynie. Wybór pada na ekskluzywną pensję dla dziewczynek prowadzoną przez pannę Minchin i jej siostrę, pannę Amelię. Początkowo Sara jest traktowana jak księżniczka z racji bogactwa jej ojca. Kiedy jednak kapitan umiera i wydaje się, że dziewczynka nie ma już żadnego majątku, jej status na pensji diametralnie się zmienia: teraz była uczennica musi na siebie zarobić praca ponad siły w kuchni i przy sprzątaniu, mieszkając w obskurnym pokoiku na poddaszu. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się tajemniczy mężczyzna, który - jak się okazuje - poszukuje zaginionej córki swojego zmarłego przyjaciela.
Kapitan Crewe pragnie, by jego siedmioletnia córeczka, Sara, którą wychowywał do tego momentu w Indiach, kształciła się w Londynie. Wybiera wiec pensję dla panienek, prowadzoną przez pannę Minchin i jej siostrę, pannę Amelię. Niestety, niedługo po rozstaniu z córką, mężczyzna umiera. Sara, z najbogatszej i najlepiej traktowanej uczennicy staje się pomocą kuchenną, która także sprząta i chodzi na najcięższe zakupy i musi mieszkać na poddaszu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…