Filmy przyjaźń, samotność, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, samotność, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziwne rzeczy mają miejsce od momentu, gdy rodzina Grace (Jared, jego bliźniak Simon, siostra Mallory oraz ich mama) z Nowego Jorku przeprowadza się do starego domu ich wujka - Artura Spiderwicka. Rodzina obwinia Jareda za wszystkie niewytłumaczalne zniknięcia i wypadki w domu. Tymczasem dzieci starają się odkryć prawdziwy powód zdarzeń, prawdę o domie i istotach go zamieszkujących.
Opowieść o królu Arturze, Rycerzach Okrągłego Stołu i magicznym mieczu Ekskaliburze. Zły rycerz Ruber wykrada magiczny miecz i postanawia zostać nowym władcą królestwa. Na poszukiwanie zaginionego miecza wyrusza sympatyczna drużyna. Przeżyją oni razem mnóstwo zaskakujących przygód... A przede wszystkim odkryją nieograniczoną siłę przyjaźni. [opis dystrybutora]
Trzy najlepsze przyjaciółki, które czują się opuszczone w Dzień Matki, jadą do Nowego Jorku, aby zrobić niespodziankę mieszkającym tam dorosłym synom.


Lennie (John Malkovich), dobroduszny olbrzym o umyśle dziecka, podróżuje wraz ze swoim kompanem, próbując znaleźć pracę w czasach Wielkiego Kryzysu.
Ciepły, wzruszający i zarazem zabawny film o czterech kobietach, które łączy niezwykła przyjaźń. Savannah (Whitney Houston), Bernadine (Angela Bassett), Gloria (Loretta Devine) i Robin (Lela Rochon) czekają na prawdziwą miłość. Bernadine myślała, że już ją znalazła do chwili, gdy jej mąż odszedł z inną. Savannah i Robin są tak zajęte karierą zawodową, że nie mają czasu na romanse; rozwiedziona Gloria natomiast, flirtuje ze stanowiącym doskonałą partię sąsiadem. Film oparty jest na motywach powieści Terry McMillan.
Samotna i ambitna asystentka redaktora magazynu, Jane Grant, właśnie otrzymała zaproszenie na ślub z osobą towarzyszącą od młodszej kuzynki. Nasza bohaterka ma dwa miesiące na znalezienie kandydata...
Poetycka interpretacja powieści skandynawskiego pisarza Tarjei Vesaasa „Ptaki”. Mateusz przez otoczenie uważany jest za nie całkiem normalnego. Powoduje to jego nadwrażliwość, wręcz dziecięca naiwność. Mieszka z siostrą w chacie położonej na odludziu wśród lasów i jezior. Żyje w symbiozie z naturą i umie odczytywać jej sygnały. Kiedy zbliża się nieszczęście, przyroda, z którą pozostaje w wielkiej harmonii, daje mu o tym znać… Gdy siostra spotyka mężczyznę, którego sprowadza do ich wspólnego domu, Mateusz czuje się niepotrzebny i osamotniony…
Artur (Roman Wilhelmi) w wieku 45 lat wyprowadza się z domu. Zostawia porządną pracę w instytucie, rodzinę i przyjaciół. Takie zachowanie wprowadza nie lada zamieszanie w gronie jego bliskich, którzy starają się pomóc. Chociaż Artur zadbał o kwestie finansowe swoje i rodziny, nikomu się nie naprzykrzał i nie wchodził w drogę, jego otoczenie uważało, że potrzebuje opieki. Zaczęto go nachodzić. Osobnik mieszkający w dworcowym hotelu i stołujący się w dworcowych barach, potrzebujący oddechu i samotności stanowi temat wart drążenia zarówno dla psychiatry dr Barcza (Janusz Zaorski) jak i Marka (Jan Englert) dziennikarza o podupadającej pozycji, który dzięki materiałowi o Arturze chce powrócić na szczyt.
Po odejściu żony były bokser pogrąża się w pijaństwie. Wkrótce uświadamia sobie, że nie prowadzi to do niczego i postanawia wrócić na ring. Przestaje pić i rozpoczyna żmudny i wyczerpujący trening. Podczas jednego z nich poznaje on młodego pięściarza który według niego ma wszelkie zadatki na zostanie mistrzem świata. W tym celu otacza go opieką i poznaje ze swoim menedżerem i całym bokserskim środowiskiem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…