Filmy relacja ojciec-córka, dziennikarka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-córka, dziennikarka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Uwielbiany przez widzów, przebojowy serial TVP. Nadawany jest nieprzerwanie w TVP2 od września 2007 r. Serial Barwy szczęścia jest drugim – po M jak miłość – najbardziej lubianym serialem telewizyjnym, co pokazuje liczba widzów zasiadających przed telewizorami, by śledzić bohaterów. Bohaterami są mieszkańcy warszawskiej ulicy Zacisznej. Niektórzy z nich znają się od lat, inni dopiero sprowadzili się na osiedle „Pod Sosnami”. Młodsi szukają swojej drogi, starsi próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie od wielu lat śledzą losy rodzin Marczaków, Zwoleńskich, Cieślaków, Grzelaków, Pyrków i Walawskich. Codzienne obowiązki i troski, rodzinne konflikty i dramaty, małżeńskie kłopoty, lecz także chwile wielkiej radości związane z pomyślnymi wydarzeniami w życiu rodzinnym i zawodowym składają się na rzeczywistość mieszkańców osiedla „Pod Sosnami”. Nie brak tematów trudnych, takich jak problem tolerancji obyczajowej i rasowej czy przemocy w rodzinie.
„Magiczne drzewo” to dziesięcioodcinkowy serial dla dzieci. Utrzymany w bajkowej konwencji film o magicznym klimacie i dynamicznej akcji imponuje licznymi i wiarygodnymi efektami komputerowymi oraz wykorzystaniem nowoczesnej techniki. W każdym odcinku poznajemy niesamowitą historię przedmiotu z magicznego drzewa oraz ludzi, do których trafił, wywołując w ich życiu lawinę tajemniczych zdarzeń.

Wolverine

6,5
Po stracie ukochanej Jean Logan zaszywa się w leśnych ostępach, odrzuciwszy to kim był. Nie mając już celu zgadza się wyruszyć do Japonii, by pożegnać się z człowiekiem, któremu przed laty uratował życie. Na miejscu wszystko się jednak gmatwa i Logan po raz kolejny musi walczyć o życie tylko, że tym razem niemalże jak zwykły śmiertelnik.


Hotel 52

5,9
Autorski serial Polsatu, którego akcja rozgrywa się współcześnie w luksusowym, warszawskim hotelu. Codzienne perypetie osobiste i zawodowe pracowników i gości są pretekstem, aby pokazać życie hotelu od zaplecza. Główną bohaterką jest studentka malarstwa Natalia Lipska (Laura Samojłowicz), która z dnia na dzień zostaje właścicielką tytułowego hotelu. Jego menedżerką jest wieloletnia kochanka ojca Natalii - Iwona (Magdalena Cielecka). Miedzy obiema paniami dochodzi do licznych spięć – różnią się bowiem charakterami, a w przeszłości nigdy nie były sobie bliskie. Teraz muszą grać w jednej drużynie, co nie jest dla nich łatwe.
Gdy postawieni w obliczu kryzysu Katherine i George Gulden zwracają się o pomoc do swej dorosłej córki, Ellen, ambitnej nowojorskiej dziennikarki, ta początkowo nie chce myśleć o powrocie do domu. Nie minie jednak wiele czasu, a zrozumie, że los dał jej szansę, której nie może zaprzepaścić.
Jack redaktor dużego finansowego magazynu przygotował swojej rodzinie wspaniałą niespodziankę - wakacje w Indiach. Ta podróż okazała się być najtragiczniejszym wydarzeniem w ich życiu. Żona i dzieci Jacka giną z rąk terrorystów, którzy nastepnie, z nieznanych powodów, zostają wypuszczeni na wolność. Jack próbuje wyjaśnić dlaczego tak się stało, ale wszyscy odwracają się do niego plecami. W końcu postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość.
Tomek- bramkarz pierwszoligowego klubu zwolniony z powodu kontuzji - to wdowiec wychowujący trzynastoletnią córkę Martę. Mając na uwadze jej dobro postanawia wyprowadzić się z podrzędnej dzielnicy Warszawy, w której przez kilka ostatnich lat był zmuszony wynajmować mieszkanie. Jego wybór pada na Konstancin - ekskluzywną, podwarszawską miejscowość, gdzie Marta miałaby szansę na dobrą szkołę, lepsze sąsiedztwo i bardziej odpowiednie towarzystwo. Żeby jednak jego marzenie mogło się spełnić Tomek w nowym miejscu musi znaleźć zarówno mieszkanie, jak i pracę. Tomek w trakcie swoich poszukiwań przypadkowo spotyka Barbarę (Elżbieta Słoboda), która - nie zawracając sobie zupełnie głowy takim drobiazgiem, jak płeć - przystojnego czterdziestokilkulatka uważa za odpowiednią osobę na stanowisko prowadzącego dom jej córki, Agaty.
Ubogi i niedoceniany przez ojca aktor Malhar (Nana Patekar) zakochuje się w pięknej Apoorvie (Madhuri Dixit), błędnie odczytując jej dobroć i uprzejmość jako wyraz miłości. Dziewczyna tymczasem zakochuje się ze wzajemnością w Nihalu (Mukul Dev) a ich rodziny planują ich małżeństwo. Malhar, sądząc że Aproova jest zmuszana do tego ślubu zaczyna protestować i doprowadza niechcący do wypadku, w którym ginie ojciec Nihala. Zaręczyny zostają zerwane a Malhar trafia do więzienia. Po pewnym czasie wszyscy spotykają się ponownie...

Fair Game

6,7
Tajna agentka CIA, Valerie Plame (Naomi Watts), prowadzi dochodzenie w sprawie istnienia broni masowego rażenia w Iraku. Jej mąż, dyplomata Joe Wilson (Sean Penn), trafia na rzekome dowody sprzedaży wzbogaconego uranu z Nigru. Kiedy administracja ignoruje wnioski zebrane przez niego, on przedstawia swe, niewygodne dla zwolenników interwencji zbrojnej, wnioski w New York Timesie. Wkrótce po tym ukryty charakter działalności Valerie zostaje opisany przez waszyngtońskich dziennikarzy, a jej kariera zawiśnie na włosku.
Praga, 1920 rok. Ojciec Mileny (Stacy Keach) chce, żeby poszła w jego ślady i została jedną z pierwszych kobiet-lekarzy w Czechosłowacji, ale ona jest zdeterminowana, by zostać pisarką. Milena Jesenska (Valérie Kaprisky) jedzie do Wiednia z Żydowskim krytykiem muzycznym Ernstem Pollakiem (Peter Gallagher), gdzie spotyka się Franzem Kafką (Philip Anglim), a potem prowadzi z nim korespondencję. Wychodzi za Pollaka i powraca do Pragi, mieszka ze swoim ojcem. Już jako dziennikarka w roku 1923, Milena uderza w pracownika Rzeszy. Potem relacjonuje powstanie nazizmu w latach poprzedzających II wojnę światową. Zostaje wysłana do obozu koncentracyjnego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…