Filmy polityka, dziennikarka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polityka, dziennikarka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ucho Prezesa to miniserial polityczny, stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju. Sam Robert wciela się w nim w TEGO Prezesa, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy. Jest tytułowym uchem, do którego każdy chce dotrzeć.

Stan gry

7,1
Russell Crowe wciela się w rolę Cala McAffreya, doświadczonego reportera z Waszyngtonu, którego nieustępliwość prowadzi do rozwiązania tajemnicy morderstwa i spisku w sferach politycznych. Ambitny kongresmen Stephen Collins (Ben Affleck) jest przyszłością swojej partii politycznej: przewodniczącym komitetu nadzorującego wydatki na obronę. W tej wschodzącej gwieździe pokładane są wielkie nadzieje – ma zostać czołową osobistością w kraju - do dnia, kiedy jego piękna asystentka ginie tragicznie, a skrywane tajemnice wychodzą na światło dzienne. Pracując dla swojego wydawcy, twardej jak stal Cameron Lynne (Helen Mirren), która zleciła mu zbadanie sprawy, McAffrey ma wątpliwe szczęście bycia jednocześnie starym przyjacielem Collinsa. Kiedy wspólnie z nową w zawodzie partnerką Dellą Frye (Rachel McAdams) usiłują poznać tożsamość zabójcy, McAffrey natyka się na procedurę tuszowania faktów, które mogłyby wstrząsnąć strukturami władzy. W mieście politycznych doradców i bogatych polityków, odkrywa jedyną prawdę: Kiedy stawką są miliardy, nie ma osoby, której uczciwość byłaby poza podejrzeniem.

Hotel 52

5,9
Autorski serial Polsatu, którego akcja rozgrywa się współcześnie w luksusowym, warszawskim hotelu. Codzienne perypetie osobiste i zawodowe pracowników i gości są pretekstem, aby pokazać życie hotelu od zaplecza. Główną bohaterką jest studentka malarstwa Natalia Lipska (Laura Samojłowicz), która z dnia na dzień zostaje właścicielką tytułowego hotelu. Jego menedżerką jest wieloletnia kochanka ojca Natalii - Iwona (Magdalena Cielecka). Miedzy obiema paniami dochodzi do licznych spięć – różnią się bowiem charakterami, a w przeszłości nigdy nie były sobie bliskie. Teraz muszą grać w jednej drużynie, co nie jest dla nich łatwe.


Pojedynek Batmana i Supermana schodzi na drugi plan, kiedy ludzkość staje w obliczu niespotykanego, jak dotąd zagrożenia.
Najnowszy film nagrodzonego Oscarem za kreację w Syrianie Clooneya to historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA - Mike Morrisa (w tej roli sam reżyser) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami (podziwiany ostatnio w szlagierze Kac Vegas w Bangkoku Paul Giamatti) i wszędobylskimi dziennikarzami (m.in. uhonorowana przez Amerykańską Akademię Filmową za kreację w komediowym hicie Mój kuzyn Vinny Marisa Tomei). Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem (namiętna muza Woody’ego Allena z Co nas kręci, co nas podnieca Evan Rachel Wood). Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa (nominowany do Oscara za Szkolny chwyt Ryan Gosling) i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii.

Rząd

7,2
Oryginalny tytuł serii "Borgen" oznacza "zamek" i w potocznym języku odnosi się do Christiansborgu - kopenhaskiego zamku królewskiego, który jest obecnie siedzibą duńskiego parlamentu. Tematyka serialu oscyluje wokół niejednoznacznej i trudnej symbiozy dwóch środowisk: ludzi mediów i polityki. Seria zdradza zarówno kulisy władzy, jak i pracy dziennikarzy. Obnaża wątpliwe moralnie decyzje i intrygi, które są stosowane do osiągnięcia celu. "Rząd" odpowiada też na pytanie, jak wysoką cenę można zapłacić za sukces w polityce. Bohaterami serii są przedstawiciele trzech środowisk: dziennikarka Katrine (w tej roli Birgitte Hjort Sorensen), doradca medialny Kasper Juul (Pilou Asbak) oraz pierwsza duńska premier, Birgitte Nyborg, w którą brawurowo wcieliła się Sidse Babett Knudsen. Rola ta przyniosła Dunce nominację do Emmy oraz statuetkę BAFTA TV zdobytą wspólnie z reżyserem Sørenem Kragh-Jacobsenem jednym z twórców serii.
Jack redaktor dużego finansowego magazynu przygotował swojej rodzinie wspaniałą niespodziankę - wakacje w Indiach. Ta podróż okazała się być najtragiczniejszym wydarzeniem w ich życiu. Żona i dzieci Jacka giną z rąk terrorystów, którzy nastepnie, z nieznanych powodów, zostają wypuszczeni na wolność. Jack próbuje wyjaśnić dlaczego tak się stało, ale wszyscy odwracają się do niego plecami. W końcu postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość.
Film składa się z dwóch części, mimo, że pierwotnie miał być wyświetlany jako całość - na Festiwalu w Cannes pokazano kompletny pod tytułem "Che". W pierwszej części (Che - Rewolucja) Fidel Castro żegluje do Kuby (1956-11-26) z osiemdziesięciu buntownikami. Wśród nich jest niejaki Ernesto "Che" Guevara, argentyński lekarz podzielający idee Fidela w jego dążeniu do obalenia dyktatury Fulgencia Batisty. Che szybko zdobywa uznanie rewolucjonistów, a także sławę bohatera. Druga część (Guerrilla) opowiada o latach po przewrocie na Kubie. Guevara zrezygnował z wygodnego życia, aby dalej szerzyć myśl socjalistyczną na świecie. Trafił dzięki temu do Boliwii, gdzie stara się stworzyć oddziały rewolucyjne.
Dziennikarka Subhashni (Shabana Azmi) rozpaczliwie szuka sposobu aby nakłonić leniwych polityków do poprawy sytuacji kraju. Los krzyżuje jej drogi z bezrobotnym Azaadem (Amitabh Bachchan), któremu proponuje pracę. Asha, poprzez pisanie serii artykułów, czyni go bohaterem narodowym i przyszłością kraju, człowieka sprzeciwiającego się skorumpowanym rządom. Młodzieniec staje się przywódcą mas...

Fair Game

6,7
Tajna agentka CIA, Valerie Plame (Naomi Watts), prowadzi dochodzenie w sprawie istnienia broni masowego rażenia w Iraku. Jej mąż, dyplomata Joe Wilson (Sean Penn), trafia na rzekome dowody sprzedaży wzbogaconego uranu z Nigru. Kiedy administracja ignoruje wnioski zebrane przez niego, on przedstawia swe, niewygodne dla zwolenników interwencji zbrojnej, wnioski w New York Timesie. Wkrótce po tym ukryty charakter działalności Valerie zostaje opisany przez waszyngtońskich dziennikarzy, a jej kariera zawiśnie na włosku.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…