Filmy żołnierz, dziennikarka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, dziennikarka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film krótkometrażowy przedstawiający perypetie młodej dziennikarki Biegańskiej, która wyjeżdża na prowincję, żeby zrealizować reportaż. Poznaje tam zdemobilizowanych żołnierzy, którzy zdobyli interesujące zawody dzięki odbytej służbie wojskowej.
W ostatnich dniach planety Krypton, naukowiec Jor-El wysyła swego syna na Ziemię, aby uratować go przed zagładą. Przygarnięty przez małżeństwo Kentów, Kal-El próbuje dostosować się do ludzi, co jest niezwykle trudne, gdy dysponuje się nadludzkimi mocami. W końcu udaje mu się dowiedzieć kim jest, ale sprowadza to na Ziemię kryptońskich przestępców dowodzonych przez generała Zoda.

Wolverine

6,5
Po stracie ukochanej Jean Logan zaszywa się w leśnych ostępach, odrzuciwszy to kim był. Nie mając już celu zgadza się wyruszyć do Japonii, by pożegnać się z człowiekiem, któremu przed laty uratował życie. Na miejscu wszystko się jednak gmatwa i Logan po raz kolejny musi walczyć o życie tylko, że tym razem niemalże jak zwykły śmiertelnik.


Far Cry

4,5
Były żołnierz, John, zostaje poproszony przez Valerię Constantine o podwózkę na pobliską wyspę, na której grasują potwory będące dziełem doktora Kriegera. Aby przeżyć muszą ich pokonać.
Major Keller (Bogusław Linda) dowodzi polską jednostką INFOR-u w Bośni. Za niesubordynację i wywołanie strzelaniny zostaje zdjęty ze stanowiska dowódcy. Ale zdąży jeszcze wykonać ostatnie zadanie – uratować z rozbitego śmigłowca francuską dziennikarkę i przedstawiciela rządu Bośni. Po piętach polskim żołnierzom zaczyna deptać banda partyzantów z gór dowodzona przez znanego z okrucieństwa Skliję. Chcą oni odebrać kasetę wideo z dowodami zbrodni wojennych, która znajdowała się w zniszczonym helikopterze.
Film składa się z dwóch części, mimo, że pierwotnie miał być wyświetlany jako całość - na Festiwalu w Cannes pokazano kompletny pod tytułem "Che". W pierwszej części (Che - Rewolucja) Fidel Castro żegluje do Kuby (1956-11-26) z osiemdziesięciu buntownikami. Wśród nich jest niejaki Ernesto "Che" Guevara, argentyński lekarz podzielający idee Fidela w jego dążeniu do obalenia dyktatury Fulgencia Batisty. Che szybko zdobywa uznanie rewolucjonistów, a także sławę bohatera. Druga część (Guerrilla) opowiada o latach po przewrocie na Kubie. Guevara zrezygnował z wygodnego życia, aby dalej szerzyć myśl socjalistyczną na świecie. Trafił dzięki temu do Boliwii, gdzie stara się stworzyć oddziały rewolucyjne.
Po aresztowaniu utalentowany oszust Moist von Lipwig, chcąc odzyskać wolność zgadza się na przyjęcie zaoferowanego mu przez patrycjusza Ankh-Morpork stanowiska poczmistrza.
Film przedstawia fikcyjną historię, w której Niemcy praktycznie wygrały II wojnę światową. Akcja rozpoczyna się w 1964 roku. Jedynym problemem Hitlera jest ciągły konflikt z ZSRR i dlatego pragnie pokoju z USA. Ostatecznym dowodem przyjaźni pomiędzy mocarstwami ma być wizyta amerykańskiego prezydenta w Berlinie. Kilka dni wcześniej oficer SS - Xavier March (Rutger Hauer), rozpoczyna śledztwo w sprawie domniemanego zabójstwa ważnego członka partii. W tym samym czasie do Berlina przybywa amerykańska dziennikarka Charlie Maguire (Miranda Richardson), która chwile po przyjeździe otrzymuje od obcego mężczyzny kopertę z tajemniczym zdjęciem z czasów wojny. Wkrótce okaże się, że obie sprawy łączą się i dotyczą największego sekretu Trzeciej Rzeszy.
W 1847 roku, 30-letnia hrabina Marie d'Ozeray (Clémentine Amouroux), dziennikarka udaje się do Bretanii, aby napisać historię dzieci na Grand-Ile, przebywających tu w więzieniu pod opieką pana Alexisa (André Wilms). Marie jest oburzona tym, co tutaj widzi. Młodzi więźniowie w wieku od ośmiu do szesnastu lat są traktowani w sposób nieludzki. Przybyła tutaj kiedy młodzi się właśnie zbuntowali.
Szokujący los Isabelle Eberhardt (Mathilda May), młodej dziennikarki, pisarki, urodzonej w 1877 roku w Genewie. Jej rodzice Rosjanie, wyemigrowali razem z nią do Afryki Północnej. Zostaje uwikłana w politykę aneksji Maroka z Algierią na przełomie XIX i XX wieku. Niesamowity styl i osobowość. Zaciekle walczyła z niesprawiedliwością i chociaż, niektórzy uważali, że była szpiegiem, pozostawała przede wszystkim wolną kobietą.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…