Filmy czechy, praga

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje czechy, praga. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Główną rolę w "Braciach Bloom" gra Rachel Weisz - zdobywczyni Oscara za rolę w "Wiernym ogrodniku". Johnson opowiada historię dwóch młodych braci - oszustów, których życie zmienia się na zawsze, gdy spotykają atrakcyjną Penelope (Weisz). Młoda kobieta zagraża ich pozycji. Próba wykiwania kobiety spełza na niczym. Penelope dołącza do nich i staje się ich partnerem w nowym spisku.
Mission: Impossible to film szpiegowski, który przedstawia historię agenta amerykańskich służb specjalnych, od którego odwagi i determinacji zależy utrzymanie delikatnej równowagi między wielkimi mocarstwami. Równowagi, bez której świat stanie na krawędzi wojny.
Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę (Tatiana Pauhofová) od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki "tylko dla dorosłych". Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do "Kamasutry" niż "Krecika". Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda (Klára Issová) – pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia. W prowadzeniu sklepu pomaga im Edzio (Ľubo Kostelný) – ubóstwiający mięsne potrawy gej, który podobnie jak jego dwie koleżanki, w głębi serca pragnie spotkać "tego jedynego". Wszystko zmieni się, gdy do życia grupy przyjaciół wkroczy czterech mężczyzn: wysoki, zadbany i niezwykle wrażliwy (szczególnie na dietę inną niż wegetariańska) Leo (Petr Vaněk), lekko siwiejący i lubujący się w młodszych kobietach profesor uniwersytecki (Krzysztof Tyniec), rozsądny i zabójczo przystojny biznesmen (Michał Żebrowski) oraz romantyczny i czarujący lekarz (Paweł Deląg). Chociaż miłość to same kłopoty, to i tak trójka przyjaciół odda się jej bez reszty.


Trzy siostry: Elvira, Jimena i Sol przybywają do domu swej matki, znanej pianistki Sofii, na jej urodziny. Jest ona od lat w separacji z ojcem dziewcząt. Teraz ma dla córek niezwykłą nowinę: znalazła nową miłość. Okazuje się, że jest to dużo młodsza od niej kobieta: pochodząca z Czech pianistka. Siostry bardzo chcą być nowoczesne i tolerancyjne, czują się jednak zaszokowane i niepewne. Dwudziestoparoletnia neurotyczna Elvira przechodzi głęboki kryzys tożsamości seksualnej, co jest tym bardziej kłopotliwe, że spotyka się właśnie z interesującym mężczyzną. Siostry próbują na różne sposoby oderwać matkę od młodej Czeszki, co prowadzi do niespodziewanych rezultatów...
Opowieść o Pradze, jakiej nikt nie chce znać. Świat dziecięcej prostytucji, przemocy i narkotyków, tylko krok od waszego domu. W wieku piętnastu lat sprzedali swoje ciała, teraz walczą o swe dusze - to już nie dzieci ale jeszcze nie mężczyźni - mają rodziców i przez to są sierotami - żyją z nami ale w innym świecie - mają przyjaciół a przecież są sami - są pełni życia, ponieważ ciągle myślą o śmierci - i bezlitośnie umierają.
Yogendra Yuvvraaj Singh żyje w luksusie ze swoimi trzema synami, Gyaneshem - który jest psychicznie rozchwiany; Devenem - twardzielem i pieniaczem oraz Dannym - podrywaczem. Toleruje on Dannego, natomiast Devenowi rozkazuje opuścić dom po tym, jak obraża Gyanesha. Deven wyjeżdża do Austrii. Tam poznaje Anushkę Banton, oboje zakochują się w sobie. Kiedy jego ojciec nagle umiera, Deven wraca do Indii i dowiaduje się, że dom jest prowadzony przez wujka, Oma Prakasha. Wkrótce okazuje się, że większość majątku przejdzie w ręce Gyanesha, co prowadzi do zmowy między Devenem i Dannym. Planują oni "zaprzyjaźnić się" z Gyaneshem, a potem przekonać go do równego podziału majątku pomiędzy nimi trzema.
Bohaterem filmu jest Max, który zajmuje się zakładaniem systemów alarmowych. Aby zrealizować najnowsze zlecenie udaje się do Bangkoku. Gdy dociera do swojego hotelu zostaje mu wręczona nieoczekiwana przesyłka. Okazuje się, że w paczce znajduje się nowoczesny telefon komórkowy, który nakazuje swojemu posiadaczowi wykonywanie najróżniejszych czynności.
Anděl Exit to najnowszy, zaskakujący film Vladimira Michalka, o młodych ludziach „na krawędzi”. To temat często poruszany w czeskim kinie ostatnich lat. Chaotyczna i gwałtowna historia, przypominająca nocny koszmar, rozgrywa się wokół przebudowywanego skrzyżowania Anděl w Pradze. Mieszka tu uzależniony od narkotyków Mikeš. Chwilowo próbuje wyrwać się ze swojego dotychczasowego trybu życia. W budynku zamieszkałym przez ludzi, którzy są, tak jak on, w nieustannych tarapatach, mieszka też urocza sąsiadka Jana, w której Mikeš się zakochuje. Jana wydaje mu się być drogą do świata normalnych ludzi. Ale jego przyjaciel Lukáš i dziewczyna Kája wciągają go z powrotem w narkotyki i złodziejstwo. W czasie podróży do Afryki Południowej Káji i Mikešowi udaje się wytworzyć nowy narkotyk. Po powrocie do domu koledzy naciskają opierającego się Mikeša, aby spróbował szczęśliwego eksperymentu jeszcze raz. Jednak narkotyk powstający z mieszania pewnych składników z miłością, bólem i zazdrością, oczywiście nie daje nikomu szczęścia. W końcu Mikeš dostaje jeszcze jedną szansę od życia, tylko czy zrobi z niej właściwy użytek... Ten niskobudżetowy dramat psychologiczny z elementami mistycznymi zainspirowany został przez książkę Jáchyma Topola. Nakręcony cyfrową kamerą video przy udziale minimalnej ekipy. Końcowy efekt wizualny stworzony został, kiedy kopiowano film na taśmę 35 mm. Nagrodzony Czeskimi Lwami 2001 za montaż i za stronę wizualną filmu.
Tłum ludzi na basenie Žofín w czeskiej Pradze.
Praga, Stare Miasto, rok 1898. Konne wozy strażackie pędzą do pożaru. Obserwujemy strażaków w błyszczących hełmach.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…