Filmy film czarno-biały, zabawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, zabawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film opowiada historię ratowania przez patriotycznych i solidarnych polskich górników ważnej dla kraju kopalni.
Akcja rozgrywa się w Warszawie w 1934 roku. Dzieci z ulicy Żytniej poszukują placu do zabawy. Udaje im się to, ale na przeszkodzie staje grupa dzieci z ulicy Obozowej. Rozpoczyna się walka o dominację na owym placu.
Tytułowa dziewczyna z dobrego domu to Joanna Kossakowska, która właśnie ma zaręczyć się z młodym inżynierem, Andrzejem z Katowic. Rodzice organizują z tej okazji dla córki huczne przyjęcie w noc sylwestrową, w Domu Pracy Twórczej pod Krakowem. Narzeczony ma tam dojechać z Katowic. Do spotkania jednak nie dochodzi, gdyż w ostatniej chwili Joanna zmienia plany...


Antoni jest biednym studentem medycyny. Podczas pobytu w rodzinnych stronach poznaje hrabiankę Jadwigę. Nie jest to szczęśliwa znajomość, gdyż od samego początku młody adept medycyny natrafia na kpiny i lekceważenie ze strony damy. Mimo to jest nią zafascynowany. Jego beznadziejna miłość nie ma szans powodzenia, ponieważ hrabina planuje już ślub z Zygmuntem. Tragedia niszczy plany Jadwigi, narzeczony ginie w wypadku, a ona zostaje sama w ciąży. Hrabia Lipski, ojciec dziewczyny, chcąc ratować sytuację, proponuje ślub z Antonim. To rozwiązanie powoduje jeszcze większą niechęć Jadwigi do niego.
Buntując się przeciwko rodzicom i zrywając z narzeczonym, młoda podlotka Elizabeth Winthrop udaje się do Nowego Jorku.
Czasy powojennej Polski. Kuba powraca z wojska do rodzinnego domu. Tam jednak zastaje tragedię – ojciec jest ciężko chory, a matka żyje z mężczyzną, który wykorzystuje ją i chce przejąć majątek. Wkrótce umiera ojciec i Kuba postanawia przejąć ojcowiznę, jednak w atmosferze złości i zawiści opuszcza go jego piękna dziewczyna Kasia.
Podczas zabawy piłka wpada przypadkowo przez okno nawiedzonego domu. Alicja odważnie wkracza do wnętrza, aby odzyskać przedmiot. Wewnątrz upada, niefortunnie uderzając się w głowę. Podczas chwilowej utraty przytomności zostaje przeniesiona w animowany świat, w którym ratuje kotka i gdzie jest pogromcą duchów w nawiedzonym mieście.
Trwa szalona impreza studencka w parku. Zabawa w pełni: tańce, rozbawione dziewczyny, skoczna muzyka. W pewnej chwili na imprezę wdziera się banda chuliganów. Dochodzi do bijatyki i tańcząca młodzież zostaje przepędzona.
Zimowa sceneria polskich Tatr i Podhala. Uczestnicy kuligu przemierzają leśne szlaki i bezdroża, towarzyszy im fotograf (Bogumił Kobiela). Bohaterem filmu są piosenki czołowych przedstawicieli polskiego big-beatu lat 60. Swoje piosenki w zimowej scenerii prezentują Maryla Rodowicz, Alibabki, Niebiesko-Czarni. Tytułowy „Kulig” („Z kopyta kulig rwie”) w wykonaniu Skaldów jest motywem przewodnim tego filmu.
Etiuda dokumentalna wychwalająca socjalizm (de facto komunizm), a krytykująca kapitalizm.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…