Filmy wieś, film czarno-biały, polska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wieś, film czarno-biały, polska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nowy

7,3
Henryk jest wiejskim chłopakiem, z trudem zdobył upragniony zawód tokarza. Z dyplomem w ręku wyrusza z rodzinnej Wólki do Warszawy, do dużej fabryki, o jakiej marzył. Nie wie, że dopiero teraz zaczną się przysłowiowe schody – walka z biurokracją. Jest nowym pracownikiem, więc żeby być przyjęty musi dostarczyć najpierw mnóstwo dokumentów: zdjęcia, badania lekarskie, opinię z poprzedniego zakładu pracy, skierowanie z Urzędu Zatrudnienia, zezwolenie na pracę w Warszawie. Zajęło mu to cztery dni, ale to nie wszystko, teraz musi tylko zebrać niezbędne pieczątki na karcie obiegowej, a potem to już z górki – tylko załatwić angaż, pobrać odzież ochronną i środki higieny… i już można pracować.
W reportażu prasowym opisano niecodzienne zdarzenie, które stało się kanwą filmu. Na wsi lubelskiej miał miejsce tragiczny wypadek. Chłop zamordował swego sąsiada, ponieważ myślał, że jest on diabłem. Dziennikarz „śledczy” usiłuje dociec przyczyn tego zdarzenia… Dowiaduje się, że wieś opanowana przez klikę, której przewodzi miejscowy kułak, osobnik cyniczny i bezwzględny. Ma wszędzie wpływy i nie zawaha się przed niczym, aby odnieść korzyść… Czy opisane zdarzenie było skutkiem ciemnoty i zabobonu panującego na wsi?


„Rozwodów nie będzie” to film złożony z trzech nowel, połączonych wspólnym miejscem akcji – Urzędem Stanu Cywilnego w Warszawie. Bohaterami „Zdarzenia I” są Tomek i Alina. Właśnie szykują się do ślubu. Akcja „Zdarzenia II” zawiązuje się na prywatce, gdzie Marek poznaje piękną Joannę, uchodzącą za dziewczynę nie do zdobycia. W „Zdarzeniu III” Kasia i Tadek uciekają z domu, by się pobrać.
Akcja filmu rozgrywa się we wsi Mostowice, gdzie gromada chłopska postanawia wybudować młyn wspólnego użytku. Przeciwko nim występuje właściciel istniejącego już młynu. Obawia się utraty swoich wpływów w rejonie. Na czele gromady staje Paweł, który ma kierować pracami budowlanymi.
„Barbara i Jan” to serial, którego bohaterami są młoda, początkująca dziennikarka i fotoreporter jednego z pism warszawskich. Każdy odcinek to kolejne ich przygody dziennikarskie.
Rok 1944. Basia i Kazia żyją samotnie pod Warszawą. Udzielają schronienia Hubertowi, który został odbity z rąk gestapowców. Okazuje się, że naprawdę ma na imię Stefan. Basia zakochuje się w nim, nie wiedząc, że ukochany współpracuje przy produkcji broni z miejscową nauczycielką.
Andrzej Stempkowicz (Kazimierz Dejmek), młody i pełen zapału nauczyciel, walczy z zacofaniem polskiej wsi.
Rok 1945. Żołnierze I Dywizji Pancernej generała Maczka marzą o zbrojnym powrocie do Polski. Tymczasem środowisko oficerskie nie ma konkretnego planu działania, a także dalszych planów co do losów Polski. Chorąży Zientara tuż przed śmiercią oddaje swoje wszystkie oszczędności porucznikowi Włodarczykowi, który ma spełnić ostatnią wolę umierającego. Ma to być wybudowanie szkoły w jego rodzinnej wiosce.
Akcja rozgrywa się w środowisku górniczym, gdzie do pracy w kopalni przyjeżdżają młodzi ludzie z całej Polski. Często przybywają ze wsi nęceni dobrymi zarobkami. Nie mają doświadczenia ani wykształcenia, więc podejmują najcięższe prace jako niewykwalifikowani robotnicy. Jednym z nich jest Józek Sieczka, który wypadek w kopalni przypłaca życiem. Okazuje się, że sprawcą wypadku był Zyga, którego, jako swego krajana i wychowanka „osłania” technik Łopot. Podejrzenie zostaje skierowane na starego maszynistę Bartoszka. Czy Łopot zrozumie swój błąd i naprawi krzywdę wyrządzoną niesłusznym podejrzeniem?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…