Filmy film czarno-biały, film psychologiczny, polska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, film psychologiczny, polska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia zaborczej miłości pięknej Żydówki Noemi do Polaka Kamila. Obsesyjna miłość jest dla dziewczyny najważniejsza a Kamil, student ASP, chciałby być niezależny, szuka cały czas celu w swoim życiu. Pomiędzy zakochanymi dochodzi do ciągłych kłótni, rozstań, a następnie powrotów, co doprowadza Noemi do załamania nerwowego i próby samobójczej…
Andrzej, znany dziennikarz sportowy, jedzie wraz z żoną Krystyną na Mazury. Po drodze zabierają autostopowicza, którego zapraszają na swój jacht. Podczas rejsu Andrzej próbuje przekonać młodego człowieka do swoich życiowych koncepcji, ale ten drwi sobie z niego na każdym kroku. Między mężczyznami narasta konflikt....
Paweł Jańczak jest uznanym trenerem kadry Polskich skoczków do wody. Niestety, po śmiertelnym wypadku jednego z zawodników zostaje zdyskwalifikowany. Ląduje na prowincji, gdzie wkrótce odkrywa w Majce wielki talent. Dziewczyna rozpoczyna forsowny trening, mając w perspektywie udziału w olimpiadzie w Meksyku, a przede wszystkim widzi szansę wyrwania się z prowincji. Trener zaś ma możliwość powrotu do zawodu…


Konrad Ferenc należy do pokolenia Kolumbów. Jest niepoprawnym romantykiem i choć ma czterdzieści lat nie odnalazł swej drogi życiowej. Dwadzieścia lat po wojnie, mimo dobrej pozycji zawodowej, nie potrafi się przystosować do nowej rzeczywistości… Z powodu awarii samolotu lot na kontrakt do Iraku się opóźnia o dobę. Konrad do mieszkania nie może wrócić, ponieważ je odstąpił i zamknął wszystkie sprawy prywatne i służbowe. Włóczy się nocą po mieście i ze spotkaną dziewczyną idzie do klubu studenckiego. Panująca tam atmosfera mu nie odpowiada, więc opuszcza klub…
Jurek Nowicki to dobry uczeń, ale złamał prawo i trafił do poprawczaka. Jest opuszczony przez najbliższych. Na miejscu poznaje nowe, brutalne życie. Z trudem zdobywa szacunek otoczenia. W ramach eksperymentu trafia do Stoczni Gdańskiej, gdzie rozpoczyna pracę. Chłopcy mają poczucie wolności i wyjaśniają tajemniczą serię kradzieży.
Akcja filmu toczy się w 1944 roku, w okolicach Lublina. W odradzającej się Armii Wojska Polskiego, znaleźli się porucznik Kolski (Marek Perepeczko) i partyzant-akowiec podporucznik Olewicz (Daniel Olbrychski). W nowym wojsku służą żołnierze popierający nowe władze i tacy, którzy mają poważne wątpliwości… Ze w względu na sytuację polityczną byli akowcy wolą nie ujawniać swojej przeszłości, atmosferę niepewności pogłębiają coraz częstsze aresztowania i oskarżenia żołnierzy Armii Krajowej. Na polu bitwy jednak, walczą ramię w ramię…
Rok 1943, tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia. W prowincjonalnym miasteczku gdzieś na wschodzie Polski ślusarz ZYGMUNT KORSAK (Józef Duriasz), lokator kamienicy należącej do rodziny Piekarczyków, ukrywa w tajemnicy przed sąsiadami Żyda, który uciekł z getta. Korsak współpracuje z partyzantami działającymi w okolicy. Ma im dostarczyć broń. Tymczasem Niemcy ogłaszają w miasteczku stan wyjątkowy, tzw. szperę. Kordon niemieckiej żandarmerii otacza miejscowość… Żandarmi zamykają drogi i zaczynają przeszukiwać kolejne zabudowania. Nikomu nie wolno opuścić domu. Osobom, które udzielają schronienia Żydom lub dostarczają im jedzenie, grozi śmierć. Wtedy właśnie mieszkańcy kamienicy Piekarczyków dowiadują się nieoczekiwanie o ukrywanym Żydzie. Rozumieją, że jeżeli Niemcy znajdą go w ich domu, rozstrzelają wszystkich. Właścicielka kamienicy Piekarczykowa, jej wchodząca w dorosłe życie córka Marta, młoda mężatka Katarzyna, której mąż siedzi w niemieckim więzieniu, oraz jej szwagier Józef Katjan stają przed dylematem: wydać Żyda i ocalić siebie czy też milczeć i narażać się na niechybną śmierć. Strach, który pada na lokatorów kamienicy, obnaża cechy charakteru, które w normalnych warunkach zapewne by się nie ujawniły. Katjan grozi Korsakowi, że wyda Niemcom uciekiniera z getta.

Skok

7,0
Franek i Paweł nie zdali matury i uciekli z domu nad morze. Na plaży zaczepia ich nieznajomy mężczyzna, Filip. Obserwował chłopców i zorientował się w ich sytuacji. Chce im ułatwić zaciągnięcie się na statek w zamian za pomoc w skoku na kasę pobliskiego PGR-u. Franek i Paweł zgadzają się na „męską przygodę”. Jadą do PGR-u i zatrudniają się do pracy przy żniwach. Mają działać według ustalonego planu. Ale Paweł umawia się na randki z Teresą i nie interesuje go udział we włamaniu. Zadziorny Franek pięścią zdobywa sobie pozycję wśród robotników. Przekazuje Filipowi zdobyte informacje i umożliwia kradzież wiertarki z warsztatu.
Pastor Hubina nie jest szczęśliwym człowiekiem. W jego sercu gości bowiem ból z powodu utraty synka. Problemy narastają, kiedy żona Edyta – nie mogąc zaznać wewnętrznego spokoju – wyjeżdża do Pragi. Po pewnym czasie wraca w towarzystwie pewnego muzyka, który z coraz większą odwagą się do niej zaleca…
Do schroniska Murowaniec w Dolinie Gąsienicowej przybywa aktorka Zuzanna Wiśniewska. Poznaje tam dwóch przyjaciół grotołazów: Marka Brenerta i Karola Małeckiego. Panowie są zakochani w dziewczynie a ona jest zafascynowana ich pasją. Przyjaciele postanawiają zabrać Zuzannę na speleologiczną wyprawę do jaskini. Z pozoru niewinna wycieczka przeradza się w tragiczną sytuację, cała trójka zostaje zasypana w grocie...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…