Filmy film czarno-biały, warszawa, lata 30.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, warszawa, lata 30.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dwóch przypadkowych znajomych – Robert i Bertrand – w wyniku fatalnego zbiegu okoliczności trafia do więzienia. W ich celi przez przypadek zostaje ulokowana młoda powieściopisarka, która szukając tematów do swej pracy, odwiedziła więzienie. Obie strony podejmują próby wpłynięcia na adwersarza w celu uświadomienia zła płynącego z kryminalnych występków. Z 80 minut filmu zachowało się jedynie 54.
Kiedy jest się młodym, zdolnym i utalentowanym człowiekiem, a jedynym hamulcem życiowym okazują się pieniądze, czasami wystarczy odrobina szczęścia. I właśnie do Jerzego Zamiejskiego, który miał ogromne chęci i talent, uśmiecha się los – poznaje brazylijskiego milionera, który – mimo fiaska pierwszego projektu samolotu stworzonego przez młodego konstruktora – postanawia dać mu szansę. Krezus pomaga mu ukończyć politechnikę i szkołę lotniczą, aby później wyznaczyć mu zadanie budowy samolotu, który stanie się podstawą przyszłych linii lotniczych. Przez cały ten czas rozwijało się uczucie między Jerzym a córką milionera Janiną. Bardzo wiele będzie zależeć od pierwszego lotu…
Melodramat opowiadający o dzieciach mieszkających w sierocińcu prowadzonym przez miejscowego lekarza, Jana Mankiewicza. Pewnego dnia Jan jest świadkiem wypadku samochodowego. Ofiarą jest znana aktorka Lena Merwińska, która doznała kontuzji nogi i na kilka dni zatrzymała się w Zasielsku. Między Leną a doktorem rodzi się uczucie. Lena przekazuje pracę naukową Jana profesorowi Tomczyńskiemu, który toruje mu drogę do wielkiej kariery. Jan przenosi się do Warszawy, gdzie ma zostać kierownikiem kliniki dziecięcej.


Wincenty Poziomka, lekkoduch, ma duże problemy z utrzymaniem. Prowadzi szkołę rewiowo-filmową, ale nie jest to wystarczające źródło dochodów. Los się do niego uśmiecha, ponieważ otrzymuje spadek - połowę sklepu. Na miejscu zastaje piękną pannę Helenkę, w której z miejsca się zakochuje. Okazuje się jednak, że właścicielką drugiej połowy sklepu jest kilkuletnia Basia.
Joasia (Jadwiga Smosarska) postanawia zmienić swój wizerunek ponieważ nie może znieść zalotów swoich pracodawców.

Jadzia

7,1
Istnieją dwie konkurujące ze sobą firmy produkujące sprzęt sportowy, których podstawowym produktem są rakiety tenisowe. Największą gwiazdą, a – co za tym idzie – i reklamodawcą, jest Jadzia Jędruszewska, która gra rakietą firmy Malicz. Konkurencyjna firma – Oksza – postanawia przejąć zawodniczkę. W tym celu wyrusza do hotelu sportsmenki dziedzic firmy, młody Jan Oksza. Spotyka wychodzącą z pokoju dziewczynę i od razu przystępuje do realizacji planu. Szkopuł w tym, że Jadzia, którą zaczął adorować, to nie słynna tenisistka tylko panna Maliczówna, która w hotelu przekazywała nową rakietę. To dopiero początek serii nieporozumień…
Akcja rozgrywa się w Warszawie w 1934 roku. Dzieci z ulicy Żytniej poszukują placu do zabawy. Udaje im się to, ale na przeszkodzie staje grupa dzieci z ulicy Obozowej. Rozpoczyna się walka o dominację na owym placu.
Szczepko i Tońko, dwa lwowskie batiary, tracą pracę w fabryce zabawek, ponieważ nie potrafią powstrzymać się przed śpiewaniem w zakładzie. Pozbawieni zajęcia zabijają czas, chodząc po parku. Los kieruje ich w miejsce, w którym znajdują niemowlę. Otaczają je troskliwą opieką i dbają, aby niczego mu nie brakło. W wyniku kilku niefortunnych wydarzeń dziecko trafia do Wandy, właścicielki sklepu z zabawkami. Dwaj przyjaciele rozpoczynają poszukiwania, a w tym czasie maleństwo zdobywa serce dziewczyny i jej stryja. Okaże się też, że w tej historii swoją rolę odegra dyrektor fabryki zabawek, którego serce też może odmrozić siła miłości…
Lato 1939 roku. Profesor Gabriel Tomicki (Bronisław Pawlik), nazywany przez znajomych don Gabrielem, spiera się podczas zebrania naukowego ze swoim adwersarzem, dr. Stanisławem Dogiem-Leśniewskim. Prof. Tomicki jest germanistą wykształconym na niemieckich uniwersytetach w Heidelbergu i Lipsku. Nie wierzy w możliwość rozpętania wojny przez potomków Goethego, Schillera i Hegla… Dr Dog-Leśniewski, subtelny znawca kultury francuskiej, jest odmiennego zdania. Zacięte spory, jakie od jakiegoś czasu wiodą, nie mają tylko charakteru intelektualnego, lecz również psychologiczny. Tomicki, mężczyzna niepozorny i wątły, na dodatek krótkowidz, ma trudności w kontaktach z kobietami. Dog-Leśniewski jest mężczyzną przystojnym i czarującym, cieszącym się ogromnym powodzeniem u płci pięknej. Tymczasem nadchodzi 1 września. Wybucha wojna. Zafascynowany osiągnięciami ducha germańskiego don Gabriel postanawia zaciągnąć się do wojska. Okazuje się jednak, że jest niezdolny do służby liniowej. Podczas jednego z nalotów poznaje w schronie Florentynę – fordanserkę z klubu nocnego Casanova. Dziewczyna jest jego sąsiadką, lecz przez całe lata nie zwracał na nią uwagi. Wspólnie postanawiają opuścić pogrążającą się w chaosie stolicę. Dźwigając plecaki, maszerują nocą. Za dnia sypiają po stodołach. Tomicki zakochuje się we Florentynie i dzięki niej leczy swój zadawniony kompleks. Udaje mu się także zaciągnąć do wojska.
Wg Pawła Włodawskiego, krytyka filmowego, jest to jeden z pierwszych polskich filmów awangardowych. Przedstawia życie warszawian przed II wojną światową.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…