Filmy film czarno-biały, oficer

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, oficer. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Latarnik morski Kawanias był przed laty kasjerem bankowym zakochanym po uszy w uroczej Melanii. Przebywając w samotności, poświęca nadmiar wolnego czasu na swoją pasję – studiowanie kryminologii. Pewnego dnia w latarni Kawaniasa zjawia się detektyw Marac, ścigający groźnego przestępcę Testona…
Jerzy Biesiada kradnie z zakładu alkohol metylowy. Częśc alkoholu trafia do Bielasa i Wiśniewskiego. Metanol zaczyna krążyć po mieszkańcach, pojawia się coraz większa liczba zatruć. Umierają także ludzie. Policja rozpoczyna śledztwo. Biesiada jest przerażony konsekwencjami swego czynu. Idzie nad rzekę i w samotności wypija śmiertelną dawkę alkoholu.
Grupa polskich oficerów po kilku latach pobytu w niemieckim oflagu wraca do Polski. W drodze powrotnej trafiają do małego, opustoszałego niemieckiego miasteczka. Jeden z nich, Jan, jest ranny i z pomocą przychodzi mu lekarz niemiecki, doktor Rhode, który nie uciekł z miasta i został tutaj z córkami: Ingą, Luzzi i Lorchen. Inga, najstarsza z dziewcząt, zostaje brutalnie zgwałcona przez mężczyzn. Jan staje w jej obronie...


Janik jest oficerem kontrwywiadu. Zostaje zabity w podwarszawskiej elektrowni. Pojawiają się przypuszczenia, że mógł wpaść na ślad tajemnej organizacji o nazwie „Korn” działającej w Kamieńcu. Rozwiązaniem zagadki zajmuje się kapitan Nawrot.
Rok 1946. Na ziemiach wyzwolonych po lasach ukrywają się „bandy” NSZ. Oficer UB, kapitan Morwa, otrzymuje rozkaz zlikwidowania takiego oddziału, który działa w Pieninach. Okazuje się, że w oddziale Morwy „zagnieździł się kret”, tajemniczy „Student”, który donosi „bandytom” o każdym posunięciu kapitana…
Jan Podlaski jest młodym, zdolnym i wielce obiecującym oficerem sił lotniczych. Dodatkowo pracuje nad przełomowym wynalazkiem z dziedziny lotnictwa, co czyni go obiektem zainteresowania obcego wywiadu. Szczęście jednak nie trwa długo: podczas pokazów jego maszyna spada, a on zostaje sparaliżowany od pasa w dół. Życie ratuje mu transfuzja krwi, która oddała Maryla, jego ukochana. Ona też radzi mu, aby się nie poddawał i udał się na Jasną Górę prosić o łaskę.
Z głębokiej prowincji przyjeżdża do Warszawy siedemnastoletnia Krysia. Jest osamotniona po śmierci matki i liczy na pomoc dalekiej rodziny. Gdy ta zawodzi, „smarkulą” zaopiekuje się para przyjaciół: taksówkarz Florek i lekarz Bogdan. Każdy na swój sposób zajmuje się edukacją Krysi. Florek zapoznaje ją z tajnikami zawodu kierowcy, Bogdan pomaga przygotować się do matury. W niedługim czasie sympatyczną dziewczyną zainteresuje się jeszcze jeden mężczyzna, młody oficer marynarki – Jurek. Ulegając prośbom zakochanego marynarza, Krysia zgadza się na małżeństwo.
Rok 1945. Żołnierze I Dywizji Pancernej generała Maczka marzą o zbrojnym powrocie do Polski. Tymczasem środowisko oficerskie nie ma konkretnego planu działania, a także dalszych planów co do losów Polski. Chorąży Zientara tuż przed śmiercią oddaje swoje wszystkie oszczędności porucznikowi Włodarczykowi, który ma spełnić ostatnią wolę umierającego. Ma to być wybudowanie szkoły w jego rodzinnej wiosce.

Kwiecień

6,8
Kwiecień 1945 roku. Ostatnie dni wojny. X Dywizja II Armii Wojska Polskiego szykuje się do forsowania Nysy. Tymczasem wchodzący w jej skład oddział podpułkownika WACŁAWA CZAPRANA (Henryk Bąk) nie jest przewidziany do udziału w natarciu. Jednakże ambitny dowódca podejmuje decyzję, że jego żołnierze również zaatakują wroga. Planowana akcja jest dla Czaprana okazją do zabłyśnięcia własną sprawnością wojskową… Ta dziwna „zawodowa” ambicja budzi opór wśród członków oddziału. Zastępca Czaprana, chorąży Juliusz Szumibór, twierdzi, że nie należy niepotrzebnie narażać ludzi tuż przed końcem wojny. Pomiędzy żołnierzami dochodzi do ostrej kłótni, podczas której podpułkownik uderza w twarz swojego zastępcę. Ten składa raport prokuratorowi dywizji, kapitanowi Hyrnemu. Czapran może być pozbawiony dowództwa. Prokurator stara się załagodzić konflikt. Namawia Szumibora do wycofania oskarżenia. Tymczasem do Hyrnego wpływa drugi raport. Podpułkownik Czapran oskarża w nim strzelca Anklewicza o niewykonanie rozkazu, zarzuca mu dezercję i domaga się dla niego sądu polowego. I tym razem kapitan Hyrny stara się załagodzić konflikt, by uniknąć niepotrzebnego przelewu krwi w przeddzień zakończenia wojny. Tymczasem nadchodzi dzień ofensywy. W czasie brawurowego wypadu giną podpułkownik Czapran i strzelec Anklewicz. Po ciało swego dowódcy wyruszają ochotnicy prowadzeni przez kapitana Hyrnego.
W carskiej Rosji nieakceptowany przez arystokratów chłopski oficer zakochuje się w księżniczce.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…