Filmy żołnierz, film czarno-biały, szkoła

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, film czarno-biały, szkoła. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rok 1945. Żołnierze I Dywizji Pancernej generała Maczka marzą o zbrojnym powrocie do Polski. Tymczasem środowisko oficerskie nie ma konkretnego planu działania, a także dalszych planów co do losów Polski. Chorąży Zientara tuż przed śmiercią oddaje swoje wszystkie oszczędności porucznikowi Włodarczykowi, który ma spełnić ostatnią wolę umierającego. Ma to być wybudowanie szkoły w jego rodzinnej wiosce.
Adaptacja filmowa powieści Kornela Makuszyńskiego. Początek lat trzydziestych ubiegłego wieku. Adam Cisowski – inteligentny siedemnastolatek nazwany przez swych kolegów „Szatanem” – ma niezwykłą wprost zdolność do rozwiązywania zagadek. Dzięki bystrości umysłu „odkrył” m.in. sposób odpytywania uczniów przez nauczyciela historii. Pełen podziwu dla zdolności Adasia profesor Gąsowski zaprasza na wakacje młodzieńca do swej rodzinnej posiadłości w Bejgole na Wileńszczyźnie. Jego zadaniem będzie wyjaśnienie dziwnych zdarzeń, których rodowód sięga epoki napoleońskiej. Czy młodemu detektywowi uda się rozwikłać tajemnicę sprzed lat?


Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…