Filmy film czarno-biały, prl, warszawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, prl, warszawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tytułowy Pan Anatol to szanowany kasjer PZU, a w życiu prywatnym typowy pantoflarz, pod ciągłą kontrolą żony. Któregoś dnia Anatol kupuje sobie kapelusz, od tego czasu jadąc autobusami, znajduje w kieszeniach płaszcza zegarki i klejnoty. Nasz bohater zgłasza to niecodzienne zjawisko milicji i jednocześnie sam przystępuje do rozwiązania zagadki…
Pan Anatol na tropie gangsterów, którzy chcą zawłaszczyć kupon totalizatora wart milion złotych. Jego właścicielką jest piękna Iwona, studentka ASP, ale bardzo roztargniona. Czy i tym razem uda się Anatolowi przechytrzyć szajkę?


Muzykanci

7,0
Opowieść o próbie reprezentacyjnej orkiestry warszawskich tramwajarzy. Prości robotnicy po skończeniu pracy w zajezdni na dźwięk syreny wychodzą ze swoimi instrumentami muzycznymi. Nie udają się tak jak inni do domu, lecz na kolejną próbę. Stają się na ten czas wirtuozami puzonów, fletów, trąb…
Film propagujący ciężką i odpowiedzialną pracę Milicji Obywatelskiej podczas nocnego dyżuru w Warszawie. Miasto idzie spać, ale ich praca dopiero się zaczyna. Spokojny wieczór, nagle ktoś z okna wzywa do pomocy milicję. Dzielni milicjanci z radiowozu o kryptonimie Oktan szybko przybywają z pomocą.
Film opowiada o pewnej grupie młodzieży, która stara się żyć i bawić pomimo trudności, jakie sprawia im otaczający ich świat. Często pochodzą z biednych rodzin. Nie pracują, bo nie mogą albo nie chcą. Czas spędzają na spotkaniach z przyjaciółmi i szlajaniu się po mieście.
Dokument obrazujący układ urbanistyczny Warszawy w latach 50. Skrzyżowanie Alei Jerozolimskich i Marszałkowskiej, stoi tam okazały drogowskaz, który informuje, gdzie leżą Helsinki, Kopenhaga, Oslo... a gdzie leży Warszawa? Kamera szuka Warszawy. 200 kilometrów torów tramwajowych łączy odległe dzielnice. Podróżujemy tramwajem przez ulice, kocie łby, łąki i pola, a za nimi są wielkie osiedla. Miasto buduje się na podwarszawskich wsiach, daleko od centrum. A co się dzieje w centrum...? Puste place i ruiny.
Filmowa wędrówka po warszawskim Powiślu. Spokojne podwórka w pobliżu centrum stolicy, tutaj jeszcze można usłyszeć zapomniane już melodie kataryniarza. Życie toczy się wolno, straganiarki cierpliwie czekają na klientów. Pacjenci szpitala na Solcu opalają się w słońcu. Jest jeszcze tutaj wiele ruin, które przypominają o niedalekiej przeszłości.
Dokument przedstawiający nie do końca, jak się okazuje, odbudowaną Warszawę. Widzimy i podziwiamy nowe domy, skwery, osiedla i place zabaw. Piękne fasady warszawskich pałaców i biurowców. Ale jest jeszcze inna Warszawa: stare rudery, w których muszą mieszkać ludzie, dzieci bawiące się w ruinach. W domach nie ma wody i światła, ludzie wegetują, czekając na lepsze jutro.
Film dokumentalny Witolda Leśniewicza pokazuje przez pryzmat wypuszczonych w powietrze baloników piękno nowej, odbudowanej Warszawy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…