Filmy przyjaźń, film czarno-biały, warszawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, film czarno-biały, warszawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lunatycy

6,7
Pięciu młodych ludzi spotyka się po to, by szukać mocnych wrażeń i rozrabiać. Pewnego dnia ciężko biją dziennikarza Piotra Nowaka. W wyniku odniesionych ran traci on tymczasowo wzrok. Roman, jeden z bandy, w obawie przed aresztowaniem udaje obrońcę pobitego. Zwraca to uwagę Basi, młodej dziennikarki. Bohaterowie zakochują się w sobie, ale na ich drodze stanie przeszłość Romana.
Konrad Ferenc należy do pokolenia Kolumbów. Jest niepoprawnym romantykiem i choć ma czterdzieści lat nie odnalazł swej drogi życiowej. Dwadzieścia lat po wojnie, mimo dobrej pozycji zawodowej, nie potrafi się przystosować do nowej rzeczywistości… Z powodu awarii samolotu lot na kontrakt do Iraku się opóźnia o dobę. Konrad do mieszkania nie może wrócić, ponieważ je odstąpił i zamknął wszystkie sprawy prywatne i służbowe. Włóczy się nocą po mieście i ze spotkaną dziewczyną idzie do klubu studenckiego. Panująca tam atmosfera mu nie odpowiada, więc opuszcza klub…
Opowieść o okupowanej Warszawie. Na ulicach pozornie nic się nie dzieje, ale w podziemiu trwa konspiracyjne życie. Działa lewicowa Gwardia Ludowa, powstają liczne tajne komplety, tajne drukarnie, bohaterskich czynów dokonują oddziały partyzanckie Gwardii Ludowej...


Z głębokiej prowincji przyjeżdża do Warszawy siedemnastoletnia Krysia. Jest osamotniona po śmierci matki i liczy na pomoc dalekiej rodziny. Gdy ta zawodzi, „smarkulą” zaopiekuje się para przyjaciół: taksówkarz Florek i lekarz Bogdan. Każdy na swój sposób zajmuje się edukacją Krysi. Florek zapoznaje ją z tajnikami zawodu kierowcy, Bogdan pomaga przygotować się do matury. W niedługim czasie sympatyczną dziewczyną zainteresuje się jeszcze jeden mężczyzna, młody oficer marynarki – Jurek. Ulegając prośbom zakochanego marynarza, Krysia zgadza się na małżeństwo.
Bohaterkami są trzy kobiety, które ocalały z kolumny obozowej. Udają się do Warszawy, gdzie trudno im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Doskwiera im samotność. Każda z nich na własny sposób stara się ułożyć sobie życie.
Dyrektor teatru ma kłopoty z wystawieniem nowej sztuki autorstwa młodego dramaturga. Gwiazda teatru nie może się zdecydować, którą zagrać rolę, główny amant żąda podwyżki, a dyrektor faworyzuje swą przyjaciółkę. Premiera nieuchronnie zmierza ku katastrofie. Na szczęście jest ktoś, kto może uratować spektakl. Tym kimś jest suflerka.
Bronka, Franka, Amelka i Kwiryna wychowały się, mieszkają w Nowolipkach. Wszędzie bieda, brak perspektyw i trzeba dużego hartu ducha, aby nie dać się dniu powszedniemu. Każda z dziewczyn ma swoje marzenia – bogactwo, kariera artystyczna, miłość, stabilizacja – cele, które zrealizować może być niezwykle trudno.
Trzech przyjaciół wygrywa los na loterii. Dzielą go po równo i każdy rusza w swoją stronę.
Bohaterem filmu jest były żołnierz AK, uczestnik powstania warszawskiego, mieszkający od wielu lat za granicą. Przybywa do Polski jako kierowca francuskiego przemysłowca i stara się odnowić kontakt z ludźmi, z którymi wspólnie przeżył bujną młodość wypełnioną miłością, przyjaźnią, walką.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…