Filmy relacja mężczyzna-kobieta, wieś, film czarno-biały

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, wieś, film czarno-biały. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja obrazu rozgrywa się na Pomorzu, gdzie odbywają się badania geologiczne w poszukiwaniu ropy. Obok rozgrywa się dramat miłosny zakochanych w sobie Szymona i Basi. Związkowi sprzeciwiają się rodzice dziewczyny. Młodzi są zmuszeni do podjęcia ostatecznej decyzji o swoim losie.
Akcja rozgrywa się gdzieś na dalekiej prowincji. W małej mieścinie żyje samotnie od czterdziestu lat Kaczmarkowa, której mąż Ignacy nie wrócił z wojny. Pewnego dnia w mieście pojawia się nieznajomy, który podaje się za zaginionego Ignaca. Kaczmarkowa początkowo nie jest mu przychylna, ale w końcu przyjmuje go pod swój dach. Miejscowy proboszcz i posterunkowy jednak mają pewne podejrzenia…
W małej wiosce na Morawach trwają uroczystości majowe. Bierze w nich udział Anka – miła dziewczyna, która podoba się wszystkim chłopcom. Podoba się też pewnemu mężczyźnie – obcemu, cudzoziemcowi.


Debiutancki film Kazimierza Kutza, złożony z trzech nowel, „Krzyż”, „Pies” i „Wdowa”, będących adaptacjami opowiadań Józefa Hena. Akcja toczy się w czasie II wojny światowej i tuż po niej. „Krzyż”: Franek Socha to wiejski fajtłapa i poczciwina. Podczas wojny wykazuje się jednak bohaterstwem i zostaje odznaczony Krzyżem Walecznych. Ma nadzieję, że po powrocie do rodzinnej wsi odzyska uznanie w oczach rodziny i znajomych. Wojnę postrzega jednak tylko jako działania frontowe. Po powrocie do domu przeżywa szok, gdy okazuje się, że wojna dotarła także tu, a z jego wsi zostały jedynie zgliszcza. „Pies”: Studium duchowej patologii spowodowanej przez wojnę. Do oddziału polskich żołnierzy przyplątuje się bezpański pies. Okazuje się jednak, że zwierzę zostało wyszkolone przez esesmanów do pilnowania jeńców w Oświęcimiu. Polacy wyładowują na nim swą nienawiść. „Wdowa”: Film pełen humoru i łagodnej satyry. Po wojnie w małym miasteczku na Ziemiach Zachodnich ludzie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Do miasteczka przybywa wdowa po bohaterze wojennym. Miejscowi traktują ją niemal jak obiekt kultu. Mało kto dostrzega, że jest ona wciąż młodą i atrakcyjną kobietą, która chętniej niż o żałobie myśli o przyszłości.
Szczęsny jest bezrobotny i biedny. Przypadkowo napotkanej dziewczynie opowiada swoją historię. W domu przez pracę zaczyna tracić wzrok, opuszcza dom rodzinny w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. Udaje się do Włocławka, gdzie wcale nie jest lepiej. Za obronę księdza przed pobiciem dostaje pracę w tartaku. Jest świadkiem morderstwa, w obawie przed zemstą ucieka do Warszawy, gdzie nawiązuje romans. Następnie trafia do wojska.
„Rozwodów nie będzie” to film złożony z trzech nowel, połączonych wspólnym miejscem akcji – Urzędem Stanu Cywilnego w Warszawie. Bohaterami „Zdarzenia I” są Tomek i Alina. Właśnie szykują się do ślubu. Akcja „Zdarzenia II” zawiązuje się na prywatce, gdzie Marek poznaje piękną Joannę, uchodzącą za dziewczynę nie do zdobycia. W „Zdarzeniu III” Kasia i Tadek uciekają z domu, by się pobrać.
Marona jest malowniczo położoną miejscowością w Polsce. Znajduje się tutaj ośrodek dla ludzi chorych na gruźlicę. Wkrótce przybywa do niego dwóch młodych mężczyzn, którzy od samego początku wzbudzają niemałe zainteresowanie młodej i pięknej nauczycielki – Oli…
Rok 1945. Żołnierze I Dywizji Pancernej generała Maczka marzą o zbrojnym powrocie do Polski. Tymczasem środowisko oficerskie nie ma konkretnego planu działania, a także dalszych planów co do losów Polski. Chorąży Zientara tuż przed śmiercią oddaje swoje wszystkie oszczędności porucznikowi Włodarczykowi, który ma spełnić ostatnią wolę umierającego. Ma to być wybudowanie szkoły w jego rodzinnej wiosce.
Uboga Judith i zamożny Aleksander pomimo różnic klasowych i przeciwności losu, zakochują się w sobie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…