Filmy na podstawie sztuki, relacja matka-syn, pogrzeb

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie sztuki, relacja matka-syn, pogrzeb. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Larita, amerykanka z Detroit, poślubia we Francji, młodego Johna Whittakera. Razem udają się do jego rodzinnej posiadłości w Anglii, gdzie czeka już na nich cała rodzina Johna: matka, ojciec i dwie siostry. Na miejscu, Larita będzie musiała stawić czoła ciągłym plotkom i upokorzeniom.
W październiku 1998 roku w miasteczku Laramie, w Wyoming, dwóch młodych ludzi śmiertelnie pobiło geja. Wkrótce po tym reżyser Moises Kaufman i członkowie nowojorskiego Tectonic Theater pojechali do Laramie. Aktorzy przeprowadzili ponad 200 wywiadów z mieszkańcami miasta.
Klaudiusz, brat króla, w zmowie z królową, trują monarchę i przejmują tron. Morderca bierze owdowiałą Gertrudę na swoją żonę. Hamlet, syn zamordowanego, smutny z powodu śmierci ojca i małżeństwa matki, rozmawia z duchem zmarłego króla, który ujawnia, sposób swojego zabójstwa. Syn szuka zemsty. Podczas odwiedzin u swojej matki, Hamlet wyraża swój gniew i rozczarowanie z powodu szybkiej decyzji małżeństwa. Myśląc, że Klaudiusz szpieguje w komnacie matki, omyłkowo zabija doradcę, Poloniusza. Pod pretekstem, że Hamletowi zagraża teraz niebezpieczeństwo ze strony poddanych, Klaudiusz wysyła księcia do Anglii...


Hamlet

7,5
Kennethowni Branagh udało się przenieść na ekran całego „Hamleta” i umieścić akcję w XIX wieku. Każde słowo z dramatu jest wypowiedziane w filmie. Hamlet, książę duński dowiaduje się, że jego wuj Klaudiusz, poślubił jego matkę, Gertrudę, wdowę po królu Hamlecie. Równocześnie z powrotem księcia, zamek zaczyna nawiedzać duch jego ojca. W trakcie spotkania ze zjawą Hamlet dowiaduje się straszliwej tajemnicy…
Ameryka połowy lat osiemdziesiątych. Dwaj główni bohaterowie są chorzy na AIDS. Jeden z nich, Prior, zastanawia się, czy zwariował, ponieważ widzi duchy i anioły. Drugi - Roy Cohn - to postać, która została stworzona przez autora na podstawie prawdziwej figury ze świata polityki, nie może uwierzyć w diagnozę, że ma AIDS, ponieważ uważa, że tylko "szarzy ludzie" mogą zachorować na tę chorobę.
Akcja filmu toczy się w latach 1948 - 1973. Jego bohaterką jest bardzo bogata, niezwykle skąpa, i podstarzała Żydówka. Kiedy kolejny już raz usiłując uruchomić samochód wjeżdża do ogrodu sąsiada, syn postanawia zatrudnić szofera. Bowiem żadna firma ubezpieczeniowa nie wystawi promesy, ze względu na podeszły wiek Miss Daisy. Szoferem, który będzie ją woził jest stary Murzyn, Hoke Coburn. Miss Daisy przyjmuje postawę władczej pracodawczyni w stosunku do biednego Murzyna. Z upływem czasu pod wpływem ciągłego przebywania razem, wspólnego starzenia się , utraty samodzielności, ich wzajemne stosunki zmieniają się w życzliwe. Gdy syn Miss Daisy oddaje ją do zakładu opiekuńczego, jedynym bliskim człowiekiem, który jej towarzyszy jest Hoke.
Na początku XX wieku w Tennessee, kochająca się rodzina przechodzi szok z powodu nagłej, przypadkowej śmierci ojca. Wdowa i syn muszą znosić ból po tragedii, ale po pewnym czasie powoli odzyskują nadzieję na lepsze jutro...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…