Filmy samotność, relacja ojciec-syn, poszukiwanie kogoś bliskiego

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samotność, relacja ojciec-syn, poszukiwanie kogoś bliskiego. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nadszedł czas, by zanurzyć się w morskiej toni, odkryć zapierający dech, podwodny świat australijskiej Wielkiej Rafy Koralowej i odpowiedzieć na pytanie: „Gdzie jest Nemo?”. Nemo, mała rybka – błazenek – zostaje niespodziewanie zabrana daleko od domu. Jego nadopiekuńczy tata Marlin i przyjacielska, choć niezwykle zapominalska, Dory ruszają na ratunek. W trakcie poszukiwań spotykają rekiny, które okazują się wegetarianami, surfujące żółwie, niebezpieczne meduzy, wiecznie głodne mewy i wiele, wiele innych niezwykłych morskich stworzeń. Gdzie jest Nemo stanowi kolejny przełom w animacji komputerowej. Film zabiera widza na podwodną wędrówkę do całkowicie nowego świata. Śmiejąc się z niepowtarzalnych, pełnych humoru scen i przeżywając emocjonujące przygody odkryjecie nagle, że chcecie obejrzeć Gdzie jest Nemo jeszcze raz… i jeszcze raz… i jeszcze raz…
Kalifornia, schyłek XIX wieku. Poszukiwacz srebra Daniel Plainview ponosi kolejną klęskę. Po kilku latach Daniel wraz ze swym synem, H.W., trafia do miasta Little Boston, ogarniętego gorączką nafty. Rządy sprawuje tu charyzmatyczny kaznodzieja Eli Sunday. Plainview trafia na bogate źródło ropy i bezwzględnymi metodami zaczyna budować swe naftowe imperium.
Linda Sinclair (Julianne Moore) jest nauczycielką literatury w małym miasteczku w Pensylwianii. Wiedzie spokojne, samotne życie w towarzystwie dwóch kotów oraz pokaźnej kolekcji książek. Linda uwielbia czytać - bohaterowie ulubionych powieści przeżywają wzloty i upadki, dramaty i namiętności, których jej uporządkowana egzystencja jest pozbawiona. Wszystko zmienia się wraz z pojawieniem się w mieście jej byłego ucznia, Jasona (Michael Angarano). Zdolny, pełen pasji i marzeń chłopak wyjechał do Nowego Jorku, aby tam spróbować swoich sił jako dramatopisarz. Teraz wraca na tarczy - załamany i rozgoryczony, wątpiący w swój talent. Oliwy do ognia dolewa jego ojciec (Greg Kinnear), który marzy o synu prawniku, a nie literacie. Linda nie może patrzeć, jak Michael porzuca swoje marzenia i idzie za głosem rozsądku. Postanawia sama wystawić jego sztukę. To wywróci jej życie do góry nogami...


Władczy biznesmen Gaurav Rane (Akshaye Khanna) rozciąga swoje rządy także na dom i swojego ojca (Paresh Rawal). Traktując rodzica jako swojego podopiecznego, Gaurav bez przerwy go poucza i krytykuje. Pewnego dnia mężczyzna spotyka swoją znajomą ze szkoły, piękną Sheekhi (Genelia D'Souza). Okazuje się, że jej starsza towarzyszka jest pierwszą miłością ojca Gaurava. Młodzi postanawiają połączyć i uszczęśliwić swoich bliskich.

Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.
Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.

Uwikłani

6,2
Skandalizująca historia bogatej rodziny Baekeland, w której wyrafinowana estetyka przenika się z niszczącą siłą obsesji, elegancja zderza się z przemocą. Film, który powstał na podstawie powieści Natalie Robinson i Stevena M. L. Aronsona pokazuje prawdziwą, choć niezwykłą, historię Barbary Daly (Julianne Moore). Wżeniła się ona w klasę wyższą, poślubiając dziedzica fortuny twórców bakelitu, Brooksa Baekelanda. Piękna i charyzmatyczna kobieta zupełnie nie pasowała do powściągliwego męża, a narodziny ich jedynego potomka, Tony'ego, zachwiały jeszcze bardziej podstawami niestabilnego i burzliwego małżeństwa. Czując odrzucenie ojca, chłopiec zbliżał się do równie osamotnionej matki, a relacje tych dwojga z czasem stawały się coraz bardziej skomplikowane i kontrowersyjne.
Wypalony reżyser filmowy, nie ma już weny aby nakręcić kolejny film. Ucieka w świat fantazji przed przytłaczającym go otoczeniem.
The Ring - Krąg to pierwszy z serii filmów grozy nakręconych na podstawie powieści japońskiego pisarza Koji Suzuki. Ich motywem przewodnim jest film, który zabija. The Ring - Krąg i jego kontynuacje zapoczątkowały w kinie japońskim powrót do filmów grozy, a wśród dalekowschodniej publiczności - prawdziwą "ringomanię", porównywalną z szaleństwem związanym z Blair Witch Project. Wśród japońskich nastolatków krąży legenda o tajemniczym i niepokojącym filmie wideo niosącym w ciągu tygodnia śmierć tym, którzy go oglądają. Trzy dziewczyny giną nagle w tydzień po wspólnym weekendzie w górach, spędzonym na oglądaniu filmów grozy. Dziennikarka telewizyjna Reiko (Nanako Matsushima) odwiedza domek w górach i znajduje dziwny, niepokojący film na kasecie wideo. Zwraca się o pomoc do swojego byłego męża, Ryuji (Hiroyuki Sanada), profesora matematyki. Ślady prowadzą ich na wyspę Oshima, gdzie dowiadują się o tajemniczej śmierci pewnej kobiety, słynącej ze swoich nadprzyrodzonych zdolności. Tymczasem syn Reiko, Yoichi, ogląda na wideo tajemniczy film. Wiedząc, że na pokonanie klątwy pozostał im tylko tydzień, Reiko i Ryuji pospiesznie wracają do domku w górach, gdzie znajdują zapomnianą studnię, a w niej - szkielet kobiety. Sądzą, że rozwiązali zagadkę i pokonali klątwę...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…