Filmy relacja ojciec-córka, afroamerykanin, policja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-córka, afroamerykanin, policja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Z Brooklynu Miles trafia do multiwersum. Razem z Gwen Stacy, spotykają innych Spider-Man’ów, którzy mają za zadanie ochronę świata przed zagrożeniami. Kiedy bohaterowie spierają się o to, jak poradzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami, Miles musi na nowo zdefiniować, co to znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.

Shaft

6,3
Pierwsza z cyklu opowieści, których bohaterem jest czarnoskóry prywatny detektyw John Shaft (Richard Roundtree. W tym odcinku Shaft wynajęty zostaje do odnalezienia porwanej córki mafioza z Harlemu. Równocześnie toczy bezpardonową wojnę z gangsterami.


Dyrektor szkoły i były superbohater, Jefferson Pierce, wraca do akcji jako legendarny Black Lightning, gdy pewien gang zaczyna grozić jego rodzinie.
Film pokazuje urywki z życia kilku osób, którymi są zastępca prokuratora generalnego, jego żona, reżyser filmowy, policjanci, dwójka młodych Afroamerykanów i brat jednego z nich, imigranci ze wschodu prowadzący własny sklepik. Wszystkie te osoby łączy to, że mieszkają w tym samym mieście. Ich losy splatają się, a konsekwencją tego są różne zdarzenia mające kolosalny wpływ na ich życie.
Jest rok 1974, Stany Zjednoczone przechodzą jeden z najtrudniejszych momentów w swojej demokratycznej historii: afera Watergate, która doprowadziła do odsunięcia od władzy ówczesnego prezydenta Richarda Nixona. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach wciąga nas z niezwykłą siłą w historię biznesmena, który aby zrealizować swój amerykański sen sięga po radykalne środki. Z bronią ukrytą w nogawce spodni postanawia dokonać zamachu na prezydenta Richarda Nixona.
Nicolas Cage i Michael Pena (Crash: Misto gniewu) wcielają się w role dwóch strażaków, Johna McLoughlina i Willa Jimeno, którzy na skutek wydarzeń z 11 września 2001 roku zostają uwięzieni w budynku WTC. Zobacz historię najgorszego dnia w historii USA widzianego oczami dwóch mężczyzn walczących o życie i ich kochających żon (Maria Bello i Maggie Gyllenhaal).
Akcja filmu toczy się w Montgomery, w stanie Alabama, w połowie lat 50-tych XX wieku. Nasila się walka o prawa kolorowych do korzystania z publicznych środków transportu. U państwa Thompsonów pracuje czarnoskóra służąca, Odessa. Chociaż mieszka daleko, postanawia dochodzić do pracy na piechotę, solidaryzując się w ten sposób z ludźmi bojkotującymi publiczny transport w mieście. Długa droga do pracy sprawia jednak, że Odessa przychodzi do pracy później i czuje się coraz bardziej zmęczona.
Charlie dowiaduje się, że wśród ofiar ataku na World Trade Center w Nowym Jorku jest cała jego rodzina. Mężczyzna nie wie, jak poradzić sobie z bólem po stracie najbliższych. Postanawia odnowić znajomość ze starym kolegą z lat szkolnych, z którym kiedyś dzielił mieszkanie. Odradzająca się po latach przyjaźń wydaje się być najlepszym lekarstwem na przeżycie bólu i rozpaczy po tragedii, która go spotkała.
Matka 15-letniej Vanessy jest prostytutką, a ojczym molestuje ją seksualnie. W końcu rodzice dziewczyny trafiają do więzienia. Władze chcą wysłać ją do przytułku dla trudnej młodzieży. Vanessa jednak ma inne plany. Kradnie samochód i uzbrojona w pistolet wyrusza w długą podróż, by zamieszkać z babcią, której zresztą nigdy nie widziała. Po drodze jej auto psuje się na autostradzie, a dziewczyna zabiera się w dalszą drogę z przypadkowym kierowcą - Bobem Wolvertonem, który podaje się za psychologa pomagającego młodzieży z trudnych środowisk...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…