Filmy relacja ojciec-córka, afroamerykanin, rasizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-córka, afroamerykanin, rasizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film opowiada historię czwórki czarnoskórych żołnierzy, którym udaje się przeżyć przekraczanie rzeki Serchio w Toscanii i docierają do małej, górskiej wioski Colognora. Tam, czekając na wsparcie swoich oddziałów, opiekują się małym chłopcem, którego zabrali po drodze i pomagają mieszkańcom miasteczka. Sami na obcym terenie czują się opuszczeni i osaczeni, ponieważ wiedzą, że Niemcy mogą nadejść w każdej chwili.
Adaptacja powieści Harper Lee. Miasteczko Maycomb w Alabamie. Atticus Finch jest prawnikiem, który broni młodego, czarnego mężczyznę Toma Robinsona, niesłusznie oskarżonego o gwałt na białej kobiecie. Chociaż wszyscy radzą Atticusowi, aby zostawił tą sprawę, Finch jest nieugięty i postanawia doprowadzić ją do końca. Film widzimy oczami córki prawnika, zwanej Scout, która musi się zmierzyć w trakcie procesu z wrogością mieszkańców miasteczka do niej i jej ojca.

Shaft

6,3
Pierwsza z cyklu opowieści, których bohaterem jest czarnoskóry prywatny detektyw John Shaft (Richard Roundtree. W tym odcinku Shaft wynajęty zostaje do odnalezienia porwanej córki mafioza z Harlemu. Równocześnie toczy bezpardonową wojnę z gangsterami.


Film pokazuje urywki z życia kilku osób, którymi są zastępca prokuratora generalnego, jego żona, reżyser filmowy, policjanci, dwójka młodych Afroamerykanów i brat jednego z nich, imigranci ze wschodu prowadzący własny sklepik. Wszystkie te osoby łączy to, że mieszkają w tym samym mieście. Ich losy splatają się, a konsekwencją tego są różne zdarzenia mające kolosalny wpływ na ich życie.
Rok 1955, Missisipi. Emmett Till, czternastoletni czarnoskóry chłopiec spędza wakacje u kuzynów z Południa. Nieświadomy skali napięć na tle rasowym, pozwala sobie na drobny żart w kierunku białej kobiety, którego tragicznym finałem staje się jego brutalne morderstwo. Matka Emmetta, Mamie Till, podejmuje heroiczną walkę o sprawiedliwość i przekuwa druzgocącą żałobę w działanie. Prawdziwa historia, która stała się symbolem oporu Afroamerykanów wobec walki z rasizmem.
Jest rok 1974, Stany Zjednoczone przechodzą jeden z najtrudniejszych momentów w swojej demokratycznej historii: afera Watergate, która doprowadziła do odsunięcia od władzy ówczesnego prezydenta Richarda Nixona. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach wciąga nas z niezwykłą siłą w historię biznesmena, który aby zrealizować swój amerykański sen sięga po radykalne środki. Z bronią ukrytą w nogawce spodni postanawia dokonać zamachu na prezydenta Richarda Nixona.
Joanna (Katharine Houghton), piękna córka energicznego wydawcy Matthew Draytona (Spencer Tracy) i jego eleganckiej żony Christiny (Katharine Hepburn), wraca do domu ze swym nowym narzeczonym, cenionym czarnoskórym lekarzem Johnem Prentice (Sidney Poitier). Christina akceptuje jej wybór, Matthew wzdryga się jednak na samą myśl o tym, że jego córka mogłaby poślubić przedstawiciela innej rasy. Jego obawy podzielają rodzice doktora. Obie rodziny muszą stawić czoła nietolerancji i przezwyciężyć dzielące ich różnice, zdają sobie bowiem sprawę, że stoją na przeszkodzie szczęściu młodych.
Akcja filmu toczy się w Montgomery, w stanie Alabama, w połowie lat 50-tych XX wieku. Nasila się walka o prawa kolorowych do korzystania z publicznych środków transportu. U państwa Thompsonów pracuje czarnoskóra służąca, Odessa. Chociaż mieszka daleko, postanawia dochodzić do pracy na piechotę, solidaryzując się w ten sposób z ludźmi bojkotującymi publiczny transport w mieście. Długa droga do pracy sprawia jednak, że Odessa przychodzi do pracy później i czuje się coraz bardziej zmęczona.
Wielkomiejska rodzina McKellanów przeprowadza się ze Seattle do małego miasteczka w Georgii, gdzie mieszkają ich bardzo tradycyjni dziadkowie i panuje inny styl życia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…