Filmy samotność, afroamerykanin, rasizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samotność, afroamerykanin, rasizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Adaptacja powieści Harper Lee. Miasteczko Maycomb w Alabamie. Atticus Finch jest prawnikiem, który broni młodego, czarnego mężczyznę Toma Robinsona, niesłusznie oskarżonego o gwałt na białej kobiecie. Chociaż wszyscy radzą Atticusowi, aby zostawił tą sprawę, Finch jest nieugięty i postanawia doprowadzić ją do końca. Film widzimy oczami córki prawnika, zwanej Scout, która musi się zmierzyć w trakcie procesu z wrogością mieszkańców miasteczka do niej i jej ojca.
Niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami.
Kilkadziesiąt lat temu, William Forrester (Sean Connery), pisarz-pustelnik, zdobył nagrodę Pulitzera i słuch po nim zaginął. Kiedy uzdolniony sportowiec, Jamal Wallace (Rob Brown) zakrada się do jego mieszkania i przypadkiem zostawia tam plecak pełen notatek, okaże się, że ta historia już na zawsze odmieni ich życie. Jamal spotyka swojego pierwszego fana, który staje się jego bardzo wymagającym mentorem. Chwali go i jednocześnie karci za uczniackie błędy. Ta sytuacja skłoni samego Forrestera do wyjścia z długoletniego ukrycia. Już wkrótce ich niecodzienna przyjaźń zostaje wystawiona na wielką próbę, kiedy Jamal zostaje oskarżony o popełnienia plagiatu przez autokratycznego profesora Crawforda. Przyjaciele stają przed trudnym wyborem: Jamal, musi wybrać pomiędzy spełnieniem swoich marzeń a oszukaniem przyjaciela, podczas gdy Forrester, musi zdecydować czy ponownie ucieknie przez ludźmi, czy odważy się spojrzeć na świat z zupełnie nowej perspektywy.


Piętno

6,6
Oparty na podstawie nagrodzonej Nagrodą Pulitzera powieści Philipa Rotha, thriller erotyczny „PIĘTNO” jest historią Colemana Silka (Anthony Hopkins), szanowanego profesora, wplątanego w skandalizujący romans, który staje przed koniecznością wyboru, pomiędzy namiętnością i pożądaniem a ujawnieniem skrywanego od lat sekretu. [opis dystrybutora]
Jest rok 1974, Stany Zjednoczone przechodzą jeden z najtrudniejszych momentów w swojej demokratycznej historii: afera Watergate, która doprowadziła do odsunięcia od władzy ówczesnego prezydenta Richarda Nixona. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach wciąga nas z niezwykłą siłą w historię biznesmena, który aby zrealizować swój amerykański sen sięga po radykalne środki. Z bronią ukrytą w nogawce spodni postanawia dokonać zamachu na prezydenta Richarda Nixona.
De Niro wciela się w postać Jona Rubina, młodego weterana wojny w Wietnamie, starającego się odnaleźć swoje miejsce w życiu. Postanawia nakręcić więc film pornograficzny. By przekonać producenta do sfinansowania jego projektu, Rubin filmuje z ukrycia nocne poczynania swoich nic nie przeczuwających sąsiadów. I wkrótce z podglądacza staje się członkiem miejskiego, radykalnego ruchu terrorystycznego.

Ray

7,6
Opowieść rozpoczyna się w Albany, rodzinnym mieście muzyka. Film opowiada o dzieciństwie Raya, problemach z narkotykami i z miłością. 70-letni muzyk w wieku 6 lat zachorował na jaskrę i stracił wzrok. Jeśli życie w jakiś sposób jest sumą wydarzeń, historia Raya Charlesa może zostać odczytana, jako pasmo osobistych wzlotów i upadków, jakie towarzyszyły jego długoletniej karierze w przemyśle muzycznym. Ale w przypadku człowieka, który radził sobie ze swoimi udrękami, bólem i ciemnością, tak dobrze jak z różnorodnymi stylami muzycznymi - Jazz, Rhythm & Blues, Rock'n'Roll, Gospel, Country & Western – jego historię można odczytać w zupełnie inny sposób. Życie Raya to powstała na bazie sekwencji wydarzeń, poruszająca i inspirująca podróż jedynego w swoim rodzaju geniusza, który dał światu zupełnie nową wrażliwość muzyczną.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…