Filmy kościół, afroamerykanin, rasizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kościół, afroamerykanin, rasizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami.

Silverado

6,8
Kevin Kline, Scott Glenn, Kevin Costner i Danny Glover wcielają się w role czterech bohaterów Zachodu, którzy nieświadomi niebezpieczeństwa, kierują się w stronę cichego, spokojnego miasteczka - Silverado. Niestety nie wiedzą, że miasteczko, w którym mieszkają ich rodziny i przyjaciele, zostało opanowane przez skorumpowanego szeryfa i bandę morderców. Czwórka rewolwerowców (z których - rzecz jasna - żaden nie zwykł pudłować), zanim zabierze się za ratowanie miasteczka, musi ocalić własną skórę, czyli odbić się nawzajem z więzienia i przekonać się, kto tak naprawdę im sprzyja.
Aby zmniejszyć roczne współczynniki przestępczości, organizacja New Founders of America (NFFA) testuje socjologiczną teorię, kierując – w ciągu jednej nocy – agresję na określoną zamknięta społeczność. Ale kiedy przemoc ciemiężców spotyka się z agresją zmarginalizowanych, patologia rozprzestrzenia się z przedmieść na cały kraj.


Rok 1955, Missisipi. Emmett Till, czternastoletni czarnoskóry chłopiec spędza wakacje u kuzynów z Południa. Nieświadomy skali napięć na tle rasowym, pozwala sobie na drobny żart w kierunku białej kobiety, którego tragicznym finałem staje się jego brutalne morderstwo. Matka Emmetta, Mamie Till, podejmuje heroiczną walkę o sprawiedliwość i przekuwa druzgocącą żałobę w działanie. Prawdziwa historia, która stała się symbolem oporu Afroamerykanów wobec walki z rasizmem.
Akcja rozgrywa się w 1944 roku w amerykańskim stanie Luizjana. W małym mieście znajduje się jednostka wojskowa, w której żołnierze przygotowują się do udziału w wojnie. Do garnizonu przyjeżdża czarnoskóry prokurator wojskowy, poszukujący zabójcy sierżanta...
Akcja filmu toczy się w Montgomery, w stanie Alabama, w połowie lat 50-tych XX wieku. Nasila się walka o prawa kolorowych do korzystania z publicznych środków transportu. U państwa Thompsonów pracuje czarnoskóra służąca, Odessa. Chociaż mieszka daleko, postanawia dochodzić do pracy na piechotę, solidaryzując się w ten sposób z ludźmi bojkotującymi publiczny transport w mieście. Długa droga do pracy sprawia jednak, że Odessa przychodzi do pracy później i czuje się coraz bardziej zmęczona.
Film opowiada historię czwórki czarnoskórych żołnierzy, którym udaje się przeżyć przekraczanie rzeki Serchio w Toscanii i docierają do małej, górskiej wioski Colognora. Tam, czekając na wsparcie swoich oddziałów, opiekują się małym chłopcem, którego zabrali po drodze i pomagają mieszkańcom miasteczka. Sami na obcym terenie czują się opuszczeni i osaczeni, ponieważ wiedzą, że Niemcy mogą nadejść w każdej chwili.
Akcja filmu toczy się w latach 1948 - 1973. Jego bohaterką jest bardzo bogata, niezwykle skąpa, i podstarzała Żydówka. Kiedy kolejny już raz usiłując uruchomić samochód wjeżdża do ogrodu sąsiada, syn postanawia zatrudnić szofera. Bowiem żadna firma ubezpieczeniowa nie wystawi promesy, ze względu na podeszły wiek Miss Daisy. Szoferem, który będzie ją woził jest stary Murzyn, Hoke Coburn. Miss Daisy przyjmuje postawę władczej pracodawczyni w stosunku do biednego Murzyna. Z upływem czasu pod wpływem ciągłego przebywania razem, wspólnego starzenia się , utraty samodzielności, ich wzajemne stosunki zmieniają się w życzliwe. Gdy syn Miss Daisy oddaje ją do zakładu opiekuńczego, jedynym bliskim człowiekiem, który jej towarzyszy jest Hoke.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…