Filmy relacja ojciec-syn, zwolnienie z pracy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-syn, zwolnienie z pracy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gus Robinson (Brian Dennehy), pracownik z trzydziestosześcioletnim doświadczeniem zostaje zwolniony, kiedy firmę w której pracuje przejmują Japończycy. Bezskutecznie stara się znaleźć nową posadę. W międzyczasie jego syn Charlie (Matt Damon) rezygnuje z kursów medycznych, na które zapisał się pod presją ojca.

Syriana

6,6
Jeden z roponośnych krajów, któremu przewodzi postępowy i reformatorski książę Naser, zrywa dotychczasową współpracę z amerykańskim koncernem Connex, decydując się na podpisanie lukratywnego kontraktu z firmą z Chin. Dla amerykańskiej korporacji ta decyzja oznacza mniejsze wpływy, spółka postanawia przejąć konkurencyjne przedsiębiorstwo Killen, które weszło w posiadanie praw do eksploatacji bogatych złóż ropy w Kazachstanie. Fuzja wzbudza jednak zainteresowanie Departamentu Sprawiedliwości, który podejrzewając korupcję zleca przeprowadzenie kontroli firmie prawniczej z Waszyngtonu. Te decyzje stają się początkiem szeregu wydarzeń, w których dużą rolę odegrają oficer CIA Bob Barnes, adwokat Bennett Holiday, analityk branży energetycznej Bryan Woodman, szef firmy Killen - Jimmy Pope oraz ubodzy emigranci pracujący na polach naftowych.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.


Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Opowieść o mężczyźnie, którego życie, nie potoczyło się tak, jakby sobie tego życzył. Bardzo chciałby cofnąć czas do okresu liceum i wszystko zmienić. Pewnego dnia, budzi się mając znów siedemnaście lat i ma szansę naprawić popełnione błędy.
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.
Młody, dobrze zapowiadający się, waszyngtoński prawnik Robert Clayton Dean (Smith) przypadkowo i bezwiednie wchodzi w posiadanie kasety video, na której zarejestrowane zostało zabójstwo wpływowego kongresmana. Z nagrania wynika, że w zbrodni brał udział urzędnik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Thomas Brian Reynolds (Jon Voight "Powrót do domu", The Rainmaker"). Z dnia na dzień życie Deana zmienia się diametralnie: nieoczekiwanie traci pracę, jego karty kredytowe przestają mieć pokrycie, żona (Regina King - "Jerry Maguire") każe mu opuścić dom, a agenci NSA depczą mu po piętach. Dean zdaje sobie powoli sprawę, że został wplątany w śmiertelnie niebezpieczną aferę, a jedynym jego sojusznikiem jest enigmatyczny Brill (Hackman), dla którego współczesne techniki szpiegowskie zdają się nie mieć tajemnic. Tylko on może pomóc Deanowi oczyścić się z oskarżeń o zabójstwo, którego nie popełnił i powrócić do normalnego życia...

Wybory

6,4
Jest jeden powód, dla którego prymuska Tracy Flick (Reese Witherspoon) zdecydowała się kandydować na prezydenta szkolnego samorządu: musi mieć wszystkie nagrody i wyróżnienia, jakie znajdują się w jej zasięgu. Ma jednak pecha, bowiem jej wychowawca Jim McAllister (Matthew Broderick) przejrzał ją na wylot i do startu w wyborach namawia szkolnego gwiazdora fudbolu Paula Metzlera. Wyprowadzona z równowagi Tracy niszczy plakaty swego przeciwnika, a wychowawca jest pewien swego sukcesu. Czyżby zapomniał, że ma do czynienia z upartą Tracy, która łatwo sie nie podda...
Do szkoły dla chłopców przybywa nowy nauczyciel angielskiego – charyzmatyczny John Keating (Robin Williams). Jego niekonwencjonalne metody prowadzenia zajęć wnoszą pewien powiew świeżości do skostniałych murów i… umysłów. Umiejętnie i mądrze Keating nakłania swoich uczniów do poddawania się własnym pasjom i po prostu cieszenia się z każdego nowego dnia, który może przecież przynieść coś niezwykłego. Stowarzyszenie umarłych poetów to jeden z najbardziej błyskotliwych i uroczych filmów roku, entuzjastycznie przyjęty zarówno przez widownie, jak i krytykę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…