Filmy ojczym

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ojczym. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Bezrobotna rozwódka wraz synem przybywa do nowego miasta. Tutaj poznaje mechanika samochodowego, za którego wychodzi za mąż. Nastoletni syn Toby zaczyna wchodzić w wiek dojrzewania i nie może porozumieć się z nowym ojcem, który okazuje się sadystycznym tyranem.
Kat Ellis (Debra Messing) wraca w rodzinne strony na ślub swojej siostry. A że nie chce uchodzić za singla wynajmuje chłopaka do towarzystwa, Nicka Mercera (Dermot Mulroney). Czy chłopak do wynajęcia okaże się kimś więcej?


Fortepian

7,5
Ada McGrath opuszcza rodzinną Szkocję i wraz z córką przypływa do Nowej Zelandii. Tam czeka na nią Alisdair Stewart, mężczyzna, którego poślubiła korespondencyjnie na polecenie ojca. Kobieta jest niemową, a ze światem porozumiewa się dzięki pomocy córki. Jej jedynym prawdziwym łącznikiem ze światem staje się jednak fortepian. To dzięki temu niezwykłemu instrumentowi nawiązuje ona przedziwną, pół handlową relację z żyjącym na styku cywilizacji białych i Maorysów Bainesem. Ich romans okazuje się wkrótce silniejszy niż przywiązanie do konwenansów wiktoriańskiego świata i tradycyjnie rozumianej moralności. Przepiękna dzika wyspa jest odtąd tłem dramatycznych wydarzeń, które stanowią przełom w życiu Ady.
Doktor Tess Coleman nie od dziś ma kłopoty z porozumieniem się ze swoją nastoletnią córką, Anną. Lekceważy jej marzenia o muzycznej karierze, nie darzy też sympatią jej chłopaka, Jake’a. Za to dziewczyna nie akceptuje narzeczonego matki, którego uważa za nudziarza i sztywniaka. Pewnego dnia, za sprawą magicznego działania chińskich ciasteczek z wróżbą, matka i córka zamieniają się ciałami – matka nieoczekiwanie przybiera postać nastolatki, a córka uwięziona zostaje w skórze czterdziestokilkuletniej kobiety.
Bryan (Liam Neeson) jest byłym szpiegiem, który ma 17-letnią córkę. Dziewczyna bardzo chce pojechać do Paryża i ojciec przyzwala jej na to pod pewnymi warunkami. Pewnego dnia córka Bryana dzwoni do niego i płaczliwym głosem mówi, że została porwana przez handlarzy żywym towarem. Były szpieg będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby odnaleźć i uratować dziewczynę, zanim będzie za późno.
Kiedy prawdziwy tata wraca "do domu" rozpoczyna się zacięta walka pomiędzy "starym" a "nowym" opiekunem.

Boyhood

6,8
Bohatera poznajemy w wieku 6 lat, a w końcowej scenie stoi już u progu dorosłości. Jest niepewny, jak jego życie potoczy się dalej. Upływający czas słyszymy w zmieniającej się muzyce, modzie. Reżyser w żaden sposób nie ocenia swoich bohaterów, tylko obserwuje jak dorastają. Niezwykłe, wzruszające, mądre kino.
Maureen (Robin Wright) i Eddie (Sean Penn) to szalone małżeństwo żyjące od imprezy do imprezy. Ich mottem jest ostro się bawić i mocno kochać. Kłócą się do upadłego i tak samo kochają. W jednej z awantur Eddie posuwa się za daleko - strzela do policjanta i ląduje za kratkami. Gdy wychodzi po 10 latach, Maureen jest już inną kobietą, ma kochającego męża (John Travolta), ustabilizowane, dostatnie życie i trójkę dzieci. Powrót Eddiego burzy sielankę i uzmysławia całej trójce, że przeszłość nie jest zamkniętą księgą. Co może zrobić kobieta uwikłana w związek z dwoma kochającymi ją mężczyznami, których dzieli wszystko i łączy jedno - przekonanie, że ona jest wspaniała?...
W najnowszej produkcji Blumhouse główna bohaterka, Lilith (Cailee Spaeny) trafia do nowej szkoły po tym jak przeprowadziła się do domu ojczyma (David Duchovny). Lilith dołącza do grupy nastoletnich czarownic. Dziewczyny eksperymentują z czarami i magią. Podobnie, jak w pierwszym filmie "Szkoła czarownic" także w tej kontynuacji początkowa zabawa i ekscytacja nowymi mocami zaczyna przybierać bardzo mroczny obrót.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…