Filmy kompozytor, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kompozytor, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jack, upadająca gwiazda country, poznaje w barze uroczą i utalentowaną Ally, którą namawia do wspólnego koncertowania. Podczas gdy kariera kobiety nabiera tempa, mężczyzna coraz bardziej się stacza.
Chociaż Gilbert i Sullivan spodziewają się, że ich operetka będzie hitem, "Princess Ida" jest krytykowana za rutynowość. Drugi z nich stwierdza, że zabrakło pomysłów aby zrealizować opowiadania przyjaciela. Wolałby raczej komponować opery. Pomysł ten zagraża relacji pomiędzy mężczyznami...
W wypadku samochodowym Julia traci męża, sławnego kompozytora i małą córeczkę. Próbuje zapomnieć o tym, co się wydarzyło, zerwać swoje wcześniejsze więzi i rozpocząć nowe życie. Przeprowadza się do nowej dzielnicy Paryża, wierząc, że nikt jej tam nie znajdzie. Julii nie udaje się jednak zerwać ze wszystkimi uczuciami i ambicjami: zagrażają one jej „nowej” wolności. Nie potrafi zapomnieć np. muzyki swojego męża, która była może jej muzyką.


Juno

7,2
Juno to bardzo inteligentna dziewczyna, która zachodzi w ciążę. Nastolatka do całej sytuacji podchodzi z ogromnym dystansem i postanawia znaleźć dziecku odpowiednich rodziców, gdyż sama nie czuje się na siłach, aby zostać dobrą matką. W ten sposób poznaję Vanessę i Marka...

Once

7,6
On jest muzykiem, który układa piosenki i śpiewa, bo lubi. Ona przyjechała z Czech, wychowuje córeczkę i lubi grać na fortepianie (w rzeczywistości nawet pianino jest poza zasięgiem jej finansowych możliwości). Pracują "na ulicy": on śpiewaniem zarabia do kapelusza, ona sprzedaje kwiatki. Gdy się spotkają, blizny po poprzednich związkach będą jeszcze świeże. Ale coś ich do siebie pcha: może podobna wrażliwość, wspólne poczucie humoru, samotność? Na pewno muzyka, którą będą odtąd razem wykonywać i tworzyć.
Bronte - poważna i skromna mieszkanka Nowego Jorku, przeżywająca właśnie kłopoty finansowe, decyduje się zawrzeć fikcyjne małżeństwo z francuskim imigrantem Georgesem. Wszystko idzie pomyślnie, dopóki w sprawę nie włączają się węszący podstęp urzędnicy z biura imigracyjnego. Bronte i Georges, aby udowodnić, że naprawdę są mężem i żoną, zamieszkują razem. Poznają się i ... zakochują.
Ewa (Agnieszka Wagner) porzuciła kiedyś dobrze zapowiadającą się muzyczną karierę, aby wyjść za wziętego dyrygenta Maxa (Jan Englert). Dziś jest szczęśliwą mężatką, emanującą erotyzmem i zakochaną w dużo starszym mężu. Małżeńska idylla kończy się jednak, kiedy w domu Ewy zjawia się młoda, wyzywająca dziewczyna o znaczącej ksywce Suczka (Anna Przybylska). Dziewczyna twierdzi, że ma romans z Maxem, a sado-masochistyczne szczegóły ich schadzek sprawiają, że Ewa mdleje. Kiedy odzyskuje przytomność, Suczki już nie ma. Kobieta nie wie, czy spotkanie było tylko jej urojeniem, czy wydarzyło się naprawdę. Nabiera jednak zupełnie realistycznych podejrzeń, którym mąż zdecydowanie zaprzecza. Ewa wpada w paranoję. W każdej kobiecie zaczyna widzieć rywalkę, a w końcu sama wdaje się w romans z przypadkowo poznanym przystojniakiem (Paweł Deląg). Nic jednak nie przynosi jej ulgi. Cierpi z powodu zdrady, nie wie, co jest rzeczywistością, a co urojeniem, a w dodatku zdaje sobie sprawę, że jej uzależnienie od męża jest dużo silniejsze, niż myślała. Stopniowo zanurza się we własny obłęd, w którym odkrywa, że jest zadziwiająco podobna do Maxa.
Prywatny detektyw Mike Church dostaje nietypowe zlecenie. Ma zbadać sprawę kobiety przedstawionej mu jako Grace, która cierpi na amnezję. Dręczą ją koszmary odwołujące się do wydarzeń z 1940 roku, kiedy to pianistka Margaret została zamordowana przez swojego męża. Church zacznie podejrzewać, że sprawa może mieć nadprzyrodzony charakter... Fabuła Umrzeć powtórnie rozwija się równolegle w dwóch wątkach: współczesnym i tym z lat 40. W przeszłości obserwujemy rozwój małżeństwa wspomnianej Margaret z kompozytorem Romanem. Ich związek nie układa się najlepiej. Ona podejrzewa męża o romans ze służącą, jemu z kolei nie podoba się, że żona dużo czasu spędza z przystojnym reporterem.
Małżeństwo artystów, Port i Kit, udaje się w bezkresną pustkę pustyni afrykańskiej w poszukiwaniu utraconych w ich związku wartości. Oboje stopniowo zbliżają się do siebie, jednak chory Port umiera na tyfus. Pozostawiona własnemu losowi Kit oddaje się bez większego oporu jednemu z Tuaregów, ale i ten związek nie przynosi jej szczęścia: zostaje przepędzona przez żony Tuarega.
Znawca starych instrumentów Charles Moritz (Samuel L. Jackson) podejrzewa, że wystawione na aukcji w Montrealu poobijane i poniszczone, ale piękne purpurowe skrzypce pochodzą z pracowni słynnego włoskiego lutnika Nicolo Bussottiego z XVII wieku. Miały być dziełem jego życia, poświęconym pierworodnemu synowi. Niestety jego żona i dziecko umierają podczas porodu. Okazuje się, że losy kolejnych właścicieli instrumentu również naznaczone są tragizmem. Przez trzy stulecia bezcenne skrzypce wędrują po świecie – z Włoch do Austrii, potem Anglii, Chin, w końcu trafia do Kanady. Kiedy Moritz potwierdza oficjalnie ich autentyzm, dom aukcyjny wypełnia się po brzegi. Jednak nikt nie domyśla się, jaką tajemnicę kryje purpurowy instrument.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…