Filmy muzeum, sztuka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzeum, sztuka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film przedstawia w jednym ujęciu 300 lat carskich rządów. Bohater filmu, współczesny reżyser jakimś cudem znajduje się w Ermitażu na początku XVII wieku. Spotyka tu cynicznego francuskiego dyplomatę i razem ruszają w podróż w czasie, która kończy się w latach obecnych. Podróżując przez Ermitaż, napotykają historyczne postaci z ostatnich dwustu lat i są świadkami zadziwiających scen, rozgrywających się w imperium carskim.
Powszechnie szanowany prawnik Walter Bridge jest głową statecznej rodziny. Jego konserwatywne poglądy nadają ton życiu pozostałych domowników. Żona Waltera India nauczyła się podporządkowywać woli męża, jednak w głębi duszy tęskni za partnerskim układem i ciepłem miłości. Dorastające dzieci państwa Bridge zaczynają kwestionować surowe zasady ojca. Rodziną wstrząsają coraz silniejsze konflikty. Walter Bridge musi zweryfikować swoje podejście do życia, jeśli nie chce dopuścić do rozpadu rodziny.
John Turner - pracownik tajnej placówki CIA odkrywa, ze wszyscy jego współpracownicy zostali zamordowani, a ktoś próbuje zrzucić winę na niego. Turner, aby przeżyć i oczyścić się z zarzutów musi znaleźć mordercę. W ciągu najbliższych trzech dni okaże się, że ludzie, którym dotąd ufał, zaplanowali jego śmierć…


Thomas Crown to miliarder, którego główną rozrywką jest szukanie mocnych wrażeń. Gdy otaczający go świat staje się zbyt nudny i monotonny, Crown decyduje się na najbardziej ryzykowną z dotychczasowych akcję – kradnie bezcenny obraz z pilnie strzeżonego muzeum na Manhattanie. Do odzyskania obrazu zostaje wynajęta piękna pani detektyw z firmy ubezpieczeniowej, Catherine Banning. Podczas śledztwa udowadnia, że jest równie inteligentna i żądna przygód jak Crown, który podejmuje wyzwanie, by zmierzyć się z naprawdę godnym siebie przeciwnikiem.
Pewnej nocy dziewczyna i profesor sztuki zostają uwięzieni w muzeum. Kobieta po małym oporze wyraża zgodę na seks z mężczyzną, ale potem pozywa profesora oskarżając go o gwałt. Mężczyzna będzie musiał udowodnić swoją niewinność...
Relacja z I Ogólnopolskiej Wystawy Plastyki w Muzeum Narodowym w Warszawie w 1950 roku. Wystawa była przełomem dokonującym się w nowej polskiej sztuce realizmu socjalistycznego. Pierwszą nagrodę zdobyła rzeźba Alfreda Wiśniewskiego „Granica pokoju”. Zgromadzeni w Muzeum robotnicy i chłopi z zainteresowaniem podziwiają zgromadzone dzieła.
Od lat czczone jako dawca światła, ciepła i życia – Słońce – istnieje w świadomości zbiorowej wszystkich kultur i czasów. Jednak jego pojmowanie zmienia się poprzez wieki. Jak wyglądał obraz Słońca w kulturze w ciągu dziejów od starożytności poprzez średniowiecze, po epokę kopernikańską aż do czasów lotów kosmicznych?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…