Filmy przyjęcie, kochanek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjęcie, kochanek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Armand Duval (Jean-Claude Brialy) pracuje jako lokaj u Léona i Renée Boudard (Marco Perrin i Micheline Presle). Pan Boudard, wybitny deweloper, ociera się o paryskie społeczeństwo. Madame Boudard prowadzi bezczynne życie między dwójką swoich dzieci i kochankiem (Xavier Saint Macary). Renée Boudard organizuje posiłki, po których odbywają się przyjęcia. Odsłania przed gośćmi swoje „talenty” tancerki. Przy stole siedzą młoda hrabina Marie Laure de Porchenville (Annie Duperey) trochę nimfomanka, panna Alexandra Blitz-Balfour (Barbara) eterycznie wyglądająca śpiewaczka operowa, Madame Antoinette le Dantec minister sportu (Jacqueline Maillan), kobieta o silnym temperamencie i Jérôme Dieudonné (Pierre Bertin), stary mizantropijny pisarz. Walory Armanda zachwycają wszystkich gości. Każdy chciałby mieć go do swoich usług. Ale piękne mieszczańskie życie rodziny Boudardów rozpada się w dniu, w którym Léo Boudard trafia do więzienia za oszustwo...
Charlotte (Sophie Verbeeck) i Micha (Félix Moati) są młodzi i zakochani. Chcą kupić domek w pobliżu Lille, aby zamieszkać w nim razem. Ale Charlotte spotyka niesforną Mélodie (Anaïs Demoustier). Micha nie podejrzewając niczego, czuje się trochę bezradny w towarzystwie nowej znajomości Charlotte. Domyśla się, że ta znajomość powiedzie ich na złą drogę. Mélodie jest oszałamiająca i staje się wspólnikiem każdej ich tajemnicy. Tworzy się wzajemny układ miłosny.

Godziny

7,4
Nowy Jork u schyłku dwudziestego wieku. Londyn 1923. Los Angeles 1949 roku. Clarissa wydaje książki. Virginia pisze powieści. Laura zajmuje się domem. Historia życia trzech kobiet żyjących w trzech różnych epokach. Jedna z nich to znana pisarka, ogarnieta samobójczą manią Virginia Woolf. Trzy kobiety, trzy historie... I jedna rzecz, która je łączy...


Frances (Diane Lane) rozwodzi się z mężem. Traci ukochany dom i powoli popada w depresję. Aby poprawić jej nastrój, przyjaciółka Frances, Patti (Sandra Oh) wysyła ją na wycieczkę do Włoch. Zauroczona pięknem Toskanii Frances kupuje stary, zabytkowy dom. Zatrudnia polskich robotników do prac remontowych, zaprzyjaźnia się z sąsiadami i... romansuje.
W Nowym Jorku, Dorothy Wynant razem ze swoim narzeczonym odwiedza swojego ojca, wynalazcę Clyda Wynanta, aby zakomunikować mu, że wkrótce wychodzi za mąż. Przed podróżą, jej ojciec otwiera sejf w swojej firmie aby zabrać z niego papiery wartościowe które planuje ofiarować swojej córce w dzień jej ślubu. Wtedy orientuję się, że jego kochanka Julia Wolf ukradła mu je. Kiedy Clyde znika a Julia zostaje zamordowana, jego córka chce wynająć byłego detektywa Nicka Charlesa aby zbadał to tajemnicze zaginięcie. Jego bogata żona Nora Charles przekonuje zniechęconego Nicka aby podjął się jednak rozwiązania tej sprawy, jako, że to mogło by urozmaicić ich nudne życie. Kiedy dwaj inni mężczyźni zostają zabici a Clyde zostaje oskarżony o morderstwo, Nick wraz ze swoją żoną zapraszają wszystkich podejrzanych aby rozwiązać sprawę i wskazać sprawcę.
Bohater wojenny Will Montgomery (Ben Foster) z powodu ran nie może kontynuować normalnej służby, jego nowym obowiązkiem staje się informowanie członków rodzin zmarłych żołnierzy. Praca nie jest bardzo obciążająca psychicznie, a całą sytuację pogarsza fakt, że Will zakochuje się we wdowie po jednym ze zmarłych żołnierzy.
Pochodzący z różnych grup społecznych mieszkańcy zaczynają tworzyć zgraną wspólnotę. Na przeszkodzie staje im jednak pewien marzący o władzy karierowicz z Pułtuska – gospodarz domu Stanisław Anioł.
Guido Contini (Daniel Day-Lewis) to ceniony włoski reżyser, którego ostatnie filmy zakończyły się klapą. Lada dzień ma rozpocząć zdjęcia do swojego nowego dzieła. Jednak nadal nie potrafi napisać do niego scenariusza. Artysta zaczyna szukać inspiracji w pięknych kobietach, które go otaczają: Luisie (Marion Cotillard) - wiernej żonie; Carlii (Penélope Cruz) - kochance; matce (Sophia Loren) - do której wraca we wspomnieniach; Claudii (Nicole Kidman) - jego muzie; Lilli (Judi Dench) - przyjaciółce projektującej kostiumy; Stephanie (Kate Hudson) - dziennikarce zafascynowanej jego filmami; Saraghinie (Fergie) - dziecięcym obiekcie westchnień.
Film jest luźną spekulacją na temat kulisów prawdziwego napadu na londyński oddział Lloyds Bank przy Baker Street, którego dokonano w1971 roku. Historia skoku na bank jest zadziwiająca - mimo iż natychmiast zaalarmowano policję i zarejestrowano rozmowy, które podczas napadu złodzieje prowadzili przez walkie-talkie, do dziś nikt nie został zatrzymany.
Wieczne Miasto nie zmienia się mimo upływu wieków: wciąż istnieje w nim grupa ludzi żyjąca poza społeczeństwem, dla której liczy się tylko zabawa, rozgłos i seks. Pieniądze nie są ważne, ponieważ nie stanowią dla niej problemu. W tym środowisku Rzymskiej bohemy Marcello Rubini, dziennikarz jednego z brukowców i niespełniony pisarz, czuje się jak ryba w wodzie. Opisując ekscesy i skandale z udziałem gwiazd, sam nie unika podobnego życia. Nie jest w stanie dochować wierności narzeczonej, ani tym bardziej odwzajemnić jej uczucia. Targany wciąż nowymi zachciankami: raz próbuje zdobyć amerykańską aktorkę, następnym wierzy w miłość do jednej z kochanek, czy też jest biernym obserwatorem sfingowanego objawienia Matki Boskiej. Takie "słodkie życie" prowadzi go do stopniowego oddalania się od prawdziwego życia - kontakty z ojcem, lub z coraz rzadziej widywanym przyjacielem są tego doskonałym przykładem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…