Filmy celebryta, morderstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje celebryta, morderstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Klasyczny serial kryminalny, opowiadający o życiu i pracy komisarza Jana Góry (ksywa Mandżaro) oraz jego koleżanek i kolegów z wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy stołecznej. Każdy odcinek zawiera własną zagadkę kryminalną i cząstkowe rozwiązanie. Serial opowiada o serii zabójstw i porwań ludzi z pierwszych stron gazet – wpływowej dziennikarki telewizyjnej, jurora w talent show, polityka-transwestyty, bankiera. Wkrótce okazuje się, że seria zabójstw celebrytów jest efektem zorganizowanej akcji.
American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona to najnowsza produkcja twórców przebojowej serii American Horror Story, która pokazuje kulisy słynnego procesu, dając intrygujący wgląd w działania prawników, walczących o skazanie lub uniewinnienie oskarżonego o podwójne morderstwo legendarnego futbolisty.
Historia kilku funkcjonariuszy policji osadzona w realiach Los Angeles lat 50. Głównymi bohaterami są: osiłek Bud White, cyniczny i pazerny Jack Vincennes oraz ambitny i przez to nieakceptowany przez resztę Ed Exley. Wszyscy trzej na swój sposób starają się rozwikłać sprawę morderstwa, w którym, wydawało by się, przypadkową ofiarą padł były policjant.


Chicago

7,1
Osadzony w latach 20. XX wieku oskarowy musical opowiada historię Roxie Hart, która dzięki sprytnej medialnej grze z podejrzanej o morderstwo stała się gwiazdą estrady.
Wieczne Miasto nie zmienia się mimo upływu wieków: wciąż istnieje w nim grupa ludzi żyjąca poza społeczeństwem, dla której liczy się tylko zabawa, rozgłos i seks. Pieniądze nie są ważne, ponieważ nie stanowią dla niej problemu. W tym środowisku Rzymskiej bohemy Marcello Rubini, dziennikarz jednego z brukowców i niespełniony pisarz, czuje się jak ryba w wodzie. Opisując ekscesy i skandale z udziałem gwiazd, sam nie unika podobnego życia. Nie jest w stanie dochować wierności narzeczonej, ani tym bardziej odwzajemnić jej uczucia. Targany wciąż nowymi zachciankami: raz próbuje zdobyć amerykańską aktorkę, następnym wierzy w miłość do jednej z kochanek, czy też jest biernym obserwatorem sfingowanego objawienia Matki Boskiej. Takie "słodkie życie" prowadzi go do stopniowego oddalania się od prawdziwego życia - kontakty z ojcem, lub z coraz rzadziej widywanym przyjacielem są tego doskonałym przykładem.
Ekranizacja wielokrotnie nagradzanej powieści Jamesa Jonesa. Akcja filmu rozgrywa się na Hawajach w 1941 roku, w przeddzień japońskiego ataku na Pearl Harbor. Szeregowiec Prewitt (Montgomery Clift) trafia do jednostki wojskowej, której dowódca - kapitan Holmes (Philip Ober) jest trenerem i miłośnikiem boksu. Gdy Prewitt zachowuje wierność złożonej kiedyś przysięgi i odmawia wstąpienia do drużyny bokserskiej, Holmes nakazuje swoim oficerom złamać niesubordynowanego żołnierza. Prewitt będzie mieć po swojej stronie tylko sierżanta Wardena (Burt Lancaster), przyjaciela Maggia (Frank Sinatra) oraz Almę, prostytutkę, w której się zakochał (Donna Reed).

Sal

W latach pięćdziesiątych Sal Mineo (Val Lauren) był prawdziwym objawieniem. Uwielbiany przez nastolatki młody, utalentowany aktor zabłysnął drugoplanową rolą w filmie Buntownik bez powodu, za którą otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara (kolejną zdobył w 1960 roku za Exodus). Niemal dwie dekady później jego kariera stoi pod znakiem zapytania. Sal, po latach walki z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, postanawia w końcu żyć w zgodzie ze sobą i swoimi artystycznymi wyborami. Ujawnia, że jest homoseksualistą. Nieoczekiwanie, w czasie przygotowań do nowej roli, pada ofiarą brutalnego morderstwa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…