Filmy strajk, fabryka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje strajk, fabryka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Amerykańska kosmetyczka zostaje wzięta przez pomyłkę za pracownika naukowego przez przedstawiciela europejskiego dyktatora. Zostaje zaproszona do kraju, aby uczyć jego dzieci. Na miejscu postanawia ucywilizować w zachodnim stylu swoich gospodarzy.
Z maszyny o zębatych kołach, wielkich przekładniach i kilometrach pasów transmisyjnych niczym mała śrubka wypada, grany przez Chaplina, robotnik. Wycieńczony pracą i załamany nowym sposobem podawania pracownikom posiłków - przez rurkę do ust, ląduje w zakładzie psychiatrycznym. Wyleczony ponownie trafia do zakładu zamkniętego, tym razem karnego, gdy podczas nielegalnej demonstracji nieopatrznie podnosi z ulicy czerwoną szmatę.
Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.


Giuliana przeżyła niedawno wypadek samochodowy. Odniosła tylko lekkie obrażenia zewnętrzne, natomiast w jej psychice, wypadek spowodował stały uraz. Zaczyna powoli oddalać się od swojego męża i małego synka. Zatraca się w swojej chorobie. W tym czasie poznaje przyjaciela męża imieniem Corrado, z którym wdaje się w romans.
To historia prostego, młodego człowieka, który niewiele wie i pokłada nadzieję w każdym z nas. Inspektor policji Pharaon De Winter (Emmanuel Schotté). Historia jego naiwnego życia. Człowiek surowy i pokorny, który bierze na siebie zło innych i który bez końca cierpi z powodu tej sympatii. Jego dzieło, brudne śledztwo, powoli odkrywa jego rozpacz i strach przed własną winą, powszechną winą, winą naszej potwornej natury. Oto jego ofiara.
W 1890 roku, ojciec Adolf Daens (Jan Decleir) idzie do Aalst, miasta włókienniczego, gdzie pracują dzieci, płace i warunki pracy są straszne, biedni nie ma prawa głosu, a Kościół popiera drobnomieszczaństwo w ucisku robotników. Pisze kilka kolumn do gazety katolickiej, po nich potężnie zawrzało. Zostaje wydalony z partii katolickiej, więc wstępuje do chadeków i zostaje wybrany do Parlamentu Europejskiego. Rzym karci go, musi wybrać pomiędzy dwoma powołaniami, zostać dalej kapłanem, albo być przywódcą pracowników.
Krótkometrażówka Tomka Bagińskiego ukazuje burzliwą historię państwa polskiego.
Jethia jest nieuczciwym i aroganckim właścicielem fabryki juty. Lider związku zawodowego Jadunath (Om Puri) utrzymuje jedność pracowników i pilnuje ich interesów. Nie jest to na rękę ich pracodawcy. Kiedy wybucha strajk, zdarza się wiele strasznych rzeczy... Młodszy brat Jethii zostaje zamordowany, a oskarżony o to jest Jadunatha. Niewinnego mężczyznę sąd skazuje na śmierć. W więzieniu Jadunath decyduje się oddać swoje oczy potrzebującemu ich rannemu pracownikowi fabryki. Jednocześnie, rogówki desperacko poszukuje też Jethia, dla swojego niewidomego syna. Kiedy bogacz dowie się, kto jest dawcą... czy zgodzi się aby jego syn patrzył na świat oczami Jadunatha?
Niemy film, którego akcja dzieje się w jednym z kapitalistycznych krajów i osnuta jest wokół wynalezionego przez radzieckiego inżyniera Podobieda "promieni śmierci" - aparatu, wysadzającego łatwopalne mieszaniny na odległość. Agenci wrogiego wywiadu wykradają wynalazek, który staje się narzędziem stłumienia robotniczego strajku w ich kraju. Ale robotnicy zdobywają aparat i z jego pomocą zamierzają wysadzić w powietrze wysłane przeciw nim bombowce...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…