Filmy przyjaźń, chłopiec, lekarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, chłopiec, lekarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Marzyciel

7,7
Słynny szkocki dramaturg James Matthew Barrie (Johnny Depp) po porażce jednej ze swoich sztuk przeżywa twórczy kryzys. Geniusz źle się czuje ograniczony sztywnymi ramami kultury Anglii początku XX stulecia. Inspirację do nowego dzieła odnajdzie podczas spaceru w londyńskim Kensington Gardens. Spotyka tam rodzinę Llewelyn Davies: czterech chłopców oraz Sylvię, ich piękną, owdowiałą matkę (Kate Winslet). Związku Jamesa i Sylvii oraz jego przyjaźni z dziećmi nie akceptuje ani matka Sylvii - Emma du Maurier (Julie Christie) ani żona Jamesa - Mary (Radha Mitchell). Częste spotkania Jamesa z rodziną Llewelyn Davies, zabawy z chłopcami i rozkwit uczucia wobec ich matki pozwolą pisarzowi stworzyć nową, niezwykłą sztukę. Producent inscenizacji dzieł J.M. Barrie'ego - Charles Frohman (Dustin Hoffman) zrazu sceptycznie odnosi się do Piotrusia Pana. Sukces premiery w Londynie zapoczątkuje legendę o chłopcu, który postanowił na zawsze zachować dziecięcą wrażliwość.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.


Po przeprowadzce rodziny z Berlina do Polski młody chłopak zaprzyjaźnia się ze swoim rówieśnikiem zza płotu, nie wiedząc, że ten jest żydowskim więźniem.
Adaptacja powieści science fiction Kazuo Ishiguro. Historia dzieje się w alternatywnym świecie. Kathy, Tommy i Ruth to trójka najlepszych przyjaciół uczęszczających razem do prywatnej, odizolowanej od reszty świata, szkoły. Pewnego dnia odkrywają, że są tak naprawdę tylko klonami ludzi "hodowanymi", by zostać dawcami organów.
Opowieść o dwóch przyjaciółkach, które pragną otrząsnąć się z wojennej traumy, toczy się w 1945 roku w Leningradzie, który dochodzi do siebie po latach oblężenia. Bohaterki „Wysokiej dziewczyny”, Masza i Ija, próbują nie tylko zapomnieć o tym, czego doświadczyły, ale także przypomnieć sobie kim były, nim zardzewiały ich plany, emocje i uczucia. Inspiracją dla młodego reżysera był wstrząsający reportaż noblistki Swietłany Aleksijewicz, „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” i tym, co wspaniały film Bałagowa czyni wyjątkowym, jest właśnie kobieca perspektywa. Reżyser nie skupia się więc na heroicznych wojennych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.
Niewielka ziemska posiadłość gdzieś na Nizinie Padańskiej, stary zagracony dom, a w nim niezwykła rodzina: ślepa matka i jej czworo dzieci - córka (Giulia) oraz trzech synów, z których jeden (Leone) jest upośledzony umysłowo, drugi (Alessandro) cierpi na epilepsję i tylko najstarszy (Augusto) jest dostatecznie normalny i przedsiębiorczy, żeby utrzymać całą rodzinę, prowadząc interesy w pobliskim miasteczku. Pod pozorami normalnego rodzinnego życia (rytuał wspólnych posiłków poprzedzonych modlitwą, wyprawy na cmentarz, gdzie znajduje się grób ojca) kłębią się wrogie instynkty, podłość i nienawiść, wybuchając od czasu do czasu gwałtownymi scenami. Ich prawdziwy sens nie dochodzi tylko do świadomości matki, potulnej bardziej z głupoty, niż dobroci. W głowie Alessandra rodzi się zbrodniczy plan "uzdrowienia" rodziny przez wyeliminowanie tych jej członków, którzy są jedynie ciężarem.
Wypalony reżyser filmowy, nie ma już weny aby nakręcić kolejny film. Ucieka w świat fantazji przed przytłaczającym go otoczeniem.
Jessica Riggs (Rebecca Harrell) gra w szkolnym przedstawieniu rolę anioła. Zrządzeniem losu staje się prawdziwym aniołem stróżem, gdy znajduje w lesie rannego renifera. Przekonana, że należy on do zaprzęgu Świętego Mikołaja, Jessica opiekuje się nim, by wyzdrowiał i mógł bezpiecznie wrócić do domu. Lecz zanim uda jej się wcielić plan w życie, odkrywa, że jej ojciec (Sam Elliott) ma całkiem odmienne zamiary. Czy Jessica zdoła pomóc swemu rogatemu przyjacielowi odnaleźć drogę do Świętego Mikołaja przed Gwiazdką?
Ten mroczny film Lassego Halstroma jest adaptacją książki Johna Irvinga "Regulamin tłoczni win". Akcja rozgrywa się w latach 30. XX w. w niewielkiej amerykańskiej mieścinie. Doktor Larch (Michael Caine - Oscar za rolę drugoplanową) obejmuje posadę dyrektora miejscowego sierocińca. Prowadzi też coś w rodzaju izby ginekologiczno-położniczej. Szczególną serdecznością otacza bardzo wrażliwego, zdolnego chłopca (Tobey Maguire), którego uczy przyjmowania porodów i dokonywania aborcji. Z tymi umiejętnościami młody człowiek wyrusza w dorosłe życie...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…