Filmy miłość, aborcja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, aborcja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kiedy ścieżki Blanche (Virginie Efira) krzyżują się z Gregoire'em (Melvil Poupaud) myśli, że spotyka tego, którego szuka. Więzi, które ich łączą, szybko się splatają, a ich historia budowana jest na gniewie. Para się przeprowadza, Blanche oddala się od rodziny, siostry bliźniaczki, otwiera się na nowe życie. Ale wkrótce zostaje uwikłana w toksyczny związek z zaborczym i niebezpiecznym mężczyzną.

Mucha

7,3
Odtwórcą głównej roli, w tym przerażającym, aczkolwiek niezwykle wzruszającym i romantycznym horrorze, jest Jeff Goldblum. Wciela się on w postać cierpiącego na przerost ambicji naukowca, który przypadkowo zostaje połączony z muchą domową, w czasie przeprowadzania dziwacznego eksperymentu teleportacji. Dziennikarka (Geena Davis), która zakochuje się w naukowcu, nagle odkrywa, że ma do czynienia z przerażającą istotą, w której cechy owada stopniowo zyskują przewagę.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.


Venus

6,7
Maurice i Ian to dwaj starzejący się aktorzy. Niegdyś wielkie postacie londyńskich teatrów i kina, dzisiaj pozostały im tylko wspomnienia i czekanie na śmierć. Chociaż starają się do tego podejść z dystansem, rutyna wdarła się już do ich życia. Przerywa ją pojawienie się młodej siostrzenicy Iana, Jessie. Zamknięta i opryskliwa z początku dziewczyna wywraca ich życie do góry nogami.
Lato 1963 r. Doktor Houseman zabiera rodzinę na wczasy do znanego kurortu Catskills, gdzie jego przyjaciel Max Kellerman prowadzi ośrodek wypoczynkowy. Kellerman serdecznie wita gości, polecając kelnerowi Robbiemu dyskretne adorowanie Lisy, starszej córki doktora, zaś wnukowi Neilowi przekazuje opiekę nad 17-letnią Frances, zwaną przez wszystkich Baby. Dziewczynę szybko zaczyna nudzić jej opiekun, nie bawią jej formy zbiorowego wypoczynku oferowanego przez Kellermana. Wieczorem wychodzi z zabawy tanecznej i trafia do budynku, gdzie spędza wolny czas personel pensjonatu. Jest świadkiem popisu tanecznego dwójki instruktorów - Johnny'ego Castle i Penny Johnson, wykonujących "dirty dancing". Johnny zaprasza Frances do tańca. Następnego wieczoru Frances spostrzega w hotelowej kuchni zapłakaną Penny. Dziewczyna jest w ciąży z Robbiem, który odmawia pomocy. Aby nie stracić pracy, Penny gotowa jest usunąć nielegalną ciążę, lecz na to brakuje jej pieniędzy. Frances pożycza od ojca potrzebną sumę i dowiaduje się, że w dniu zabiegu Johnny i Penny mieli dać popis taneczny w sąsiednim hotelu.
W dniu swoich 30-tych urodzin Laurence postanawia wyjawić swojej dziewczynie, Fred wielką tajemnicę. A mianowicie pragnie być kobietą. Mimo odrzucenia społecznego, mimo sprzeciwu rodziny i uprzedzeniu przyjaciół, transseksualna kobieta i jej partnerka obdarzone wielkim uczuciem, postanawiają stawić czoła wszystkim i wybrać się w podróż pelną miłości.
Film zrealizowany na podstawie książki Richarda Yatesa. April i Frank Wheeler to młode małżeństwo mieszkające z dwójką dzieci na przedmieściach Connecticut w połowie lat 50. Oboje skutecznie maskują frustrację spowodowaną niemożnością spełnienia się zarówno w związku, jak i karierze zawodowej. Frank ugrzązł w dobrze płatnej, ale nudnej pracy biurowej, gospodyni domowa, April ciągle opłakuje stojącą kiedyś przed nią szansę na zrobienie kariery aktorskiej. Nie mogąc znieść przeciętności, jaka ich otacza, decydują się wyjechać do Francji, gdzie będą w stanie rozwijać swoją wrażliwość artystyczną wolni od konsumpcyjnych wymagań kapitalistycznej Ameryki. Kiedy jednak ich związek zamienia się w nieskończone pasmo sprzeczek, zazdrości i wzajemnych oskarżeń, ich podróż oraz marzenia o samospełnieniu stają w obliczu zagrożenia.
Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne. Czasem burzliwa, jak ocean u wybrzeży Bretanii, czasem intymna, jak cisza panująca w malarskiej pracowni; relacja pomiędzy obiema kobietami przyjmie nieoczekiwany kierunek. Arystokratkę i artystkę połączy wspólna tajemnica.
Bezrobotny trzydziestolatek Hlynur nadal mieszka z matką, a dni spędza na piciu, oglądaniu filmów pornograficznych i surfowaniu po sieci. Na święta Bożego Narodzenia do ich domu wprowadza się nauczycielka flamenco jego matki, Lola. Podczas nieobecności matki Hlynur odkrywa, że Lola jest lesbijką, a jednak Nowy Rok spędza z nią w łóżku. Wkrótce dociera do niego, że Lola dzieli z matką nie tylko dom. Ostatecznie, Hlynur będzie musiał znaleźć swoje miejsce w tej układance i wyzbyć się nieco egoizmu.
Wielowątkowa historia kandydatki na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych pełna manipulacji, zakulisowych rozgrywek, nagłych zwrotów i pikantnych szczegółów z pogranicza moralności. Film otrzymał nominacje do Złotych Globów 2001 w kategorii najlepszej aktorki (Joan Allen) i aktora drugoplanowego (Jeff Bridges). Wiceprezydent USA umiera w czasie piastowania urzędu. Na jego miejsce, Prezydent Stanów Zjednoczonych proponuje Senator Laine Hanson. Jednak zanim obejmie ona urząd, jej życie musi być dokładnie „prześwietlone” przez Kongres. Nieoczekiwanie wychodzi na jaw jej niejasna przeszłość i zamieszanie w niemoralne wybryki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…