Filmy apatia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje apatia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jest rok 1841. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup - wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel - zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie stracić nadziei na wolność.
Super zabójca sprzymierza się z kobietą, aby pomóc jej odnaleźć swojego ojca i powstrzymać tworzenie nowej generacji bezdusznych zabójców.
Nieczuły i samolubny młody pisarz Jimmy (Chris Geere) na ślubie swojej byłej dziewczyny poznaje cyniczną i beztroską Gretchen (Aya Cash). Mimo swoich trudnych charakterów, szybko znajdują wspólny język, przez co rodzi się między nimi uczucie. Postanawiają spróbować stworzyć związek, choć ich autodestrukcyjne zachowanie sprawi, że będzie mieć on toksyczny charakter.


Opowieść o trzydziestoparoletniej kobiecie z małego, dolnośląskiego miasteczka. Zewsząd otoczonego górami i oddalonego od najbliższej, większej miejscowości o 20 kilometrów. To głęboka prowincja, bez perspektyw i nadziei. Niszczeje infrastruktura, tymczasem ludzie trwają w nie rokującej na jakąkolwiek przyszłość apatii. Takiej codzienności przeciwstawić się postanawia Ela, samotna matka kilkuletniego chłopca, zapalona pomysłodawczyni skomplikowanych przepisów kulinarnych. Kobieta nie chce dłużej czekać i biernie się tej nijakości przyglądać. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, stawiając czoła wszelkim przeciwnościom. Nie poddaje się nawet wtedy, kiedy umierają bliskie jej osoby.
Radio On to postpunkowa podróż przez Wielką Brytanię końca lat siedemdziesiątych. Główny bohater, Robert, rusza na północ, by poznać szczegóły śmierci brata. Ważniejsza od celu jest jednak sama droga – widziany zza szyb samochodu zimowy kraj pełen industrialnych pejzaży i hipnotyzujących, odhumanizowanych przestrzeni. Równie istotna jak obraz jest muzyka towarzysząca podróży – ścieżka dźwiękowa, na którą składają się elektroniczne utwory Kraftwerku, chłodne kompozycje Davida Bowiego z berlińskiego okresu jego twórczości oraz piosenki takich twórców jak Robert Fripp, Ian Dury czy Wreckless Eric.
W 2050 roku kończy się budowa Alice, gdzie gromadzą się wszyscy podróżnicy w czasie. To wtedy światło dzienne ujrzy plotka o przepowiedni mówiącej, że podróże w czasie wkrótce się skończą. Kiedy Yoo Min Hyuk i Yoon Tae Yi zostają wysłani do 1992 roku, by sprawdzić prawdziwość tej informacji, Tae Yi orientuje się, że jest w ciąży. Kobieta decyduje się zostać w latach 90. i samotnie wychowywać dziecko, zmieniając nazwisko na Park Sun Young. Niedługo później rodzi syna, Park Jin Gyeoma. Niestety, chłopak cierpi na aleksytymię – nie rozumie i nie odczuwa emocji, co jest efektem ubocznym promieniowania z podróżowania w czasie. W 2010 roku Sun Young zostaje zamordowana, a Jin Gyeom obiecuje sobie odnaleźć mordercę matki. Mija dziesięć lat, a Park Jin Gyeom jest teraz policjantem. Przypadkiem spotyka Yoon Tae Yi – profesor fizyki, która wygląda dokładnie tak, jak jego matka!
W spokojny śnieżny poranek czternastoletnia Grace MacLean i jej przyjaciółka Judith wyruszają na konną przejażdżkę. Na nieuczęszczanej drodze dochodzi do tragicznego wypadku: dziewczynki dostają się pod koła czterdziestotonowej ciężarówki. Judith ginie na miejscu, Grace traci nogę, a jej koń Pielgrzym odnosi straszliwe obrażenia. Matka Grace, MacLean, nie zgadza się na uśpienie okaleczonego Pielgrzyma, czując, że tylko zachowując go przy życiu może pomóc córce otrząsnąć się po przebytej tragedii i zapobiec kryzysowi grożącemu rozpadem jej rodzinie. Wkrótce potem dowiaduje się o istnieniu Toma Bookera, legendarnego "zaklinacza koni", który zyskał sławę dzięki umiejętności rozwiązywania podobnych problemów. Zabiera Grace i Pielgrzyma i wyrusza do odległej Montany nie zdając sobie sprawy, że podróż ta nieodwracalnie wpłynie na życie jej samej i jej rodziny... "Zaklinacz koni" to adaptacja powieści Nicholasa Evansa, jednego z największych bestsellerów literackich ostatnich lat, która zdaniem krytyki przewyższyła oryginał powieściowy. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro film wyreżyserował Robert Redford. Po raz pierwszy Redford wystąpił w filmie własnej reżyserii, a partnerują mu znakomici aktorzy: Kristin Scott Thomas, nominowana do Oscara za rolę w "Angielskim pacjencie", Sam Neill ("Jurassic Park", "Fortepian") oraz dwukrotna laureatka Oscara Dianne Wiest ("Hannah i jej siostry", "Strzały na Broadwayu").
W indyjskim miasteczku mieszka młoda kobieta Ahnami i jej mąż Bhashya. Bhashya to robotnik, który częściowo przepija swoją pensję, a jej resztę oddaje żonie na utrzymanie. Kiedy nie mają żadnych pieniędzy, mężczyzna staje się alfonsem własnej żony... Taka jest codzienność tego miejsca. Młode dziewczyny są namawiane do prostytucji jako najłatwiejszego sposobu zarobku. Alfons Veerappan wabi dziewczęta pod pretekstem lepszego życia, a sprzedaje je do bombajskich domów publicznych.

Zagubieni

0,0
Słowa kluczowe

Proszę czekać…