Filmy samobójstwo, dziewiętnasty wiek, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, dziewiętnasty wiek, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Na podstawie słynnej powieści Gustave’a Flauberta, pionierskiej powieści realistycznej, za którą autor musiał odpowiedzieć przed sądem na zarzut obsceniczności. To historia Emmy Bovary - wiejskiej dziewczyny z klasztornym wychowaniem, która aspiruje do wielkiego życia. Bardzo młodo wychodzi za mąż za owdowiałego lekarza Karola Bovary. Początkowo wydaje jej się, że jest szczęśliwa. Wolny czas upływa jej na czytaniu romantycznych książek i spacerach. Jednak niedługo po ślubie zaczyna się nudzić, a małżeństwo z lekarzem zaczyna być dla niej wielkim rozczarowaniem. Zwłaszcza, że odkąd poznała pełne przepychu salonowe życie marzy jej się wielka namiętność i miłość rodem z romansów. Na balach zostaje wprowadzona w arystokratyczne kręgi i zaczyna odczuwać ambicje, które ostatecznie doprowadzą ją do upadku moralnego i kryzysu psychicznego.

Mayerling

6,4
Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Mayerling - pałac myśliwski w Austrii, w którym 30 stycznia 1889 roku następca tronu austro-węgierskiego, arcyksiążę Rudolf (Omar Sharif), jedyny syn Franciszka Józefa I i cesarzowej Elżbiety, popełnił samobójstwo wraz ze swą kochanką Marią Vetsera (Catherine Deneuve).


Korona brytyjska organizuje specjalną grupę mająca na celu powstrzymanie miedzynarodowego terrorysty zwanego Fantom. W skład zespołu wchodzą Allan Quatermain najsłynniejszy myśliwy na swiecie, Kapitan Nemo - genialny wynalazca, Dr Henry Jekyll - zmieniający się pod wpływem wynalezionej przez siebie mikstury w potwora zwanego Hyde, Mina Harker - wampirzyca, Tomek Sawyer - as amerykańskiego wywiadu i Dorian Gray - człowiek, którego może zabić jedynie jego własny obraz. Wykorzystując swoje niezwykłe umiejętności, liga zapobiega kolejnemu atakowi szaleńca, ale jak się szybko okazuje, wśród nich jest zdrajca, który wykradł ich sekrety dla Fantoma.
Tajemniczy głos wzywa młodziutką chórzystkę Christine (Emmy Rossum) do ujawnienia światu swego skrywanego talentu. Osierocona, samotna dziewczyna, której domem jest opera, ulega czarowi zagadkowej postaci. Jedynie nauczycielka baletu Madame Giry (Miranda Richardson) wie, że nieznajomym, w którym Christine upatruje swego „anioła muzyki”, jest Upiór (Gerard Butler), oszpecony geniusz muzyki, nawiedzający piwnice teatru i straszący tamtejszych artystów. Kiedy kapryśna diva Carlotta (Minnie Driver) porzuca nagle teatr, Christina dostaję swoją szansę. Jej porywającym występem olśnieni są zarówno widzowie, jak i kierownictwo teatru. Zakochany w chórzystce Upiór postanawia uczynić ze swej protegowanej gwiazdę opery. Christina jest mu wdzięczna, ale jej serce coraz chętniej odpowiada na zaloty przystojnego i majętnego patrona teatru wicehrabiego Roula de Chagny (Patrick Wilson). Przy dźwiękach porywającej muzyki szalone namiętności, ognista zazdrość i obsesyjna miłość wiodą bohaterów do punktu, z którego nie ma odwrotu.
Podczas wojen napoleońskich brytyjska fregata "HMS Surprise" i o wiele większa francuska jednostka wojenna wyposażona w działa o wielkim zasięgu, zapędzając się w walce przybliżają się do wybrzeża Ameryki Południowej. Russell Crowe występuje jako kpt. Jack Aubrey. Nazywany przez załogę "Lucky Jack" jest lubianym i darzonym zaufaniem człowiekiem, nawet po walce, która rozpoczęta z pobudek osobistej zemsty doprowadza niemal do ruiny statku.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Ekranizacja kultowej i kontrowersyjnej powieści Oscara Wilde’a z Colinem Firthem oraz Benem Barnesem w rolach głównych. Dorian Gray jest człowiekiem niezwykłej urody, lecz nie tylko jego aparycja czyni go niezwykłym... Jest on bowiem w posiadaniu obrazu, swojego portretu, który starzeje się zamiast swego właściciela.
Pod koniec Wojny Secesyjnej, w nagrodę za swe bohaterskie czyny na polu walki – za które to poczytano m.in. mylnie odebraną próbę samobójczego ataku – porucznik Dunbar otrzymuje możliwość wyboru lokalizacji swojej dalszej służby. W ten sposób otrzymuje zadanie zmiany dotychczasowej obsady, przygotowania i utrzymania fortu, na dalekim zachodnim pograniczu Unii. W samotnej warcie towarzyszy mu jedynie pałętający się po prerii wilk – „Dwie Skarpety”, wyraźnie zaciekawiony obecnością człowieka. Kiedy w okolicy pojawiają się Indianie, początkowo z nieufnością podchodzą oni do „białego” człowieka. Z czasem jednak Dunbar zyskuje aprobatę plemienia, poznaje jego prawa i zwyczaje, by ostatecznie, jako „Tańczący z Wilkami” stać się jednym z ich braci.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…