Filmy dziewiętnasty wiek, walka, wieś

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dziewiętnasty wiek, walka, wieś. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Japonia lata 70. XIX wieku. Kapitan Nathan Algren (Tom Cruise), ceniony oficer amerykańskiej armii zostaje zatrudniony przez cesarza. Ma stworzyć pierwszą w historii kraju nowoczesną armię, której stawia za zadanie rozgromienie powstania samurajów pod wodzą Katsumoto. W środku zmagań między dwoma światami, na przełomie dwóch er, amerykański oficer będzie miał tylko swój honor za przewodnika.
Opowieść o trzech braciach krwi. W 1850 roku 430 milionów Chińczyków miało dość rządów skorumpowanej dynastii Quing. Doszło do Powstania Tajpingów. Podczas wielu lat wojny i chaosu 50 milionów ludzi zginęło w walce lub z głodu. Jesienią 1870 roku Generał Pang stoi na szczycie murów miejskich ubrany w szaty gubernatora. Spogląda na miejsce swojego zaprzysiężenia, a jego serce wypełniają marzenia o przyszłości. Pang wybrał drogę, z której nie ma powrotu. Być może jest jednym z bohaterów, którzy obalili dynastię Quing. Mógłby zmienić bieg historii... Ale to jedna kobieta i dwóch mężczyzn zmieniło bieg jego życia, pomagając mu osiągnąć cel, a potem powodując jego upadek. Tymi ludźmi są zaprzysiężeni bracia krwi Panga. A kobietą, która staje między nimi – żona jednego z nich.

Janosik

7,4
Janosik jest postacią polskich i słowackich legend. W rzeczywistości żył na przełomie XVII i XVIII wieku, a akcję filmu przeniesiono na początek XIX wieku. Janosik nie jest tylko zbójem, mszczącym się na wszystkich tych, którzy wyrządzili krzywdę chłopom, ale także wielkim patriotą, który uczestniczy w wielu zrywach narodowych tamtego okresu np. regularnej walce z zaborcą austriackim. Zostaje aresztowany w chwili ślubu z Maryną.


Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Po bezlitosnym pirackim napadzie na spokojną wysepkę, gdzieś na Południowym Pacyfiku, niedoszłego kaznodzieję Nathaniela “Nate” Williamsona (O’Keefe) pozostawiono na pewną śmierć, a jego prześliczną narzeczoną (Jenny Seagrove) uprowadzono. Jedynym sposobem na ocalenie jej życia, jest zawarcie przez Nate’a układu z cieszącym się złą sławą, nieobliczalnym poszukiwaczem przygód zwanym Bully Hayes (Jones).
Krótkometrażówka Tomka Bagińskiego ukazuje burzliwą historię państwa polskiego.
Kwiecień 1860 r. Proces zjednoczenia Włoch pod przewodnictwem Piemontu objął już północną i środkową część kraju. Na Sycylii, poddanej wciąż panowaniu dynastii burbońskiej, zostało właśnie krwawo stłumione ludowe powstanie w Palermo. Rozeszła się jednak wieść, że Garibaldi ma objąć dowództwo nad wyprawą, której celem będzie wyzwolenie Królestwa Obojga Sycylii. Z jednej z górskich wiosek sycylijskich, przygotowujących się potajemnie do powstania, wyrusza do Garibaldiego chłopski emisariusz, z meldunkiem o gotowości ludu Sycylii do zbrojnej walki. W wiosce zostaje jego młoda żona. To ich pierwsze rozstanie i jego pierwsza w życiu podróż, poza wyobrażalne dla obojga granice czasu i przestrzeni.
W dziewiętnastowiecznej Francji rodzina królewska sprawuje rządy tyranii i twardej reki, a ludność jest bezlitośne wyzyskiwana i prześladowana. Pewien szlachcic (Richard Greene) nie może dłużej patrzeć na niedolę prostych ludzi, więc pod fikcyjnym nazwiskiem, jako kapitan Carlos Scarlett rzuca wyzwanie władzy stając w obronie uciśnionych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…