Filmy służący, relacja rodzinna, dziewiętnasty wiek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje służący, relacja rodzinna, dziewiętnasty wiek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Buddenbrokowie to porywająca adaptacja nagrodzonej Noblem powieści Tomasza Manna z 1901 roku. Książka opisuje losy trzech pokoleń kupieckiej rodziny z północnych Niemiec. Akcja powieści dzieje się w czasie, gdy niemieckie społeczeństwo ulega gwałtownym przemianom, a wraz z nim także wartości rodzinne. Osobiste dążenia, które dotychczas należało poświęcić na ołtarzu dobra rodzinnego interesu grożą obecnie rozbiciem słynącej dotychczas z gorliwości, ciężkiej pracy, wiary i wzajemnego szacunku dynastii. Choć Thomas (Mark Waschke) jest gotów przejąć ster po swoim ojcu, konsulu Jeanie (Armin Mueller-Stahl) i poprowadzić rodzinną firmę przez burzliwy okres modernizacji i narastającej konkurencji, jego brat Christian (August Diehl) próbuje odciąć się od wszelkiej odpowiedzialności. Przestaje z podejrzanymi ludźmi i bierze ślub z wodewilową artystką, buntując się przeciw wszystkiemu, co reprezentował ich ojciec. To na ich siostrę, Tony (Jessica Schwarz), spada więc obowiązek poświęcenia miłości na rzecz wzmocnienia więzów rodzinnych i społecznych. Jednak gdy konkurent Buddenbrooków, Hagenström wykazuje się lepszym wyczuciem gwałtownie ewoluującego rynku, nawet jej wpływy zaczynają słabnąć..


Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.
Chociaż Gilbert i Sullivan spodziewają się, że ich operetka będzie hitem, "Princess Ida" jest krytykowana za rutynowość. Drugi z nich stwierdza, że zabrakło pomysłów aby zrealizować opowiadania przyjaciela. Wolałby raczej komponować opery. Pomysł ten zagraża relacji pomiędzy mężczyznami...
W czasach, w których pochodzenie i majątek stanowiły o pozycji społecznej, ambitna Becky Sharp postanowiła udowodnić, że choć nie posiada ani jednego, ani drugiego, potrafi wejść do sfery spoza jej zasięgu. Z uporem i konsekwencją opracowuje ona plan polepszenia swojego statusu społecznego i majątkowego. Przy pomocy przyjaciółki, naiwnej i nieświadomej niczego, Maelii Sedley, rozpoczyna realizację swojego celu i zaczyna poszukiwania odpowiadającego jej kryteriom kandydata na męża...

Mewa

5,7
Nina marzy o karierze na scenie. Szansę na debiut daje jej Konstanty - ambitny, młody dramaturg, ukochany Niny oraz syn Iriny. Starzejącej się aktorce (mistrzowska rola Annette Bening) zdarza się publicznie drwić z syna i narcystycznie żądać komplementów. W poprawianiu Irinie samooceny przoduje Borys, jej przystojny kochanek i utalentowany pisarz. Jego urokowi, ku uciesze Maszy nieszczęśliwie zakochanej w Konstantym, ulega Nina. Niespełnieni. Nieszczęśliwi. Ranią się nawzajem, ale i kochają się miłością, jakiej świat nie widział. I wierzą, że wszystko zmierza do happy endu, a strzelba, która pojawiła się w pierwszym akcie, nie musi wystrzelić w ostatnim.
Pogrążona w depresji po śmierci męża królowa Wiktoria odcina się od świata. Niespodziewanie na jej drodze staje szkocki służący John Brown, z którym wkrótce się zaprzyjaźnia.
Francja, XIX wiek. Prowincjonalny lekarz Karol Bovary czuje się samotny po śmierci żony i zaczyna coraz częściej odwiedzać Rouaulta, jednego ze swoich pacjentów. Wdowiec ulega urokowi jego córki Emmy i szybko postanawia się z nią ożenić. Ich małżeństwo nie jest jednak szczęśliwe. Kobieta nie może zadomowić się w nowym miejscu. Cierpi na nudę i pogardza swoim ograniczonym mężem. Emma po cichu marzy o miłości idealnej, o której czyta w romantycznych powieściach. W końcu żądza wrażeń popycha ją w ramiona arystokraty Rudolfa Boulanger oraz studenta prawa Leona Dupuis. Obydwa romanse są burzliwe, a także dramatyczne w skutkach. Opowieść o karmiącej się marzeniami kobiecie, która pragnie uwolnić się od rutyny i szarzyzny życia. Autorem ekranizacji powieści Gustawa Flauberta jest Claude Chabrol.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…