Filmy miłość, seks, dziewiętnasty wiek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, seks, dziewiętnasty wiek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Fortepian

7,5
Jest połowa XIX wieku, w życiu niemej kobiety – Ady zachodzą zmiany mające wpływ na jej dalsze życie. Otóż wraz z córką – Florą, opuszcza rodzinną Szkocję, by zamieszkać u boku przyszłego męża, w Nowej Zelandii. Niestety ta daleka wyprawa nie jest dla niej niczym miłym podobnie jak stosunki z jej nowym mężem – Stewartem. Ada cierpi męki, kiedy dowiaduje się, że jej ukochany fortepian, przywieziony ze Szkocji, został sprzedany sąsiadowi – Georgowi. Kobieta znajduje sposób na odzyskanie instrumentu, jednak szybko okazuje się, że ta metoda prowadzi ją do skrajnej, dwuznacznej sytuacji.
Rok 1805. Napoleon przygotowuje się do ataku na Europę Wschodnią. Wieść o zbliżającym się froncie dociera na salony Moskwy, ale nie zaprząta zbytnio umysłów mieszkańców Rosji. U Rostowów trwają przygotowania do imienin hrabiny i jej uroczej córki, Nataszy (Clémence Poésy). Podczas balu dziewczyna poznaje księcia Andrzeja Bołkońskiego (Alessio Boni), adiutanta gen. Kutuzowa...

Cheri

6,6
Paryż początku XX wieku był światową stolicą sztuki, mody i rozrywki. Tutejsze teatry, galerie i sale koncertowe były źródłem trendów obowiązujących cały świat. Ale Paryż słynął także ze swych kurtyzan – kobiet pięknych i eleganckich, wyrafinowanych i inteligentnych. Oferowały one najbardziej wyszukane rozkosze członkom paryskiej elity. Piękna Lea przez lata była królową paryskich kurtyzan. Czarowała swą urodą, zmysłowością i elegancją. Nigdy nie związała się na dłużej z żadnym mężczyzną, aż do dnia, gdy na jej drodze pojawił się Cheri – syn jednej z jej największych konkurentek. Związek z Cheri miał być dla Lei tylko przelotnym romansem, ale stał się miłością jej życia. Gdy matka młodzieńca zaplanowała małżeństwo syna z inną, świat Lei zachwiał się w posadach. Wszystko wskazywało na to, że dla Lei dni szczęścia się skończyły…


Imperialna Rosja schyłku XIX wieku. Przypadkowe spotkanie Anny - żony starego Karenina, urzędnika wysokiej rangi, z młodym hrabią Wrońskim na zawsze odmienia życie tytułowej bohaterki. Wbrew przeciwnościom losu, rodzi się między nimi gorące uczucie. Znudzona nieszczęśliwym małżeństwem, które zawarła z rozsądku, Anna ulega urokowi wolnoducha Wrońskiego. U jego boku odnajduje miłość, namiętność i porozumienie dusz. Dla niego wyrzeka się nie tylko męża i pozycji społecznej, ale też ukochanego synka, który zostaje przy ojcu wychowywany w duchu nienawiści do matki. Cena odwagi okazuje się zbyt wysoka. Skazana na społeczny ostracyzm Anna popada w depresję. Nawet Wroński zdaje się stopniowo tracić zainteresowanie kochanką. Dla mężczyzny konsekwencje grzesznego związku nie są aż tak dotkliwe. Miłość, która miała przynieść spełnienie, okazuje się przyczyną największej tragedii.
To film, w którym reżyser Bernard Rose podjął próbę odpowiedzi na pytanie, kto był miłością życia Ludwiga van Beethovena. W rolę wielkiego kompozytora wcielił się Gary Oldman, przekonująco oddając całą złożoność jego zmiennej natury, która raz kazała mu być uosobieniem miłości, kiedy indziej zaś - drapieżną bestią. U boku Garego Oldmana możemy podziwiać jak zawsze piękną Isabellę Rosselini.
Tajemnicza kobieta - Isabella Ford, podróżuje sama w ciąży i w kiepskim stanie. Po drodze rodzi, a dziecko umiera. Kobieta je zakopuje i dociera do miasteczka Addisford. Tam spotyka Bena Wainwrighta, którego pyta o Archa Wilsona. Ben nie zna nikogo takiego, ale widzi, że kobieta jest w złym stanie i zabiera ją do swojego domu, przedstawia rodzinie i trzem synom. Dowiadując się, że Bella nie ma rodziny - rodzina Wainwright pozwala jej u siebie zostać. Bella przyciąga awanse braci, a gdy odnajduje się ojciec jej zmarłego dziecka, następuje tragedia.
W 1890 roku, ojciec Adolf Daens (Jan Decleir) idzie do Aalst, miasta włókienniczego, gdzie pracują dzieci, płace i warunki pracy są straszne, biedni nie ma prawa głosu, a Kościół popiera drobnomieszczaństwo w ucisku robotników. Pisze kilka kolumn do gazety katolickiej, po nich potężnie zawrzało. Zostaje wydalony z partii katolickiej, więc wstępuje do chadeków i zostaje wybrany do Parlamentu Europejskiego. Rzym karci go, musi wybrać pomiędzy dwoma powołaniami, zostać dalej kapłanem, albo być przywódcą pracowników.
Wojna secesyjna dobiega końca. Inmam, raniony w bitwie żołnierz wojsk Konfederacji, zmierza do domu, by połączyć się z kobietą, którą kocha - Adą. W drodze czyha na niego wiele niebezpieczeństw: zdemoralizowani maruderzy, uwolnieni niewolnicy, łowcy nagród. Tymczasem Ada usiłuje uchronić farmę swego ojca przed grabieżami i licytacją. Pomaga jej w tym twarda, doświadczona przez życie Ruby.

Orlando

7,2
Orlando jest jednym z młodzieńców, którzy żyją na dworze Elżbiety I. Szybko jednak staje się jej ulubieńcem i zyskuje specjalne przywileje. Kiedy królowa, na krótko przed swoją śmiercią, rozkazuje mu zostać wiecznie młodym, Orlando spełnia jej przykazanie. Oglądamy więc jego barwne życie, które traw ponad 400 lat i jest naznaczone wieloma wzlotami i upadkami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…