Filmy choroba psychiczna, relacja ojciec-syn, lata 70.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje choroba psychiczna, relacja ojciec-syn, lata 70.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia miłosna i tajemnica morderstwa oparta o najgłośniejszą nie rozwiązaną sprawę kryminalną w Nowym Jorku. Scenariusz włącza nowo odkryte fakty, akta sądowe i spekulacje, które są bazą dla urzekającej opowieści o rodzinie, obsesji, miłości i stracie
Augusten to chłopiec, który ma nietypowe dzieciństwo, nie musi chodzić do szkoły. Jego matka (Deirdre) to niespełniona poetka, która wszystko poświęca pisaniu kolejnych wierszy, które mają zapewnić jej sławę. Bardziej ona jest tu dzieckiem, a chłopiec jej opiekunem. Wszystko staje się jeszcze bardziej zakręcone, kiedy Deirdre zaczyna wizyty u psychiatry. Po jednej z nich postanawia oddać syna na wychowanie swojemu lekarzowi (za jego namową). Dopiero tu Augusten zaczyna życie, w którym nie będą obowiązywać żadne zasady.
Fikcyjna biografia autentycznego prezentera telewizyjnego Chucka Barrisa, który przez wiele lat prowadził program "Gong Show". Jednak praca ta była zaledwie przykrywką dla jego "prawdziwej" działalności. Barris bowiem był płatnym zabójcą pracującym na zlecenie CIA.


Zodiak

7,3
W San Francisco następuje seria niewyjaśnionych zabójstw. Zodiac przesyła policji listy w których przyznaje się do popełnienia 37 morderstw, część popełnionych zbrodni szczegółowo opisuje. Listy trafiają również do redakcji "San Francisco Chronicle" i do adwokat Melvin Belli. Tożsamość mordercy nigdy nie została odkryta, cała sprawa pozostaje do dziś wielką zagadką.
Jest rok 1752. Joshua i Naomi Collins, wraz z synkiem Barnabasem, opuszczają Liverpool w Anglii, aby rozpocząć nowe życie w Ameryce. Ucieczka za ocean to jednak za mało, aby uwolnić się od tajemniczej klątwy ciążącej na rodzinie. Mija dwadzieścia lat. Barnabas (w tej roli Johnny Depp) ma cały świat u swych stóp — a przynajmniej miasteczko Collinsport w stanie Maine. Ten bogaty i potężny pan dworu Collinwood jest niepoprawnym kobieciarzem… do momentu, gdy popełnia niewybaczalny błąd, łamiąc serce Angelique Bouchard (granej przez Evę Green). Angelique, wiedźma w każdym sensie tego słowa, skazuje Barnabasa na los gorszy od śmierci — zamienia go w wampira i grzebie żywcem. Dwa wieki później Barnabas zostaje przypadkowo uwolniony z grobowca. Po wyjściu na zmieniony nie do poznania świat roku 1972 powraca na dwór Collinwood, gdzie okazuje się, że ta niegdyś świetna posiadłość popadła w ruinę. Nędzne pozostałości rodu Collinsów mają się niewiele lepiej; każdy z członków rodziny ukrywa przed światem własne mroczne tajemnice. Głowa rodziny, Elizabeth Collins Stoddard (Michelle Pfeiffer), zatrudniła Dr Julię Hoffman (w tej roli Helena Bonham Carter), psychiatrę, aby zamieszkała z rodziną i pomogła rozwiązać dręczące ją problemy.
W 1980 roku władze radiokomitetu wysyłają do Gdańska nie stroniącego od alkoholu redaktora Winkla, aby zebrał informacje oczerniające jednego z organizatorów stoczniowych strajków, Maćka Tomczyka. Wspomnienia ludzi, z którymi Winkiel przeprowadza wywiady, wykorzystują prawdzie materiały filmowe z protestów 1968 i 1970 roku oraz z okresu powstawania wolnych związków zawodowych i narodzin Solidarności.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.

Monachium

7,3
Monachium, film inspirowany autentycznymi wydarzeniami, odkrywa kulisy tajnej akcji agentów Mossadu, którzy otrzymali zadanie wytropienia i likwidacji 11 Palestyńczyków, odpowiedzialnych, jak przypuszczano, za zaplanowanie masakry izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w 1972 roku. Pokazuje też, jak wysoką cenę musieli zapłacić za ten akt zemsty biorący w nim udział agenci oraz człowiek, który nimi dowodził. Okrzyknięty „szalenie ekscytującym” (Peter Travers, Rolling Stone) najmocniejszy z dotychczasowych, pełen akcji thriller Stevena Spielberga zdobył aż pięć nominacji do Oscara®, w tym za Najlepszy Film i dla Najlepszego Reżysera.
Jest rok 1974, Stany Zjednoczone przechodzą jeden z najtrudniejszych momentów w swojej demokratycznej historii: afera Watergate, która doprowadziła do odsunięcia od władzy ówczesnego prezydenta Richarda Nixona. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach wciąga nas z niezwykłą siłą w historię biznesmena, który aby zrealizować swój amerykański sen sięga po radykalne środki. Z bronią ukrytą w nogawce spodni postanawia dokonać zamachu na prezydenta Richarda Nixona.
Bogata, młoda, pełna życia dziewczyna z Kalifornii udaje się do Nowego Jorku. Tam spotyka młodego artystę, Andy'ego Warhola, który obiecuje jej to, o czym zawsze marzyła: zrobi z niej gwiazdę! Film jest biografią aktorki Edie Sedgwick, której kariera na chwilę zabłysła dzięki udziałowi w krótkometrażowych filmach Warhola. Edie wkrótce jednak traci kontakt z rzeczywistością uzależniając się od alkoholu i lekarstw. Umiera mając zaledwie 28 lat.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…