Filmy zdrada, samobójstwo, choroba psychiczna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zdrada, samobójstwo, choroba psychiczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gilbert Grape żyje w Endora – miejscu, gdzie prawie nic się nie dzieje. Jedynym zajęciem policji jest ratowanie autystycznego brata Gilberta – Arnie'ego, który próbuje wdrapać się na pobliską wieżę ciśnień. Opieka nad chorym bratem jest bardzo wymagająca dla Grape'a, zwłaszcza gdy pracuje on dodatkowo w pobliskim sklepie. Wszystko się zmienia, gdy piękna Becky wskutek problemów z samochodem zatrzymuje się w mieście. Gilbert zakochuje się w dziewczynie, lecz zaczynają się pojawiać problemy z wygospodarowaniem czasu na prywatne życie.
Korzystając z politycznego zamieszania dwaj psychopatyczni generałowie - komandor amerykańskich sił zbrojnych Jack D. Ripper (Sterling Hayden) i szef sztabu "Buck" Turgidson (George C. Scott) - zawiązują szatański spisek, którego celem ma być atak nuklearny na strategiczne cele Rosjan. Mózgiem intrygi jest Dr Strangelove (Peter Sellers), przykuty do wózka inwalidzkiego szalony naukowiec, który snuje przedziwne teorie dotyczące przyszłości rodzaju ludzkiego. Szaleńców starają się powstrzymać prezydent Stanów Zjednoczonych (także Sellers) i generał Mandrake (Sellers w kolejnej roli), ale ich wysiłki spełzają na niczym...
Historia oparta na biografii malarza Kurta Barnerta. Mały Kurt jest bardzo przywiązany do swojej młodej i niezwykłej ciotki Elisabeth. Jej choroba i jej los wywrą duży wpływ na jego późniejsze, powojenne życie. Jako młody malarz Kurt zakochuje się w pięknej Ellie. Okazuje się, że jej rodzina skrywa pewną mroczną tajemnicę, związaną z losami głównego bohatera… Dodatkowo artystę wciąż dręczą wspomnienia z dzieciństwa, które przypadło na czasy rządów nazistów, a uwielbiany początkowo socrealizm przynosi gorzkie rozczarowanie. Czy ucieczka na Zachód przyniesie mu ukojenie?


Ambitna studentka medycyny, Marty Hiller, mieszka sama w dużym mieszkaniu. Po jakimś czasie dochodzi jednak do wniosku, iż nie stać ją samą na czynsz, zaczyna więc szukać współlokatora. Od razu na jej ogłoszenie odpowiada przystojny młodzieniec Alec Danz. W niedługim czasie, zupełnie jeszcze niedawno obcy mężczyzna staje się jej bliskim przyjacielem, a nawet kochankiem. Zbyt późno Marty orientuje się, że ma do czynienia z psychopatycznym szaleńcem.
Ostatnie sześćdziesiąt siedem dni życia Vincenta Van Gogha (Jacques Dutronc). W maju 1890 roku słynny malarz opuszcza azyl w Saint-Rémy-de-Provence i udaje się do Auvers-sur-Oise do doktora Gacheta (Gérard Séty), miłośnika malarstwa, którego polecił mu brat Théo (Bernard Le Coq). Tutaj maluje krajobrazy wioski i portrety, szczególnie młodej córki doktora Marguerite (Alexandra London). Na brzegu Oise spotyka prostytutkę Cathy (Elsa Zylberstein), która jest również obiektem jego sztuki. Zagniewany doktor wypomina artyście zbałamucenie córki co doprowadzi do tragedii.
Ameryka końca lat 60-tych, czasy kontestacji, rewolucji seksualnej i burzliwych przemian obyczajowych. Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów. Siedemnastoletnia Susanna Kaysen (Winona Ryder) wydawała się zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Zaniepokojeni rodzice wysłali ją do doktora, który doradził jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Susanna spędziła tam dwa lata przechodząc prawdziwą szkołą życia. W szpitalu poznała czarującą socjopatkę Lisę (nagrodzona Oscarem Angelina Jolie), która buntowała się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Dzięki niej Susanna odnalazła to, co w życiu najcenniejsze - samą siebie.
Pippa Lee (Robin Wright) to kobieta w średnim wieku, oddana, młodsza żona majętnego wydawcy (Alan Arkin), którego choroba spowodowała, że przeprowadzili się na spokojne przedmieścia. Kobiecie jednak nie sprzyja zbytnio nowa przestrzeń życiowa - wraca myślami do przeszłości, wspomina trudne dzieciństwo. Powoli i spokojnie zaczynają pojawiać się pierwsze objawy załamania nerwowego. Punktem kulminacyjnym staje się zdrada męża.

Hamlet

7,3
Hamlet, książe duński, traci ojca, którego podstępnie zamordowano. Matka nie bacząc na żałobę, poślubia brata swego zmarłego męża. Hamlet nie akceptuje ojczyma, a matce nie potrafi wybaczyć zdrady. Gdy poznaje prawdę, udając szaleństwo pragnie pomścić swojego ojca.
Żonaty mężczyzna rozpoczyna skomplikowany romans z poznaną w kwiaciarni kobietą. Wkrótce łącząca ich namiętność przeradza się w mroczną desperację.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…