Filmy piętnasty wiek, więzienie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje piętnasty wiek, więzienie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii.
Akcja serialu rozpoczyna się w chwili śmierci Innocentego VIII, kiedy to Rodrigo Borgia przekupstwem utorował sobie drogę na Tron Piotrowy i zasiadł na nim jako Aleksander VI. Poznajemy też dzieci Rodriga, jego przebiegłych synów - Cezara i Juana, a także przepiękną córkę, Lukrecję. Przełom XV i XVI stulecia obfitował w doniosłe wydarzenia. We Włoszech trwał renesans, Krzysztof Kolumb odkrył Nowy Świat, a w Italii tworzyli Leonardo da Vinci i Michał Anioł. Borgiowie nie znaleźli uznania u współczesnych. Choć postępowali tak samo jak wszyscy, uważani byli za ludzi występnych i bezbożnych. Działo się tak głównie dlatego, że opanowali swoje rzemiosło znacznie lepiej od przeciwników. By osiągnąć cel, gotowi byli popełnić najcięższy grzech.

Krzyżacy

7,1
W siedzibach rycerskich, na dworze królewskim Jadwigi i Władysława Jagiełły, w zamkach krzyżackich toczy się akcja filmowej adaptacji powieści historycznej Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”. Porywczy, powodowany młodzieńczą fantazją, rycerz Zbyszko z Bogdańca atakuje posłów krzyżackich. Spod katowskiego topora wybawia go Danuśka, córka Juranda z pogranicznego Spychowa, zdradziecko zaatakowanego przez Krzyżaków ze Szczytna. Dzieje miłości Danusi i Zbyszka oraz dramatu Juranda wieńczy zwycięska bitwa stoczona na polach Grunwaldu.


Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.

Lady Jane

7,1
Anglia, rok 1553. Umiera chorowity król Edward VI. Żądny władzy Northumberland postanawia ożenić swego syna Guilforda z członkinią rodziny królewsksiej Jane Grey i osadzić oboje na tronie. Ku uciesze protestantów udaje mu się to. Z początku wrogo do siebie nastawieni młodzi małżonkowie w końcu zakochują się w sobie. Jednak szczęście w miłości nie jest im dane, gdyż do Londynu zmierza już Maria, zagorzała katoliczka, prawowita następczyni tronu...
W walce, toczącej się w XVI wieku między angielską królową Elżbietą I a hiszpańskim władcą Filipem II, awanturnik Geoffrey Thorpe wspiera brytyjską koronę. Na zlecenie władczyni plądruje hiszpańskie statki i w końcu pomaga królowej odnieść zwycięstwo nad armadą Filipa II. [opis dystrybutora]
Fabularyzowany dokument skupiający się wokół czarnej magii, wyobrażeń Diabła, wierzeń w siły nadprzyrodzone oraz pokazujący rozwój działalności inkwizycji.
Włochy, rok 1492. Papież Innocenty VIII stoi nad grobem. W oczekiwaniu na konklawe, kardynałowie, reprezentujący głowy najsilniejszych włoskich rodzin, zaczynają już walkę o wpływy i popleczników. Wśród chętnych do przejęcia tronu papieskiego jest Hiszpan, Rodrigo Borgia, człowiek, którego pontyfikat ostatecznie zapisał się w historii jako istna fala skandali. Zarzucano mu okrucieństwo, nepotyzm i symonię, ale najbardziej szokował poziomem zepsucia moralnego. W wyścigu do niesławy nie ustępowały mu jego dzieci: Juan, Cesare, Lukrecja oraz Joffre. Serial serwuje więc mieszankę polityki, intryg, morderstw, pożądania, zdrad i krwawych egzekucji.
Wenecja, XVI wiek. Żadna z kobiet nie miała w ówczesnym czasie takich przywilejów jak kurtyzany. Kiedy Veronica Franco dorasta, nie może poślubić Marco Verniera, ponieważ jej rodzina nie posiada majątku. Matka Veronici zaczyna uczyć córkę najstarszego zawodu świata, gdyż to jedyny sposób, aby pozostała ona blisko ukochanego. Po latach świetności jako kurtyzana zostaje oskarżona przez kościelną inkwizycję o czarownictwo.
"Będę trwać rok, niewiele więcej”, powiedziała Joanna d'Arc (Sandrine Bonnaire). Joanna i Delfin (André Marcon) osiągają wiele zwycięstw w bitwach nad wojskami angielskimi. Delfin zostaje królem Francji ku zadowoleniu Joanny. Natomiast ona zostaje schwytana w Compiègne i osadzona w więzieniu. Zostaje sprzedana Anglikom. Odmawia poddania się angielskim rządom. W imię wiary rozpoczyna się proces. Przez chwilę wyrzeka się swoich czynów i przekonań ze strachu przed śmiercią, a następnie zostaje skazana na dożywocie. Sąd został zmieniony - na śmierć na stosie. Umiera w płomieniach krzycząc imię Jezusa, zostając spalona żywcem w Rouen w maju 1431 roku.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…