Filmy józef stalin

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje józef stalin. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Katyń

6,6
Akcja Post mortem rozgrywa się po wojnie. Matka, żona i córka polskiego oficera czekają na jego powrót z obozu. Zaniepokojone jego przedłużającą się nieobecnością postanawiają rozpocząć poszukiwania.
Film przedstawia ostatnie dni sowieckiego dyktatora i chaos reżimu po jego śmierci.
Letni dzień 1936 roku. Siergiej Kotow, bohater rewolucji bolszewickiej, wiedzie w rodzinnym kraju błogie i beztroskie życie. Towarzyszy mu w tym czarująca i znacznie młodsza żona Marusia, pełna życia, sześcioletnia córka Nadia oraz liczni krewni i przyjaciele. W tę idylliczna scenerię wkracza Dymitr. Przed dziesięciu laty był ukochanym Marusi. Potem zniknął w tajemniczych okolicznościach. Dymitr ożywia u Marusi wspomnienia dawnego romansu, a mała Nadie urzeka muzyką i zabawami. Jednak jego przyjazd nie jest dziełem przypadku. Napięcie miedzy nim, a Kotowem rośnie ...


Femina

6,4
Adaptacja powieści Krystyny Kofty "Pawilon małych drapieżców". Trzydziestoletnia Bogna dowiaduje się, że zmarła jej matka. Wyjazd na pogrzeb staje się swoistą podróżą w czasie, do wspomnień z niezbyt szczęśliwego dzieciństwa zdominowanego przez matkę-dewotkę. Przemożny wpływ na bohaterkę wywarł kult jednostki, a Stalin stał się jej sennym koszmarem. Jako dorosła kobieta nie może się od tej przeszłości uwolnić. Po wyjeździe męża na stypendium zagraniczne próbuje "innego" życia mając nadzieję, że to pozwoli jej uwolnić się od przeszłości…
Jest rok 1946: Stalin ogłasza amnestię dla wszystkich emigrantów, którzy zdecydują się na powrót do Związku Radzieckiego. Utalentowany lekarz Aleksiej Gołowin (Oleg Menshikov, Spaleni słońcem) decyduje się na powrót. Towarzyszy mu francuska żona Marie (Sandrine Bonnaire, Pan Hire) i ich synek Sierioża. Już powitanie w Odessie budzi niepokój – jedynie Gołowinowie nie zostają aresztowani i wywiezieni do łagrów. On dostaje pracę w jednej z kijowskich fabryk, ona z rosnącym przerażeniem poznaje radziecką rzeczywistość – mieszkania-komunałki, donoszący na siebie wzajemnie sąsiedzi, zero prywatności. Jedynie młodziutki sąsiad Sasza (Sergei Bodrov Jr., Brat) podziela jej niepokój. Marie staje przed wyborem: albo opuścić wraz z Saszą znienawidzony kraj, pozostawiając męża i dziecko, albo zostać w Kijowie, czekając na coraz bardziej niepewną przyszłość.
Fabułę filmu tworzą przeplatające się powojenne losy byłego pilota RAF-u, działaczki Związku Walki Młodych i oddanego komunisty. Tłem dla historii bohaterów, miejscami przebijającym się na pierwszy plan, są wydarzenia polityczne kolejnych okresów odradzającej się Polski. Opowieść o trudnych wyborach, skomplikowanych sytuacjach i o losach zwykłych ludzi, którzy po II wojnie światowej chcieli na nowo rozpocząć normalne życie. Obraz, który cenzura ukryła przed oczami widzów na przeszło dwadzieścia lat.
Pierwsza część serii „Transformacja” ukazuje genezę rewolucji komunistycznej, jej przebieg i konsekwencje ujawniające się współcześnie.
Opowieść o ostatnich dniach życia Włodzimierza Lenina w Gorkach. W filmie mało akcji, wydarzenia są skupione na osobowości głównego bohatera. Schorowanemu przywódcy w ostatnich momentach życia towarzyszy żona Nadieżda Krupska. Obecna jest również siostra, jego lekarz oraz przyszły następca Józef Stalin.
Historia Katowic, które w latach 1953-1956 zostały przemianowane na Stalinogród.
22 września 1939 roku – Brześć nad Bugiem. Oto po ulicy Unii Lubelskiej wspólnie paradują pancerne oddziały Wehrmachtu i Armii Czerwonej, a na trybunie honorowej ramię w ramię stoją słynni dowódcy obu wojsk: generał Heinz Guderian i kombrig Siemion Kriwoszein. Jaka droga wiodła do tego spotkania? Jakie były szanse Polski w starciu z dwoma zbrodniczymi reżimami? Kto naprawdę rozpętał drugą wojnę światową?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…