Filmy polityka, antysemityzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polityka, antysemityzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oppenheimer

7,3
8,3
Historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego wkładu w stworzeniu bomby atomowej.
Gdzieś w głębi Rosji, w niewielkiej Anatewce żyje mała społeczność żydowska. Na jej losy i codzienność spoglądamy oczami ubogiego mleczarza, Tewiego. Mimo prostego życia, patrzy on na świat w sposób mądry i przenikliwy. Jego rodzina i znajomi zmagają się z niemałymi trudnościami szarej rzeczywistości.
Film będzie próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie dlaczego zginął Daniel Pearl, szef azjatyckiego biura amerykańskiego dziennika "Wall Street Journal". W styczniu 2001 roku Pearl został wciągnięty w zasadzkę i porwany, a później z zimną krwią zamordowany przez bandę sfanatyzowanych terrorystów islamskich w Pakistanie.


Bud Jonson (Kevin Costner) jest samotnym ojcem, żyjącym z dnia na dzień sympatycznym lekkoduchem. Najjaśniejszym punktem w jego życiu jest rezolutna i ambitna córka Molly (Madeline Carroll), która mimo swoich dwunastu lat potrafi zadbać o siebie i tatę. Ku zaskoczeniu obydwojga, w wyniku przypadkowych działań dziewczynki, Bud znajduje się nagle w centrum zainteresowania całej Ameryki, gdy okazuje się, że wybory prezydenckie będą zależały wyłącznie od niego...
Steven (Anthony Hopkins) to angielski lokaj w każdym calu, który fanatycznie służy swojemu panu, lordowi Darlingtonowi (James Fox - Służący). Darlington, podobnie jak wielu innych przedstawicieli angielskiej arystokracji lat 30. XX wieku, sympatyzuje z nazistami, którzy chcą zdobyć wpływy w rządzie brytyjskim. Emma Thompson wciela się w rolę panny Kenton - gospodyni Lorda - energicznej i niezależnej młodej kobiety, która z rosnącym przerażeniem obserwuje poczynania swego pana. Z upływem lat panna Kenton i Stevens zakochują się w sobie. Nie mają jednak odwagi wyznać miłości, a targające nimi uczucia dochodzą do głosu tylko podczas gwałtownych kłótni, których sobie nie szczędzą.
Sophie Scholl – ostatnie dni to wstrząsający portret jednej z nielicznych bohaterek w historii Niemiec. Film pokazuje ostatnie sześć dni życia Sophie Scholl (17–22 lutego 1943) widziane jej własnymi oczami – oczami odważnej i pełnej energii młodej kobiety, która gotowa jest oddać życie za ideały Białej Róży. Organizacja ta, dzięki oporowi i protestom przeciwko nazistowskiemu reżimowi, stała się synonimem odwagi cywilnej i pokojowej walki z uciskiem i rządami przemocy.

Dyktator

7,9
Dyktator Adenoid Hynkel próbuje rozszerzyć swoje imperium, podczas gdy biedny żydowski fryzjer próbuje uniknąć prześladowań ze strony reżimu Hynkla.
Adaptacja powieści Kurta Vonneguta. W więzieniu izraelskim karę odsiaduje faszysta i wojenny przestępca Howard W. Campbell. Okazuje się, że jego postawa w czasie wojny nie była jednoznaczna, ponieważ pracował on "na dwa fronty".

Komora

6,5
Członek Ku-Klux-Klanu Sam Cayhall siedzi w więzieniu od kilkudziesięciu lat za podłożenie bomby pod kancelarię żydowskiego prawnika. W wyniku wybuchu zginęło dwoje dzieci. Za 28 dni dojdzie do egzekucji w komorze gazowej. Niespodziewanie z pomocą skazańcowi przychodzi młody prawnik, który chce dla Sama wywalczyć ułaskawienie. Adam Hall jest tak naprawdę wnukiem Sama Cyhalla.

Chaplin

7,5
Brawurowa rola Roberta Downeya Jr. w biografii największej legendy w historii kina. Charles Chaplin rzucił świat na kolana tworząc postać dobrodusznego włóczęgi, którego pokochali widzowie na całym globie. Film opowiada o jego drodze na szczyt, a także o wielu życiowych zakrętach. Chaplin był bowiem nie tylko największą ale i jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci światowego kina.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…