Filmy cudzołóstwo, dziewiętnasty wiek, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje cudzołóstwo, dziewiętnasty wiek, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Opowieść o trzech braciach krwi. W 1850 roku 430 milionów Chińczyków miało dość rządów skorumpowanej dynastii Quing. Doszło do Powstania Tajpingów. Podczas wielu lat wojny i chaosu 50 milionów ludzi zginęło w walce lub z głodu. Jesienią 1870 roku Generał Pang stoi na szczycie murów miejskich ubrany w szaty gubernatora. Spogląda na miejsce swojego zaprzysiężenia, a jego serce wypełniają marzenia o przyszłości. Pang wybrał drogę, z której nie ma powrotu. Być może jest jednym z bohaterów, którzy obalili dynastię Quing. Mógłby zmienić bieg historii... Ale to jedna kobieta i dwóch mężczyzn zmieniło bieg jego życia, pomagając mu osiągnąć cel, a potem powodując jego upadek. Tymi ludźmi są zaprzysiężeni bracia krwi Panga. A kobietą, która staje między nimi – żona jednego z nich.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Imperialna Rosja schyłku XIX wieku. Przypadkowe spotkanie Anny - żony starego Karenina, urzędnika wysokiej rangi, z młodym hrabią Wrońskim na zawsze odmienia życie tytułowej bohaterki. Wbrew przeciwnościom losu, rodzi się między nimi gorące uczucie. Znudzona nieszczęśliwym małżeństwem, które zawarła z rozsądku, Anna ulega urokowi wolnoducha Wrońskiego. U jego boku odnajduje miłość, namiętność i porozumienie dusz. Dla niego wyrzeka się nie tylko męża i pozycji społecznej, ale też ukochanego synka, który zostaje przy ojcu wychowywany w duchu nienawiści do matki. Cena odwagi okazuje się zbyt wysoka. Skazana na społeczny ostracyzm Anna popada w depresję. Nawet Wroński zdaje się stopniowo tracić zainteresowanie kochanką. Dla mężczyzny konsekwencje grzesznego związku nie są aż tak dotkliwe. Miłość, która miała przynieść spełnienie, okazuje się przyczyną największej tragedii.


Francja, XIX wiek. Trzydziestoletni, zabójczo przystojny, lecz niezamożny Ryno de Marigny ma poślubić dziewczynę z dobrego, arystokratycznego domu. Jego wybranka jest w nim śmiertelnie zakochana i nie zwraca uwagi na fakt, że głowę Ryno zaprząta ktoś inny. Babka dziewczyny, doświadczona kobieta, która jak mało kto zna życie francuskich elit zdaje sobie jednak sprawę, że plotki nie kłamią i narzeczony jej wnuczki wciąż kocha Vellini – kobietę niebezpieczną, dziką i gardzącą wszelkimi konwenansami. To właśnie sędziwej Markizie de Flers, Ryno opowiada burzliwą historię swego romansu z Vellini. Równocześnie i widzowie zostają błyskawicznie wciągnięci w pełną pasji opowieść o toksycznej miłości, zdradzie i pożądaniu.
Piękna Anna (Vivien Leigh) jest nieszczęśliwą małżonką Aleksieja Karenina (Ralph Richardson), człowieka wyrachowanego i zimnego. Jej monotonne życie odmienia się po wizycie u rodziny w Moskwie, gdzie poznaje przystojnego hrabiego (Kieron Moore). Niespełniona kobieta rzuca się w wir namiętnego romansu nie zaważając na konsekwencje...
Tajemnicza kobieta - Isabella Ford, podróżuje sama w ciąży i w kiepskim stanie. Po drodze rodzi, a dziecko umiera. Kobieta je zakopuje i dociera do miasteczka Addisford. Tam spotyka Bena Wainwrighta, którego pyta o Archa Wilsona. Ben nie zna nikogo takiego, ale widzi, że kobieta jest w złym stanie i zabiera ją do swojego domu, przedstawia rodzinie i trzem synom. Dowiadując się, że Bella nie ma rodziny - rodzina Wainwright pozwala jej u siebie zostać. Bella przyciąga awanse braci, a gdy odnajduje się ojciec jej zmarłego dziecka, następuje tragedia.
Fanny Price jest biedną dziewczyną, która mieszka u bogatego wujostwa. Na co dzień prowadzi dość bezbarwne życie, doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że jej niski stan majątkowy praktycznie przekreśla normalną przyszłość. W jej świecie, nie liczy się przecież osobowość kobiety, ważne są tylko pieniądze i pozycja społeczna. Tak naprawdę jedyną szansą na ciekawą egzystencję jest znalezienie bogatego męża, ale na to Fanny praktycznie nie ma ci liczyć . . .
Seks, władza, pieniądze. Mroczne losy angielskiej rodziny z klasy średniej rozgrywające się na przełomie wieków. Trzynastoodcinkowy serial opowiada o trzech pokoleniach szanowanej, szczycącej się bogactwem i pozycją społeczną rodziny Forsytów. Główną postacią jest Soames Forsyte, bogaty i odnoszący sukcesy partner w rodzinnej firmie prawniczej oraz jego piękna żona Irene. Ich trudny, burzliwy związek trudno nazwać szczęśliwym. Młoda, piękna kobieta o romantycznej duszy w skrytości serca pogardza wszystkim, co reprezentuje sobą jej mąż. W beznamiętnym małżeństwie czuje się nieszczęśliwa i uwięziona. Jej życie na zawsze odmienia znajomość z Philipem Bosinneyem - architektem, wynajętym przez Soamesa. Otwarty, seksowny i czarujący idealista szybko zdobywa serca Irene. Ich romans staje się katalizatorem tragicznych wydarzeń, które prowadzą do rozbicia rodziny Forsytów.
Jest XIX wiek. Piękna baronessa, porzuciwszy męża, przybywa do Paryża. Postanawia zostać pisarką, przyjmuje więc pseudonim - George Sand. Poznaje poetę, Alfreda de Musseta, z którym wkrótce połączy ją miłość.
Francja, XIX wiek. Prowincjonalny lekarz Karol Bovary czuje się samotny po śmierci żony i zaczyna coraz częściej odwiedzać Rouaulta, jednego ze swoich pacjentów. Wdowiec ulega urokowi jego córki Emmy i szybko postanawia się z nią ożenić. Ich małżeństwo nie jest jednak szczęśliwe. Kobieta nie może zadomowić się w nowym miejscu. Cierpi na nudę i pogardza swoim ograniczonym mężem. Emma po cichu marzy o miłości idealnej, o której czyta w romantycznych powieściach. W końcu żądza wrażeń popycha ją w ramiona arystokraty Rudolfa Boulanger oraz studenta prawa Leona Dupuis. Obydwa romanse są burzliwe, a także dramatyczne w skutkach. Opowieść o karmiącej się marzeniami kobiecie, która pragnie uwolnić się od rutyny i szarzyzny życia. Autorem ekranizacji powieści Gustawa Flauberta jest Claude Chabrol.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…