Filmy cyrk, zwierzę

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje cyrk, zwierzę. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Flora jest słoniem cyrkowym, który nie może już wykonywać swoich sztuczek. Bezwzględny zarząd cyrku postanawia pozbyć się zwierzęcia. 14-letnia córka kierownika cyrku, Dawn, wykrada Florę i razem wyruszają w drogę do rezerwatu słoni. Od bezpiecznego azylu dzielą ich setki kilometrów lasów i rwąca rzeka. Czyha na nich dwójka łowców słoni i towarzyszy im nieustanny strach przed porażką. Film odpowiada na pytanie, do czego jesteśmy zdolni w imię prawdziwej przyjaźni.
W cyrku trwa przedstawienie. Artyści cyrkowi skaczą na trampolinie tak wysoko i niefortunnie, że przebijają kopułę cyrkową i wylatują w kosmos. Widzowie i obsługa patrzą z przerażeniem w niebo. Tymczasem nasi artyści przeżywają w przestworzach nadzwyczajne przygody.


Dżungla

6,5
Przygotuj się na niesamowitą przygodę dla całej rodziny! Disney uwalnia z klatki najdzikszą zabawę w najnowszej komedii Dżungla. Gdy ekscentryczna grupa futrzaków ucieka z miejskiego ZOO, odkrywają, że Nowy Jork stanowi największą i najbardziej zwariowaną dżunglę ze wszystkich.

IO

5,8
7,0
Historia IO za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, ale to przede wszystkim film głęboko humanistyczny – manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Ten portret zbiorowy, który jednak nie traci z oczu pojedynczej mrówki, łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne. Swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla.
Ham III to wyjątkowo inteligentny szympans, pochodzący z rodu dzielnych zdobywców kosmosu. Gdy ambitny senator wpada na pomysł wysłania sondy Horizon w poszukiwaniu inteligentnych istot we wszechświecie, Ham III znajdzie się pośród specjalnie wyszkolonych astro-małp, wybranych do wykonania tej niebezpiecznej misji. W jej trakcie trafi wraz z innymi człekokształtnymi kosmonautami, Tytanem i Luną, na niezwykłą planetę, którą włada szurnięty tyran. Czy w obliczu śmiertelnych zagrożeń małpy staną na wysokości zadania i wyzwolą ciemiężonych mieszkańców kosmosu?
Rankiem cyrk pojawia się w mieście, w którym mieszka rodzina Alberta aranżera programu cyrkowego. Nasz bohater nie widział się z żoną od 3 lat i obecnie jest związany z młodą, biuściastą Anne. Albert idzie spotkać się z żoną. W tym czasie Anna, powodowana zazdrością pozwala uwieść się aktorowi, Fransowi, w zamian za naszyjnik...
Temat dokładnie przygotowanego w radiostacji muzycznego maratonu o "zaginionych w Kongo turystach", na pół godziny przed rozpoczęciem emisji, nagle zaczyna być nadawany w konkurencyjnej stacji radiowej. Na wyjaśnianie, gdzie nastąpił przeciek informacji nie ma już czasu, szybko potrzebny jest nowy temat. Tymczasem didżeje przeciągają czas na antenie i w końcu znaleziono wyjście z tej sytuacji. Ubarwiają i przesadnie nagłaśniają informację, że płynący do Japonii kuter z kilkoma zwierzętami cyrkowymi dryfuje na morzu. Dziennikarze tak się zapędzili w wymysłach, że wkrótce kuter "urósł" do gigantycznego okrętu przewożącego setki unikatowych zwierząt i wiele z nich pozostało nieomal w jedynym egzemplarzu...
Thierry jest jak zaginiony bohater filmu Wolny dzień Ferrisa Buellera Johna Hughesa, przypadkowo teleportowany do liceum po drugiej stronie Atlantyku. Krnąbrny zgrywus realizuje swój niewątpliwy potencjał w sztubackich próbach wysadzenia szkolnego profesora z rowerowego siodełka. Jego tumiwisizm pozwala mu trwonić energię na rzeczy pozornie nieistotne. Azymut dla tych chaotycznych ruchów wyznacza dopiero delikatna Roselyne, która tembrem swojego głosu i przeszywającym świstem bata rozstawia po klatce drapieżne lwice. W tym osobliwym, inspirowanym biografią tresera dzikich kotów Thierry’ego Le Portiera, "portrecie artysty z czasów młodości" (przypadającej na burzliwe lata 80.) jak echo pobrzmiewają słowa Paula Éluarda: Najkrótszą drogą z jednego punktu do drugiego nie jest linia prosta, ale sen.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…