Filmy alkohol, przyjęcie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje alkohol, przyjęcie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

John Callahan to autentyczna postać i ulubieniec samego Robina Williamsa (właśnie on podsunął Van Santowi pomysł realizacji tego obrazu). Inspirowany autobiograficzną książką komediodramat zaczyna się od przedstawienia burzliwej młodości Johna. Wypadek, do którego doszło pod wpływem alkoholu, uczynił z Callahana kalekę, ale nie stępił jego temperamentu. Przykuty do wózka inwalidzkiego mężczyzna postanowił zdobyć sławę jako niestroniący od prowokacji i obsceniczności karykaturzysta.
Zakończenie roku szkolnego w jednej z amerykańskich szkół średnich. Młodzież z tej okazji planuje ogromną imprezę z dużą ilością alkoholu i marihuany w mieszkaniu jednego z uczniów. Niestety dostawca piwa przyjeżdża za wcześnie, przez co rodzice chłopaka orientują się w sytuacji. Trzeba zatem znaleźć inną miejscówkę. W tle przepiękne lata 70'.
Pewnego dnia Nikoś znajduje w garniturze zmarłego, którego pogrzeb prowadził zaproszenie na bardzo ekskluzywny bankiet. Nie mając nic do stracenia postanawia się tam udać. W trakcie imprezy i po kilku głębszych Nikoś stawia się bardzo wpływowemu politykowi. Tym co zrobił zyskuje podziw pozostałych gości. Od tej chwili uważany za wykształconą i wpływową osobę dostaje kilkanaście propozycji pracy. A to dopiero początek jego kariery.


Dwaj przyjaciele Johnny Boy (Robert De Niro) i Charlie (Harvey Keitel) mieszkają we włoskiej dzielnicy Nowego Jorku. Charlie pragnie, tak jak jego wujek, zostać gangsterem. Jednocześnie chce być dobrym katolikiem. Obiecuje swojej dziewczynie wyprowadzić się z dzielnicy, ale najpierw chce pomóc Johnny'emu w spłacie długu zaciągniętego u lichwiarza Michaela (Richard Romanus). Niebawem nasyła on na nich płatnego zabójcę (Martin Scorsese).
Fred i Mary Wilson są małżeństwem od szesnastu lat i mieszkają w Denver. Kobieta małżeństwo to uważa za nieudane, ponieważ nie jest podobnie do tych przedstawianych w starych filmach, które kocha oglądać. Mary ucieka się do nadmiernego picia i łykania pigułek aby zachować złudzenia. Mąż mówi jej, że nadal ją kocha, ale ona ma wątpliwości. On z kolei zdaje sobie sprawę z jej wątpliwego stanu psychicznego. W przeddzień ich XVI rocznicy ślubu kobieta wsiada do samolotu na Bahamy, aby uciec od wszystkiego, co powoduje jej żal...
Po śmierci zaborczej matki, Rémy Placet (Michel Robin), pracownik ubezpieczeń, dziedziczy mały domek w centrum miasta. Udaje mu się go sprzedać z zyskiem i kupuje dużą posiadłość na wsi. Uzyskawszy dwa miesiące urlopu na zagospodarowanie, postanawia zaprosić wszystkich kolegów i koleżanki z biura na "garden party". Goście, wspomagani przez alkohol, stopniowo tracą zahamowania i ujawniają swoje ukryte cechy osobowości.
Z powodu znacznych spadków sprzedaży producent muzyczny Nicolas Lejeune (Fabrice Eboué) pilnie potrzebuje nowych gwiazd. Rozczarowana szefowa daje mu ostatnią szansę i stawia warunek. Jeśli w ciągu sześciu miesięcy nie znajdzie muzyków, którzy zapełnią widownię słynnej paryskiej sali koncertowej Olympia, może pożegnać się z pracą. Po bezowocnych poszukiwaniach, zainspirowany zdjęciami z pewnej imprezy, wpada na zwariowany pomysł stworzenia oryginalnego tria, składającego się z księdza, rabina i imama. Jego asystentka Sabrina (Audrey Lamy) bez trudu odnajduje księdza (Guillaume de Tonquedec), ale z pozostałymi dwoma nie idzie już tak łatwo. W tym celu zatrudniają niestabilnego umysłowo byłego rabina Samuela (Jonathan Cohen) i podającego się za imama kobieciarza-alkoholika Moncefa (Ramzy Bedia). Spotkanie tak odmiennych charakterów i światopoglądów wywoła lawinę szalonych i komicznych sytuacji.
O rękę milionera walczą dwie przyjaciółki.
Jacek obchodzi dzisiaj imieniny. W mieszkaniu chłopca zjawiają się zaproszeni goście z pięknymi prezentami dla solenizanta. Z upływem czasu i ilością wypitego alkoholu zabawa się rozkręca i niebawem nikt już nie zauważa bohatera spotkania...
W świetle prawa jesteśmy niewinni, dopóki nie udowodnią nam, że popełniliśmy dany czyn. Bohater filmu - profesor uniwersytetu jest aktywnym rzecznikiem zniesienia kary śmierci. Sam jednak zostaje oskarżony o gwałt i morderstwo. Przyznaje się do zarzucanego mu czynu, ale czy jest winny? Na to pytanie postanawia znaleźć odpowiedź młoda dziennikarka, która na parę dni przed egzekucją przeprowadza wywiad z profesorem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…