Filmy pies, relacja człowiek-zwierzę

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pies, relacja człowiek-zwierzę. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Komisarz Alex jest polską wersją popularnej na całym świecie austriacko-włoskiej serii detektywistycznej Komisarz Rex. Akcja polskiej wersji filmu skupia się wokół trójki pracowników biura policji kryminalnej. Oprócz policjantów, służbę sprawuje tam owczarek Alex, który pomaga rozwiązywać kryminalne zagadki i jest dodatkową parą oczu i uszu dla swojego zespołu.


Opowieść o losach rodziny Ingallsów, która w drugiej połowie XIX wieku kupuje domek w pobliżu miasteczka Walnut Grove. Z początku grupa mieszkańców nieufnie odnosi się do nowych sąsiadów, lecz z biegiem czasu Ingallsowie zdobywają wielu nowych przyjaciół.
Pewnego razu, wracając do domu, prof. Parker Wilson znajduje na stacji kolejowej uroczego szczeniaka. Zabiera go do domu, by tam – tymczasowo – przeczekał do chwili, kiedy ktoś się po niego zgłosi. Dni mijają, jednak nikt nie poszukuje psiaka, zaś rodzina szybko przyzwyczaja się do obecności puchatej kulki. Pies otrzymuje imię Hachiko i wyrasta na dużego i mądrego zwierzaka. Niezależnie od pogody czy pory roku, co dzień rano odprowadza profesora na pociąg, którym jeździ on do pracy, zaś po południu czeka na stacji na jego powrót. Jednak przychodzi dzień, kiedy profesor nie wraca z pracy. Mimo wszystko, Hachiko kontynuuje ich wspólny rytuał, mając nadzieję, że pewnego dnia doczeka się na powrót swojego pana… Historia tej wielkiej miłości i wierności czworonoga, opisana przez jedną z gazet, porusza serca wielu ludzi. Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, mających miejsce w Japonii, gdzie w Tokio wystawiono pomnik ku pamięci Hachiko.
Przygotuj się na dużą dawkę śmiechu i dobrej zabawy z Chloe (Katarzyna Bujakiewicz), rozpuszczoną do granic cziłałą z Beverly Hills, która gubi się podczas wakacji w Meksyku. Papi (Jacek Braciak) rozbrajający chiłała, po uszy zabujany w Chloe, od razu rusza do akcji, by uratować ukochaną. Tymczasem Chloe zaprzyjaźnia się z psem imieniem Delago (Olaf Lubaszenko, który zostaje jej samozwańczym obrońcą. Cziłała z Beverly Hills to ciepła i przezabawna opowieść, która dowodzi, że małe jest piękne.
Lis o imieniu Tod i pies imieniem Cooper są dobrymi przyjaciółmi i razem się bawią. Ale właściciel psa, Amos Slade, chce zabić lisa i zrobi wszystko, by go dopaść. Ma nawet do pomocy innego psa Chiefa. Z mijającym czasem relacja pomiędzy przyjaciółmi zaczyna się zmieniać...
Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Serial obyczajowy emitowany przez stację telewizyjną Polsat, który pokazuje problemy życiowe współczesnych ludzi. Wszystkie sytuacje są przedstawione z punktu widzenia psa, który w serialu jest narratorem. Serial próbuje pokazać jak wielki wpływ na życie człowieka ma ten odwieczny przyjaciel człowieka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…