Filmy izolacja, rozpacz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje izolacja, rozpacz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Koniec XIX wieku, Londyn. Zdeformowany mężczyzna nazywany "Człowiekiem - słoniem" jest zmuszany do pracy jako atrakcja cyrkowa. Pewien lekarz postanawia mu pomóc.
Cameron kontynuuje rozpoczęty wątek w 57 lat po finale pierwszej części, kiedy Ripley i jej kot, wybudzeni ze stanu hibernacji, zostają uratowani w kosmosie przez ekipę ratowników. Władze proponują bohaterce powrót na planetę w towarzystwie oddziału marines i zbadanie przyczyny zerwania kontaktu z istniejącą tam kolonią. Jednak wysłannicy to zespół zuchwałych twardzieli, którym nie uśmiecha się udział w tak szaleńczej misji. Na miejscu odnajdują jednego ocalałego człowieka - słodką, przerażoną, ale jednocześnie bardzo twardą dziewczynkę. Od początku wiadomo, że przewaga wroga jest zastraszająca. Członkowie załogi potykają się z Obcym, w końcu dojdzie do konfrontacji samej Ripley z ostatnim żyjącym potworem.

Grawitacja

6,8
7,1
Szczątki satelity uderzają w stację kosmiczną na orbicie ziemskiej niszcząc i zabijając niemalże wszystkich poza parą astronautów (Sandra Bullock i George Clooney), którzy walczą o przetrwanie i powrót do domu.


PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Adaptacja powieści science fiction Kazuo Ishiguro. Historia dzieje się w alternatywnym świecie. Kathy, Tommy i Ruth to trójka najlepszych przyjaciół uczęszczających razem do prywatnej, odizolowanej od reszty świata, szkoły. Pewnego dnia odkrywają, że są tak naprawdę tylko klonami ludzi "hodowanymi", by zostać dawcami organów.
David (Dustin Hoffman) wraca w rodzinne strony wraz ze swoją żoną. Pewnego dnia na kobietę napada jeden z mieszkańców i ją gwałci. Czy skromny naukowiec poradzi sobie z tą sytuacją?

D-Tox

5,9
Agent FBI Jake Malloy jest świadkiem brutalnego morderstwa. Doznaje poważnego załamania psychicznego i zostaje wysłany do specjalnej kliniki terapeutycznej dla oficerów policji. Tam, pozbawiony odznaki i broni, ma powoli dojść do siebie i stawić czoło własnej przeszłości. Tymczasem na dworze rozpętuje się burza śnieżna, odcinając klinikę od reszty świata. Pacjenci zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach, a klinika zamienia się w więzienie, z którego nie ma wyjścia. Mordercą może być każdy. Ofiarą też...

Uzak

7,4
Mahmut, rozwiedziony fotograf po czterdziestce, wiedzie ciche i spokojne życie w malutkim, schludnym mieszkaniu w Stambule. Do tego zamkniętego świata wkracza kuzyn ze wsi: Yusuf - bezrobotny od czasu, gdy zamknięto fabrykę, w której pracował. W wielkim mieście Yusuf ma nadzieję znaleźć pracę. Na początku imponuje mu styl życia Mahmuta jednak z każdym kolejnym, ponurym, zimowym dniem relacje między kuzynami zaczynają się komplikować.
Radio On to postpunkowa podróż przez Wielką Brytanię końca lat siedemdziesiątych. Główny bohater, Robert, rusza na północ, by poznać szczegóły śmierci brata. Ważniejsza od celu jest jednak sama droga – widziany zza szyb samochodu zimowy kraj pełen industrialnych pejzaży i hipnotyzujących, odhumanizowanych przestrzeni. Równie istotna jak obraz jest muzyka towarzysząca podróży – ścieżka dźwiękowa, na którą składają się elektroniczne utwory Kraftwerku, chłodne kompozycje Davida Bowiego z berlińskiego okresu jego twórczości oraz piosenki takich twórców jak Robert Fripp, Ian Dury czy Wreckless Eric.
Pieśń miłości to erotyczna i romantyczna wizja miłości i pożądania między więźniami i pilnującymi ich strażnikami. Film miał wpływ na wielu queerowych twórców, m.in. Dereka Jarmana, Andy'ego Warhola i Paula Morrisseya. Ze względu na odważne treści homoseksualne był długo wstrzymany od dystrybucji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…