Filmy relacja nauczyciel-uczeń, samotność

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja nauczyciel-uczeń, samotność. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.
Kolejny rozdział oryginalnego uniwersum Ghostbusters. Samotna matka i jej dwoje dzieci przybywają do małego miasteczka, gdzie odkrywają tajemnicze połączenie z oryginalnymi pogromcami duchów oraz sekretny spadek, który pozostawił im dziadek.
Dla 13-letniej Tracy Evan (Rachel Woods), dobrze ułożonej, spokojnej, piątkowej uczennicy poznanie Evie (Nikki Reed) najpopularniejszej dziewczyny w szkole jest jak objawienie. Lubiana, atrakcyjna i otwarcie snobistyczna Evie uosabia wszystko to, do czego zaczyna niespodziewanie dążyć Tracy. Evie wciąga Tracy do świata seksu, narkotyków i drobnej przestępczości.


Piątka uczniów musi odsiedzieć karę za pewne przewinienia w postaci siedzenia całą sobotę w bibliotece pod nadzorem bardzo surowego nauczyciela. Każdy z nich ma napisać pracę na temat "Kim jestem". Całą sobotę spędzają razem, lepiej się poznają, kłócą się wspólnie z pedagogiem. Każdy ma swoją ciekawą przeszłość...
Japonia w niedalekiej przyszłości. Kraj jest gospodarczą ruiną, rząd coraz częściej musi korzystać z pomocy wojska, żeby łagodzić społeczne niezadowolenie. Młodzi ludzie przestają kultywować wielowiekowe tradycje, zaczynają coraz głośniej buntować się przeciwko utrzymywaniu starzejącego się społeczeństwa. Aby uciszyć wszelkie głosy sprzeciwu, rządzący wymyślili całkiem skuteczny "program naprawczy". Co roku jedna z klas maturalnych, wybierana ze wszystkich japońskich szkół, jest przewożona na niewielką wyspę, gdzie w ciągu 72 godzin mają walczyć ze sobą do momentu aż zostanie jedna, żywa osoba. Ktoś taki zostaje zwycięzcą rządowego programu o nazwie "Battle Royal"...

Tekken

5,9
Heihachi Mishima - przywódca skorumpowanego przestępczego syndykatu podejrzany o morderstwo organizuje turniej o tytuł "króla żelaznej pięści". Zwycięzca wybrany zostanie jego osobistym ochroniarzem, stając się człowiekiem bogatym i sławnym. Jednak turniej jest jedynie pretekstem, w którym każdy uczestnik ma swoje powody, aby dostać się w pobliże człowieka który pragnie z ich grona wyłonić zwycięzcę. Grupa wojowników odkrywa spisek polityczny i organizuje się w grupę działającą wspólnie w celu pełnego poznania faktów. W trakcie okazuje się, że są ze sobą powiązani bardziej, niż mogliby przypuszczać.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Billy Eliot to 11-latek wychowany w górniczej rodzinie, gdzie prym wiodą surowy ojciec i brat. By wskrzesić w dorastającym chłopcu wzorzec męskości, ojciec zaprowadza go na trening boksu. Jednak Billy nie pała pasją do tego sportu. Przez przypadek trafia na lekcję tańca klasycznego, gdzie okazuję się, że ma wielki talent. Zaczyna naukę baletu pod czujnym okiem niespełnionej primadonny, pani Wilkinson, która marzy, by Billy został tancerzem Królewskiej Akademii Tańca. Czy mu się to uda i jak zareaguje ojciec, gdy dowie się, że jego syn rękawicę bokserską zamienił na atłasowe baletki?
Ekranizacja bestsellerowej powieści Kazuo Ishiguro, autora "Okruchów dnia", wyreżyserowana przez Marka Romanka (Zdjęcie w godzinę). Troje młodych ludzi, którzy spędzili całe swoje dzieciństwo w szkole z internatem na angielskiej prowincji, poznaje szokującą prawdę o swym pochodzeniu i przeznaczeniu. Czy łączące ich więzi pozwolą im stawić czoła przyszłości?
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…