Filmy komunizm, praga

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje komunizm, praga. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tomasz (Daniel Day-Lewis) jest czeskim lekarzem i znanym podrywaczem stroniącym od polityki. Jednak obie te cechy zostają poddane próbie. Oto bohater zakochuje się w Teresie (Juliette Binoche), jednak nie potrafi być jej wierny. Staje się uczestnikiem wydarzeń "praskiej wiosny" 1968 roku i mimowolnym "wrogiem ludu"...
Czechosłowacja, Praga, rok 1947. Ocalony z obozu Otto wraca do żony i syna. Otwiera na nowo swój rodzinny interes, salon fryzjerski "Valentino". Sielanka nie trwa jednak długo. Władza ludowa ingeruje coraz bardziej w życie społeczne. Szeregowy pracownik salonu, młody komunista postanawia odebrać Ottonowi jego salon. Następuje zamiana miejsc, zgodna z obowiązującą walką klas. Otto, jego żona i jej siostry stają się pracownikami. Karlik, 8-letni syn Ottona, postanawia wymierzyć sprawiedliwość.
Aktor- poeta zakochuje się w pani fotograf. Wplątani w przemyt dzieł sztuki, muszą uważać by ich to nie rozdzieliło.


Praga, 1920 rok. Ojciec Mileny (Stacy Keach) chce, żeby poszła w jego ślady i została jedną z pierwszych kobiet-lekarzy w Czechosłowacji, ale ona jest zdeterminowana, by zostać pisarką. Milena Jesenska (Valérie Kaprisky) jedzie do Wiednia z Żydowskim krytykiem muzycznym Ernstem Pollakiem (Peter Gallagher), gdzie spotyka się Franzem Kafką (Philip Anglim), a potem prowadzi z nim korespondencję. Wychodzi za Pollaka i powraca do Pragi, mieszka ze swoim ojcem. Już jako dziennikarka w roku 1923, Milena uderza w pracownika Rzeszy. Potem relacjonuje powstanie nazizmu w latach poprzedzających II wojnę światową. Zostaje wysłana do obozu koncentracyjnego.
Dokument o życiu i twórczości literackiej Milana Kundery uwzględniający dwa główne etapy z jego biografii: czechosłowacki i paryski. Film wzbogacono o wypowiedzi samego pisarza, fragmenty jego dzieł oraz opinie ludzi, którzy go znali osobiście, albo inspirowali się jego twórczością.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…