Filmy wydalenie ze szkoły

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wydalenie ze szkoły. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Klasa

7,1
8,3
François jest nauczycielem. Szkoła, w której pracuje, położona jest w niebezpiecznej dzielnicy. Każda z klas to swoisty mikrokosmos współczesnej Francji, a przede wszystkim barwna mieszanka różnych osobowości. Są biali i czarni, leniwi i pracowicie, błyskotliwi i ślamazarni, empatyczni i bezwzględni. François jest pasjonatem. Lubi i szanuje swoich uczniów, ma jednak swoje zasady. Nie wszyscy uczniowie je zaakceptują... Jeszcze nie wiesz na co ich stać...
Nagrodzony Oscarem Matt Damon (Tożsamość Bourne’a, Buntownik z wyboru) w roli męża i ojca, który kupuje podupadłe prywatne ZOO z zamiarem przywrócenia mu dawnej świetności.
Amina mieszka na rozpalonych słońcem przedmieściach stolicy Czadu, Ndżameny, gdzie samotnie wychowuje piętnastoletnią Marię. Każdy dzień jest walką o to, by los córki był lepszy od tego, który stał się udziałem jej matki, ciężko pracującej na kruchą stabilizację. Ale jeden dzień i jedna wiadomość wystarczą, by świat bohaterek runął jak domek z kart. Maria jest w ciąży i chce ją usunąć. W kraju, w którym aborcja jest zarówno grzechem, jak i przestępstwem, pomoc zrozpaczonej nastolatce niesie ze sobą ogromne ryzyko. Czy Amina zdecyduje się na walkę, która z góry wydaje się przegrana? Film z niezwykłą empatią portretuje solidarność rodzącą się pomiędzy kobietami zmuszonymi walczyć o swoją godność w brutalnej, patriarchalnej rzeczywistości.


Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opowiada o grupie uczniów w jednej z amerykańskich szkół średnich. Pani Weller, dyrektorka szkoły zaczyna wprowadzać zasady, które tłamszą wszelkie uczniowskie inicjatywy i urągają podstawowym prawom człowieka do wolności. Kiedy dyrektorka zaczyna ubiegać się o stanowisko Głównego Kuratora, uczniowie zaczynają walkę o swoje prawa. Tylko jeden nauczyciel, pan Drucker jest ich sprzymierzeńcem. Ten jednak wkrótce zostaje zwolniony z pracy za podżeganie do buntu.
Syn bogacza popada w konflikt z prawem i wyjeżdża do Paryża. Po wydaniu wszystkich oszczędności popada w alkoholizm i wtedy poznaje tancerkę.
Historia rozgrywa się w bursie dla chłopców pochodzących z tzw. "dobrych domów". Główny bohater, Thomas Törless, tak jak i wielu innych uczniów, jest zobojętniały wobec sadyzmu kilku kolegów. Ci w bestialski sposób znęcają się nad jednym z chłopaków, przyłapanym na kradzieży pieniędzy. Później ta przyczyna przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Oprawcom chodzi już tylko o demonstrację siły. Chłopca uważają za istotę niższego rzędu, a sami uważają się za nadludzi. Thomas nie stara się powstrzymać zła.

Beata

7,1
Beata ma szesnaście lat i postanawia uciec z domu. Nikt nie wie dlaczego, wydaje się, że miała wszystko, co potrzebne do szczęśliwej egzystencji. Z rozmów jej przyjaciół wyłania się jednak inny obraz tytułowej bohaterki. Brak zgody na zakłamanie świata, brutalna i niesprawiedliwa rzeczywistość oraz wrażliwość, stały się czynnikami, które zmusiły do podjęcia dramatycznej decyzji.

Machuca

6,6
W 1973 roku za rządów Salvadora Allende dyrektor prywatnej szkoły dla chłopców przyjmuje grupę biednych dzieci. Od samego początku pomiędzy nowymi uczniami i dziećmi bogaczy panuje niechęć i niezrozumienie. Wyjątkiem są fajtłapowaty Gonzalo i pewny siebie Pedro Machuca, którzy spontanicznie się zaprzyjaźniają. Gonzalo po raz pierwszy trafia do biednej dzielnicy Pedra, gdzie poznaje Chile, z którego istnienia nie zdawał sobie sprawy i zakochuje się w siostrze przyjaciela. Zaś Machuca nie może nacieszyć się rowerem, adidasami i zabawkami, które dawno już znudziły Gonzalo.
Jan-Erik Widgren to uczeń szkoły średniej. Jego nauczyciel łaciny, Kaligula, obawia się wszystkich, zarówno nauczycieli jak i uczniów. Widgren zakochuje się w Bercie, która pracuje w sklepie z tytoniem. Dziewczyna opowiada mu, że jest nękana przez sadystycznego człowieka, ale nie mówi mu, że jest to Kaligula...
Lata 20-te w ZSRR, czasy nowej polityki ekonomicznej. Studenta odeskiego technikum muzycznego Kostię Iwanowa zainteresował nowy trend w muzyce – jazz. To właśnie przez tę pasję, komsomolca wyrzucają z technikum i stawiają przed wyborem – nauka lub ulubiona muzyka. Kostia wybiera jazz i pragnie stworzyć swój własny jazz-band. W odpowiedzi na ogłoszenie zgłasza się dwóch kolegów - muzyków – Stiopa i Żora. Pierwszy gra na bandżo, drugi na perkusji. Kostia zainteresuje ich jazzową pasją i tak oto nowy jazz-band rozpocznie swoje próby…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…