Filmy ksiądz, walka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ksiądz, walka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ekranizacja polskiej epopei narodowej – „Pana Tadeusza” autorstwa Adama Mickiewicza. Film o patriotyzmie, miłości i odkupieniu win.
Czerwony Orzeł to przydomek tajemniczego bohatera, który pomaga prześladowanym oraz poszukuje zabójców swojej młodej żony. Gonzalo Montalvo po śmierci ukochanej postanawia szukać sprawiedliwości w przebraniu tajemniczego mściciela. O jego miłość zaczną zaś walczyć dwie kobiety, z których jedna okaże się śmiertelnie niebezpieczna. Nikt poza służącym nie wie o podwójnym życiu Gonzalo, nawet jego synek Alonso, który podziwia Czerwonego Orła.
W małej miejscowości u stóp zamku krzyżackiego siedemnastoletni Franek, syn kierownika szkoły, oraz czternastoletni Andrzej i pięcioletni Jacek, którzy przyjechali tu do dziadków, rozczytują się w „Krzyżakach” Sienkiewicza. Obserwują również prace archeologiczne prowadzone w okolicy zamku. Kiedy chłopcy wybrali się pojazdem własnej konstrukcji spenetrować ruiny, wpadają nagle do lochów. Wychodzą na dziedziniec zamku krzyżackiego 28 lipca 1406 roku. Uwięzieni przez Krzyżaków uciekają posługując się sprzętem z XX wieku.


Święta natchniona przez Boga czy rozhisteryzowana wariatka? - do dziś nie wygasły spory wokół Joanny D`Arc, córki średniowiecznego wieśniaka, która powiodła francuską armię do zwycięskiego boju przeciwko Anglikom. Oskarżona o czary i herezję spłonęła na stosie w wieku dziewiętnastu lat. Joanna już za życia stała się legendą. Od dziecka utrzymywała, że słyszy głosy z niebios i miewa niezwykłe widzenia. Gdy jej rodzinne miasteczko zajęli Anglicy, stanęła przed obliczem króla mówiąc: "Daj mi armię, a w imię Boże powiodę ją do zwycięstwa i zwrócę Ci Twoje królestwo".
Lord Darken Rahl, uosobienie zła, pragnie zawładnąć krainą Midlandów i zniszczyć ludzkość. Zgodnie z przepowiednią, powstrzymać go może tylko Poszukiwacz, człowiek, którego przeznaczeniem jest pokonać Rahla. Jednak od tysiąca lat taki ktoś się nie pojawił. Ale pewnego dnia niedostępną dla zwykłych śmiertelników Granicę między pełnymi czarów Midlandami i wolną od magii, spokojną krainą Westlandu przekracza Kahlan Amnell, ostatnia ze Spowiedniczek - członkiń starożytnego zakonu kobiet, które poprzysięgły stać na straży prawdy. Obdarzona magiczną mocą Kahlan ucieka przez ludźmi Darkena Rahla, którzy podczas pościgu zabili już jej siostrę Dennee. Kahlan chroni się po drugiej stronie Granicy. Niestety, dowodzeni przez zaciekłego Ranssyna Fane’a, oficera D’Harańskiej armii, rycerze Rahla również wdzierają się do Westlandów, kontynuując pościg za Spowiedniczką. W obronie ściganej kobiety staje Richard Cypher, który wiódł dotąd szczęśliwy, prosty żywot leśnego drwala. Wspólnymi siłami oboje pokonują napastników, a Ranssyn Fane spada z wysokiej skały w przepaść. Kahlan rusza w dalszą drogę, a Richard wraca do domu i z przejęciem opowiada ojcu o tym, co się wydarzyło. George Cypher z trwogą przyjmuje jego słowa. Przeczuwając śmiertelne niebezpieczeństwo grożące synowi, wysyła go do mieszkającego w lesie czarodzieja Zeddikusa Zu’l Zorandera zwanego też Zeddem. Tam Richard ponownie spotyka Spowiedniczkę, która również pragnęła odnaleźć Zedda.
Celtycka księżniczka i legendarne zwoje zostają oddane pod opiekę mnichów, których siedziba zostaje zaatakowana przez Wikingów. Dziewczynie udaje się uciec i wraz z napotkanym przypadkowo wojownikiem, próbują znaleźć schronienie przed najeźdźcami.
Marshal Tom O'Malley znajduje na pustyni umierającego banitę znanego jako Raven.

Pasja

7,3
Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa. Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz "ocieka" krwią - sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem. Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na "doznaniach duchowych" (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać "cierpienie duchowe" Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka - to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.

Malena

7,3
Trwa II wojna światowa, jest rok 1941. Tytułowa bohaterka, Malena, to najpiękniejsza kobieta w miasteczku na wybrzeżu Sycylii, Castelcuto. Wśród mieszkańców miasteczka jest 13-letni chłopiec, który zafascynował się Maleną i podąża za nią wszędzie, marząc o jej miłości. Jest to wzruszająca opowieść o dorastaniu, nienawiści i zazdrości, negatywnych acz jak bardzo prawdziwych ludzkich zachowaniach, pełna erotyki, zmysłowości i piękna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…