Filmy ksiądz, piętnasty wiek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ksiądz, piętnasty wiek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Florencja rok 1429. Dzięki kontraktowi zawartemu z papieżem dwadzieścia lat wcześniej Giovanni de Medici przekształcił swój bank w bezprecedensową potęgę gospodarczą. Kiedy Giovanni zostaje zamordowany jego synowie, Cosimo i Lorenzo, zmuszeni są stawić czoła szeregowi wrogów chcących obalić ród Medici.
W średniowieczu książę Edmund Czarna Żmija nieustannie stara się przejąć koronę należącą do jego ojca i brata.
Święta natchniona przez Boga czy rozhisteryzowana wariatka? - do dziś nie wygasły spory wokół Joanny D`Arc, córki średniowiecznego wieśniaka, która powiodła francuską armię do zwycięskiego boju przeciwko Anglikom. Oskarżona o czary i herezję spłonęła na stosie w wieku dziewiętnastu lat. Joanna już za życia stała się legendą. Od dziecka utrzymywała, że słyszy głosy z niebios i miewa niezwykłe widzenia. Gdy jej rodzinne miasteczko zajęli Anglicy, stanęła przed obliczem króla mówiąc: "Daj mi armię, a w imię Boże powiodę ją do zwycięstwa i zwrócę Ci Twoje królestwo".


Reżyser siedmiokrotnie nominowanej do Nagrody Akademii, Elizabeth oraz zdobywczyni statuetki Oscara i Złotego Globu w roku 2008 Cate Blanchett przedstawiają kontynuację losów Elżbiety I, królowej Anglii. Oto historia krucjaty samotnej kobiety, która zrobi wszystko, by zapanować nie tylko nad miłością, ale i własnym imperium, a nade wszystko aby umocnić wizerunek własnej osoby, jako wielbionego wzoru dla całego świata zachodniego. W filmie występują także: zdobywca Nagrody Akademii, Geoffrey Rush i Clive Owen w roli Sir Waltera Raleigh, odważnego podróżnika, który stanowi całkowicie nowe wyzwanie dla uczuć Elżbiety. Utkana z pasji, dramatu i zdrady, Elizabeth: Złoty wiek, to epicka opowieść, w której nie zabraknie zapierających dech w piersiach krajobrazów, oszałamiających kostiumów i prześwietnych kreacji aktorskich.
Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.
Film o losach jednego z najbardziej znanych wizjonerów, autora wielu przepowiedni - Michela de Nostre-Dame, zwanego także Nostradamusem. Prześladowany przez inkwizycję za przepowiednie i żydowskie pochodzenie, Nostradamus zmienia miejsca zamieszkania. Pod koniec życia zaczyna coraz śmielej publikować swoje wizje dotyczące przyszłości.
W małej miejscowości u stóp zamku krzyżackiego siedemnastoletni Franek, syn kierownika szkoły, oraz czternastoletni Andrzej i pięcioletni Jacek, którzy przyjechali tu do dziadków, rozczytują się w „Krzyżakach” Sienkiewicza. Obserwują również prace archeologiczne prowadzone w okolicy zamku. Kiedy chłopcy wybrali się pojazdem własnej konstrukcji spenetrować ruiny, wpadają nagle do lochów. Wychodzą na dziedziniec zamku krzyżackiego 28 lipca 1406 roku. Uwięzieni przez Krzyżaków uciekają posługując się sprzętem z XX wieku.
Dwóch przyjaciół Czarny i Jaksa, w służbie u króla Polski, zostaje wysłanych na terytorium krzyżackie z niebezpieczną misją – mają uwolnić siostrzenicę polskiego dygnitarza.
W połowie wojny stuletniej młody król Anglii Henryk V rozpoczyna podbój Francji w 1415 roku.
Andriej Rublov był średniowiecznym, rosyjskim mnichem znanym jako wybitny twórca ikon. W filmie Tarkovskiego możemy zobaczyć jego biografię, pokazaną jednak bardzo wybiórczo i potraktowaną z dużą swobodą artystyczną. Andriej (w jego roli Anatoli Solonitsyn) jest wrażliwym, religijnym artystą przeżywającym różne rozterki, niekiedy przyziemne - takie jak spotkanie z pogańską, hedonistyczną religią, brak weny artystycznej czy też najazd Tatarów i cierpienie. Mimo to, przemierzając kresy średniowiecznej Rosji, powoli zbliża się do wypełnienia swojej życiowej misji, jaką jest tworzenie ikon ku czci Chrystusa. Film podzielony jest na osiem części, a postać Rublowa, luźno zaadoptowana na potrzeby obrazu, została pokazana z niezwykłym pietyzmem i wzniosłością.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…